Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Muzika suveda į brandžią draugystę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2023-06-20
Kretingiškis muzikas Audrius Janonis, išugdęs ne vieną garsią asmenybę, dar įrašo muziką ir groja savanoriaudamas.

Švenčiant Kretingos miesto 770-ąjį jubiliejų, kretingiškis muzikas 54-erių Audrius Janonis, dirbantis Kretingos rajono kultūros centro scenos inžinieriumi ir Pranciškonų gimnazijos neformaliojo ugdymo vadovu, lyg žmogus-orkestras sukosi daugelyje renginių – buvo atsakingas už jų įgarsinimą, o ir pats grojo klavišiniais per bardų muzikos vakarą „Baltas paukštis“ ir krikščioniškojo roko grupės „Gyvasis vynmedis“ šlovinimo koncerte.

Tarp klientų – žinomi vardai

A. Janonis, Klaipėdos konservatorijoje baigęs džiazo studijas pas maestro Vytautą Grubliauską, dar turi individualią įrašų studiją. Dažniausiai sakė dirbąs su vokalistais ir ansambliais, o įrašų paskirtis būnanti labai įvairi: kas įsirašo sau ir kaupia asmeninę fonoteką, o dažniausiai – konkursams ar televizijos laidoms. Tarp jo klientų – ir žinomi vardai, tokie, kaip Inga Valinskienė, Edmundas Kučinskas – šie buvo atvykę į jo studiją Kretingoje. Kažkada, prasitarė, jam yra tekę groti žinomose muzikos grupėse „Tabasco“ ir „Tekila“.

Pastaruoju metu, sakė, dirbąs su Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pedagoge Diana Beržanskiene, kuri, jo žodžiais, labai stipriai parengia vaikus, skinančius laurus įvairiuose prestižiniuose konkursuose – jis rengia aranžuotes, ant kurių sykiu „lipdo“ dainas.

O ir paties A. Janonio ryškus įspaudas, ugdant jaunuosius talentus. Pats kuriantis dainas, ne vienai jų parašęs ir eilių, itin ramaus ir santūraus būdo A. Janonis prasitarė, kad tradiciniam bardų festivaliui „Baltas paukštis“ šiemet kartu su savo mokine vokaliste Gita Vaikėnaite dainas sukūrę ekspromtu.

Savo mokiniais, sakė, labai pasitikintis, jų nespaudžiąs, ir prie kiekvieno prieinąs nestandartiškai. Ir nors nemažai jo darbinės veiklos metų prabėgę Klaipėdos ir Kretingos mokyklose, tačiau pedagoginė veikla, atviravo, jo netraukianti: „Mokytojauti – ne man. Mano ugdymo principas – netrukdyti vaikui, kad jis pats susirastų savo muzikavimo koncepciją. Muzikalių vaikų aš neieškau, jie patys mane susiranda“, – atviravo būreliams įprastai vadovaujantis A. Janonis.

Ugdė ir Moniką Liu

Būtent popamokinėje veikloje, dirbant Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje, jam teko ugdyti ir pernai Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusią charizmatiškąją dainininkę Moniką Liu (Liubinaitę). A. Janonio vadovaujamą muzikos būrelį ji, besimokydama groti smuiku, lankė nuo penktos iki dvyliktos klasės, abu net dukart – 2004 ir 2006 m. – sėkmingai dalyvavo konkurse „Dainų dainelė“.

„Monika iš prigimties labai muzikali, apdovanota talentu. Prisimenu, atėjo tokia mergaitė – žibančiom akim, visa spinduliuojanti iš vidaus. Tuomet jau sakiau, kad tokie talentingi vaikai per 100 metų tepasitaiko“, – apie savo ugdytinę kalbėjo pašnekovas.

Jis prisiminęs ir jam gerai žinomą Monikos Liu kelią į muzikos aukštumas: „Tėvai norėjo, kad ji studijuotų teisę. O Monika – gryna menininkė, ji visa gyvena muzikoje, labai gražiai piešia. Tėvai nusileido: nupirko jai aparatūrą, ir mergina pati ėmėsi kurti muziką ir save prodiusuoti. Patariau jai stoti į Džiazo skyrių, studentaudama išvyko į tarptautinę stovyklą, kur jai atsivėrė kelias į prestižiškiausią Berklio muzikos koledžą Bostone.“

Tarp gabių jo mokinių – ir Eglė Daugėlaitė, žinomas TV veidas.

Išmano elektronikos ir medžio darbus

„Ligi pat šiol su Monika, o ir kitais buvusiais mokiniais esame draugai. O ir kiti mano klientai ilgainiui tampa draugais. Per muziką, įrašus, tarpininkaujant kolegai Sauliui Šiaučiuliui, labai gerais draugais tapome su buvusiu Kartenos klebonu Rolandu Karpavičiumi, dabar tarnaujančiu Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijoje, jis kuria giesmes. Taip pat susidraugavome su labai šviesiu žmogumi, armėnų tautybės aristokratu verslininku Stanislavu Gazarianu, abu kuriame simfoninę muziką armėnų stiliumi. Per ryšį su tokias žmonėmis pats labai stipriai turtėju dvasiškai“, – neslėpė pašnekovas.

O pažintis su Pakutuvėnų parapijos klebonu broliu Gediminu Numgaudžiu jį atvedė ir į savanorystę: per išeigines jis groja klavišiniais šios parapijos pamaldose, o paskatintas brolio pranciškono Pauliaus Vaineikio įsiliejo ir į krikščioniškojo roko grupės „Gyvasis vynmedis“ muzikantų gretas.

Laisvalaikiu A. Janonis mėgsta medžio darbus – per karantiną pats pasigamino virtuvės baldus. „Baldai brangūs ligi begalybės. Nusipirkau „Senukuose“ lentų ir susikaliau. Jei turi noro, viską gali pats pasidaryti, o kaip – informacijos pilnas internetas“, – juokavo ne tik meniškos sielos, bet ir darbščių rankų žmogus, dar puikiai išmanantis, kaip konstruoti ir remontuoti elektronikos įrenginius – pianinus, stiprintuvus. „Mano tėvas Antanas dirbo Šiaulių televizijos gamykloje radijo inžinieriumi. Nuo vaikystės sėdėdavau įkišęs nosį į jo darbus“, – juokavo Audrius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas