Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vydmantų gimnazijoje įvyko netradicinio ugdymo diena „Renkuosi profesiją“, kurios tikslas – sudominti jaunus žmones ir padėti ateityje pasirinkti jiems patinkančią specialybę ar profesiją. Į gimnazijos aktų salę, kur jų laukė įvairių profesijų atstovai, nuo pat ryto rinkosi V–VIII klasių mokiniai.

Kuršių klubo ,,Pilots‘‘ atstovė Ingrida Šilgalytė mokiniams pristatė audėjo specialybę. Meistrė pasakojo, jog nuo 15-os metų užsiima amatais ir iš jų užsidirba. Pranešėja ne tik kalbėjo apie savo darbą, bet ir pademonstravo ne vieną rankų darbo nacionalinį skandinaviško stiliaus kostiumą, prie jo tinkančius papuošalus. Buvo įdomu sužinoti, jog skandinavų moterys senovėje ypač vertino papuošalus iš bronzos ir stiklo, skirtingai negu lietuvės, kurios mėgo žalvarinius.

Palangos oro uosto darbuotoja Jurgita Adomaitytė ir banko darbuotoja Julija Kucharskienė, kalbėdamos apie savo profesijas, išskyrė tas būdo savybes, kurios reikalingos darbuotojams. Mokiniai domėjosi saugaus skrydžio reikalavimais, nemažai klausimų kilo ir dėl keleivių augintinių transportavimo galimybių. Banko darbuotoja papasakojo banko atsiradimo istoriją, pristatė šiuolaikinio banko rūšis bei supažindino su karjeros galimybėmis.

Jaunieji šauliai iš Krašto apsaugos šaulių sąjungos kuopos savo pristatymą pradėjo paminėdami Lietuvos kariuomenės 99 – ąsias atkūrimo metines, kalbėjo apie tai, kas sudaro kariuomenę, kokia jos vizija, vertybės, karinė technika, kur galima įgyti karininko profesiją ir kas negalėtų juo tapti. Jaunieji kariai pasidalino savo patirtimi: su kokiais sunkumais tenka susidurti žygių metu, pademonstravo kario ekipuotę.

Vėliau mokiniai buvo suskirstyti į penkias grupeles, kuriose jie susipažino su jūrininko, kineziterapeuto, vizažisto, bibliotekininko, aromaterapijos specialybėmis. Į susitikimą su laivo kapitonu Viliumi Jomantu rinkosi V–VIII klasių berniukai. Jie žiūrėjo video filmuką apie laivų–vilkikų darbo specifiką, sužinojo, kodėl šiuolaikiniai laivai tokie manevringi. Buvęs Vydmantų gimnazijos mokinys Vilius Jomantas prisipažino, kad šia profesija domėjosi dar besimokydamas mokykloje, o ją pabaigęs žinojo, kad mokysis Klaipėdos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Anot kapitono, jūrininko darbas be galo atsakingas ir įdomus. Tuo pat metu mergaitės dalyvavo susitikimuose su Milda Rogačioviene, studente kineziterapeute Dovile Kuizinaite, vizažiste Ieva Vičiulyte ir aromaterapijos specialiste Gintare Drungiliene. Lektorė Milda Rogačiovienė papasakojo apie bibliotekininko profesiją, mergaitės turėjo galimybę pačios pasigaminti knygų skirtukus.

Būsima kineziterapeutė Dovilė Kuizinaitė pamokė V–VI klasių mergaites, kaip išvengti skausmo, teisingai atlikti tempimo pratimus. VII–VIII klasių mergaitės, padedamos vizažistės Ievos Vičiulytės, mokėsi makiažo paslapčių. Aromaterapijos specialistė Gintarė Drungilienė mergaites sudomino muilo gamyba, jo sudedamosiomis medžiagomis. Besibaigiant paskaitai mokinės ne tik noriai atsakinėjo į lektorės užduodamus klausimus, bet ir buvo nustebintos kvapniomis dovanėlėmis – rankų darbo muiliukais.

Ypač didelio mokinių susidomėjimo sulaukė Palangos pasieniečių užkardos specialisto Irmanto Gotauto pasakojimas, kaip tapti pasieniečiu, trumpas filmukas apie pasieniečių pajėgas. Vėliau mokiniai skubėjo į gimnazijos kiemą, kur juos pasitiko jaunesnieji specialistai – kinologai Irmantas Ščebeda ir Egidijus Karuža su savo tarnybiniais šunimis. Pareigūnai pademonstravo realias situacijas, kaip tarnybiniai šunys gali atlikti paklusnumo komandas, ieškoti narkotinių medžiagų ar sulaikyti valstybės sienos pažeidėjus. Surengti pasirodymai nepaliko abejingo nė vieno.

Karjeros dienos įspūdžiais mokiniai turėjo galimybę dalintis su klasės draugais, klasių vadovais. Neliko nuošalyje ir I–IV kl. gimnazistai, kurie dalyvavo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje KARJERA 17 renginyje.

Nors tą dieną gimnazijoje tradicinės pamokos nevyko, tačiau mokiniai iš pirmų lūpų galėjo išgirsti sėkmės istorijų, daug naujos ir naudingos informacijos apie juos dominančias profesijas.

Jolanta ŽALIAUSKIENĖ

Lietuvių klabos mokytoja


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas