Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 38 %
Naktį9°C debesuotumas 35 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Viskonto pastebėjimu, vienas prarastas mėnuo dėl Sporto ir sveikatingumo komplekso statybos šio objekto įkurtuvių nesutrikdys.

Kretingos rajono savivaldybei balandžio pabaigoje pasirašius darbų sutartį su uždarąja akcine bendrove (UAB) „HSC Baltic“ dėl Sporto ir sveikatingumo centro statybos, rangovas buvo pažadėjęs darbus pradėti iškart, kai tik bus parengtas darbo projektas, tai yra apie liepos pradžią, tačiau darbų pradėti bendrovei nepavyko. Kodėl, priežastis, susitikęs su „HSC Baltic“ direktoriumi Rimvydu Beržonskiu, šią savaitę aiškinosi rajono Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

„Savivaldybės administracijos netenkina darbų atlikimo tempai, o ir kylantį visuomenės nepasitenkinimą dėl nevykstančių statybos darbų norėtųsi nuraminti“, – priežastis, iššaukusias dalykinį pokalbį su rangovu, įvardino E. Viskontas.

Rajono Savivaldybė iš UAB „HSC Baltic“ sulaukė 50 puslapių apimties rašto – defektų Sporto ir sveikatingumo komplekso statybvietėje nustatymo akto, kuriame ir nurodytos pagrindinės problemos, dėl kurių rangovas negali visu pajėgumu pradėti statybos darbų šiame objekte – šiuo metu bendrovės statybininkai atlieka bendrus išorės ir lauko darbus, o viduje bus galima pradėti dirbti, kai bus pašalintos defektų akte išdėstytos kliūtys. Rangovas taip pat tikslina ir koreguoja brėžinius pagal esamą objekto situaciją, nes techniniame projekte pateikta informacija nėra pakankamai tiksli ir skiriasi nuo realios padėties.

„Esminės bėdos – kad elektros instaliacijai panaudotos medžiagos neatitinka priešgaisrinių reikalavimų, yra nesaugios ir neatitinka techninių reikalavimų, būtina spręsti ir elektros skydinių, kurios yra įrengtos rūsiuose ir kurias gresia užlieti vandeniu, problemą“, – Savivaldybės direktoriaus pastebėjimu, defektų šalinimas gali kainuoti iki 200 tūkst. Eur, o gal ir daugiau – kiek tiksliai, rangovui, kuris iki metų galo turėtų įsisavinti kompleksui skirtus 1,5 mln. Eur, turėtų atsakyti ekspertai.

Kodėl Sporto ir sveikatingumo kompleksą ištiko tokia bėda, kai buvę rangovai ir subrangovai apsauginės signalizacijos, gaisrinės signalizacijos, elektroninių ryšių ir automatikos įrengimo darbams atlikti panaudojo ne tokias medžiagas, rajono Savivaldybės administracija aiškinsis su projektuotojų ir techninės priežiūros įmonėmis – UAB „Simper“ ir UAB „SDG“.

„Įrodžius jų kaltę, gali tekti ir bylinėtis, kodėl pasamdytos įmonės nesužiūrėjo kokybės. O ir „Simper“ bendrovė niekada nedalyvavo pasitarimuose dėl objekto. Esame išsiuntę šiai įmonei jau 3 raštus, kol kas jie „atsimušinėja“, tačiau manau, kad vienaip ar kitaip kažką sužinosime – deriname susitikimą su UAB „Simper“, kad nebesitrukdytų darbai ir kad rangovas į statybvietę galėtų siųsti statybininkų brigadą“, – E. Viskontas vylėsi, kad dėl prarasto mėnesio komplekso statybų pabaigtuvės neturėtų strigti, ir kretingiškių taip laukiama sporto bazė pagaliau tarnaus jų poreikiams.

Statybvietėje esama ir kitos bėdos – dėl vėdinimo sistemų, kurioms įrengti vėlgi panaudotos netinkamos medžiagos, ir jas geriau būtų pakeisti. „Teko bendrauti su šilališkiais, kurie taip pat naudojo tokias medžiagas – skardos rūdija, ir po 5-erių metų naudojimo jas tenka keisti“, – kitos savivaldybės patirtimi pasidalino mūsų rajono Savivaldybės direktorius, kurio nuomone, laiku nustatyti defektai gali užkirsti kelią galimoms nelaimėms.

Vakar popiet rajono meras Antanas Kalnius Sporto ir sveikatingumo komplekso statybvietėje bandė inicijuoti susitikimą su rangovų, techninės priežiūros atstovais, į jį pasikviečiant visus 25 rajono tarybos narius, Savivaldybės administraciją, jos vadovus, atsakingus skyrių specialistus.

„Rajono tarybos dauguma, aptarusi mero kvietimą, nusprendė šiame susitikime nedalyvauti, – sprendimą „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo rajono mero pavaduotojas Dangiras Samalius. – Mūsų požiūriu, ne rajono tarybos narių kompetencija vaikščioti po statybvietę ir spręsti techninius klausimus: tam yra specialistai, tam yra Savivaldybės administracija, kuriai ir patikėta komplekso statybos darbų priežiūra. Jeigu kyla neaiškumų, juos galime aptarti komitetuose – regis, tai kitą savaitę ir žada padaryti Ūkio komitetas.“

Mero inicijuotame susitikime nedalyvavo ir UAB „HSC Baltic“ vadovas R. Beržonskis. „Pajūrio naujienų“ redakcijos žiniomis, rajono Savivaldybei jis išsakė apgailestavimą, kad susitikime su rajono meru ir tarybos nariais jis dalyvauti negalėsiąs, nes numatytoji diena, tai yra rugpjūčio 5-oji, jau seniai suplanuota. Nelabai rangovams aiškus buvo ir susitikimo tikslas, nes, jų pastebėjimu, per susitikimą Vilniuje su Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi E. Viskontu viskas pakankamai aiškiai buvo aptarta, numatytas tolesnių veiksmų planas. Be kita ko, jis išreiškė ir nusistebėjimą, kad tokio atvejo ar praktikos, kai tarybos nariai lankosi nebaigto objekto statybvietėje, jų bendrovė nėra turėjusi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas