Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neapsikenčia kapus dergiančių varnų

  • Edita KALNIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2023-06-23
Kapus Kretingos senosiose kapinėse prižiūrintys gyventojai neapsikenčia varnų, kurios dergia ant antkapiu, prilaužo šakų ir šiukšlina aplinką.

Kapus Kretingos senosiose kapinėse prižiūrintys kretingiškiai susiduria su medžiuose įsikūrusiomis varnomis, kurios, jų teigimu, dergia ant kapų ir kitaip šiukšlina aplinką.

Neįmanoma vaikščioti

„Nuolat prižiūriu savo artimųjų kapus, tačiau pastaruoju metu tai daryti pasidarė neįmanoma. Varnos apdergia paminklus, patį kapą, prilaužo šakų, kurias tenka nuolat rinkti, o, tvarkant kapą, ir pats turi žiūrėti, kad koks varnos ekskrementas neparlėktų ant tavęs“, – savo patirtimi, paskambinusi į redakciją, dalijosi apie 15 metų senosiose kapinėse artimųjų kapus prižiūrinti Asta Juškaitė.

Su šia problema kretingiškė susiduria antrus metus. „Tikrai yra nemalonu net vaikščioti ten“, – kalbėjo A. Juškaitė.

Kretingos miesto seniūnija gyventojų skundų dėl varnų keliamų problemų sulaukia. „Kiekvienais metais reguliuojame varnų populiaciją, kiek tai leidžia įstatymai. Šiais metais jas pavyko išvyti iš Pastauninko parko. Iš gyventojų tikrai sulaukiame skundų dėl varnų, žinome problemą ir senosiose kapinėse“, – sakė miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.

Vienoje ar kitoje vietoje įsikūrusias varnas išvaikyti nėra paprasta – jų lizdus galima ardyti iki kovo 1 d., kol nepradeda dėti kiaušinių, perėti. „Varnų taip paprastai neišvysi. Jos yra miesto paukščiai, kur randa maisto, ten ir apsistoja, todėl, išvijus iš vienos vietos, jie netrukus persikelia kur nors netoliese, tada skundų sulaukiame jau iš kitų gyventojų“, – atkreipė dėmesį G. Liobikienė.

Seniūnija varnų lizdus ardo kiekvienais metais, tai yra darę ir senosiose kapinėse. „Lizdus ardome kiekvienais metais, tačiau tai nereiškia, kad, išardžius varnos lizdą, ji jo ten nesusuks vėl. Varna toks paukštis, kuris kuriasi ten, kur yra maisto, o prie kapinių jo apstu“, – paaiškino seniūnė.

Svarstė pjauti medžius

Gyventojams iššūkių kelia ir kapinėse augantys medžiai, kuriuos ne kartą yra svarstyta ir nupjauti. „Vieni, šalia kurių namų ar artimųjų kapų yra medžiai, prašo, kad juos pašalintų, tačiau kiti – kad to nedarytumėme, – esmę pasakė G. Liobikienė. – Yra svarstyta nupjauti ir kai kuriuos kapinėse esančius 100-mečius medžius, tačiau Savivaldybės komisija, apžiūrėjusi juos, leidimo tam neišdavė.“

Miesto seniūnė atkreipė dėmesį, kad medžiai pjaunami gali būti, jeigu atitinka pjaunamų medžių reikalavimus: „Yra įstatymai, kuriuose numatyta, kad medis turi kelti pavojų gyventojams, jų turtui ir t. t. Be priežasties medžių niekas negali pjauti, varnos taip pat ne priežastis nukirsti medžius.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas