Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono ūkininkams šaukiantis pagalbos dėl užsitęsusios sausros augalininkystei padarytų nuostolių, miškininkams svarstant dėl aukščiausios 5 klasės gaisringumo miškuose skelbimo būtinybės, sprendimus esant tokiai ekstremaliai situacijai priimti turinti Savivaldybė neturi tam būtino Operacijų centro.

Po kovo mėnesį įvykusių Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų, diegiant naują savivaldybių veiklos modelį, nebeliko anksčiau ekstremalias situacijas Savivaldybėje valdžiusios Ekstremalių situacijų komisijos (ESK), o šias situacijas valdyti turintis Operacijų centras tebėra nesudarytas. Operacijų centrą, kuris atsakingas už ekstremalių situacijų Savivaldybės teritorijoje prevenciją ir valdymą, pagal naują tvarką sudaro gyventojų tiesiogiai išrinktas meras. Centrui sudaryti, veikti reikalingi jo nuostatai. ESK veikė pagal tipinius visoms šalies savivaldybėms nuostatus, Operacijų centro tipinių nuostatų nėra, yra tik Vyriausybės parengtas jų projektas. „Nacionalinis krizių valdymo centras pirmą dieną po rinkimų turėjo pateikti savivaldybių Operacijų centrų tipinius nuostatus, jei staiga būtų kilusi kokia ekstremali situacija, kaip antai, kai Salantuose buvo išsiliejęs mazutas, kaip ją būtume suvaldę. Meras galios čia irgi neturi, nes sprendimus priima Operacijų centras. Dėl tokios neišspręstos situacijos kreipsimės į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Savaitės pradžioje meras sukvietė buvusios ESK narius. „Juridinės galios priimti sprendimus ESK nebeturi, tačiau patarti gali“, – tarė jis. Komisijoje buvo sutarta, kad Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai, pasitelkę žemės ūkio specialistus seniūnijose, šią savaitę iki penktadienio vertins, kiek sausra nuniokojo ūkininkų laukus, parengs preliminarius žalos žemėlapius. Penktadienį esamą situaciją vertinti, spręsti dėl jos turėtų Operacijų centras, kurį A. Kalnius nusprendė sudaryti pagal Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus parengtus ir jo patvirtintus Kretingos rajono savivaldybės Operacijų centro nuostatus. Centras turėtų spręsti ir dėl 5 klasės gaisringumo lygio rajono miškuose paskelbimo. „Rengdami Operacijų centro nuostatus, vadovaujamės Vyriausybės nepatvirtintu savivaldybių Operacijų centrų tipiniu nuostatų projektu, kai projektas bus patvirtintas, jeigu reikės, savo nuostatus pakoreguosime“, – aiškino Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.

„Hidrometeorologijos tarnyba patvirtina, kad šiemet vegetaciniu laikotarpiu augalams truko drėgmės, naktys buvo vėsios, praėjo ir šalnos. Nukentėjo grūdinių kultūrų pasėliai, šalnų pakąstos braškės“, – kalbėjo meras.

Operacijų centro sprendimai leidžia Savivaldybei kreiptis į Vyriausybę dėl sausros padarytų nuostolių ūkininkams atlyginimo. Ekstremalią situaciją, jos padarytą žalą patvirtinantys Operacijų centro sprendimai ūkininkams svarbūs, ir dėl to, kad išvengtų ES sankcijų dėl įsipareigojimų už gautą ES paramą neįvykdymo, nepasiekto derlingumo, kt.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas