Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Simono Daukanto progimnazija paminėjo istoriko, Tėvynės mylėtojo, dorybės ir išminties mokytojo, gimtosios kalbos išaukštintojo Simono Daukanto 224-ąsias gimimo metines.

Pirmieji gimtadienį šventė patys mažiausi mokyklos mokiniai. Jiems smagias krikštynas į daukantiečius surengė progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas.

Progimnazijoje vyko ir integruotos pamokos. Jose ir rimtai, ir žaismingai, ir sportiškai gilintasi į Simono Daukanto gyvenimą, asmenybę bei veiklą. Pradinio ugdymo mokiniai skaitė, iliustravo ir inscenizavo Daukanto tautosaką, matavo atstumą, kiek kilometrų nukeliavo būsimasis istorikas iš gimtųjų Kalvių į Vilnių mokytis, naudodami žingsniamačio programą nuėjo 327 žingsnius ir šoko per šokdynę 327 kartus (tiek kilometrų Daukantas nužingsniavo pėsčiomis į Vilnių), surengė sveikatingumo iškylą ,,Pėsčiomis kaip Daukantas“. Mokiniai piešė švietėjo portretą, kūrė dėlionę iš kamštelių. Visi pradinukai dalyvavo dailiojo rašto konkurse ,,Ką parašysi, to neišdildysi“. Išrinkti gražiausiai ir tvarkingiausiai rašantys mokiniai: Ic kl. mok. Guoda B., IIa kl. mok. Greta M., IIb. kl. mok. Edvinas A., IIIa kl. mok. Viltė S. ir Domantas V., IIIb kl. mok. Deimantė Z., IVa kl. mok. Deimantė L., IVb kl. mok. Guoda A.

Penktų–aštuntų klasių mokiniams progimnazijos Daukanto edukacinėje erdvėje vyko edukaciniai užsiėmimai, mokiniai skaitė ir vertė į anglų kalbą Daukanto biografiją ir pasakėčias, atliko matematines užduotis, mokėsi Daukanto ir jo pagalbininkų surinktų dainų, o VIII kl. mokiniai Kajus ir Domantas vedė netradicinę pamoką septintokams.

Progimnazijos tikslas – ne tik patiems pažinti, suprasti ir įvertinti šios iškilios asmenybės svarbą, bet ir skatinti domėtis Daukanto veikla kitus. Todėl direktorės Sigitos Jonaitienės iniciatyva įvyko rajono mokinių integruotas istorijos ir lietuvių kalbos konkursas ,,Daukantas ir mes“. Konkurse varžėsi komandos iš Vydmantų gimnazijos (mokytojai D. Petreikis ir D. Dunauskaitė), Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos (mokytoja A. Bruzdeilinienė), Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja V. Brunalienė ir A. Prižginaitė) ir S. Daukanto progimnazijos (mokytoja R. Norvaišienė). Geriausiais istorijos ir etninės kultūros žinovais šįkart tapo Marijono Daujoto ir Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro komandos.

Daukanto dienos, kupinos įvairių veiklų, prabėgo linksmai ir išradingai, nes bendruomenė dalinosi idėjomis, žiniomis bei paruošta medžiaga.

Regina KATKUVIENĖ

Lietuvių kalbos mokytoja


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas