Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svetingumo klubas – nemokama nakvynė bet kurioje šalyje

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2007-07-31

Kretingiškė Eglė Stanevičiūtė rado būdą, kaip keliaujant po pasaulį sutaupyti pinigų. Tapusi tarptautinio Svetingumo klubo (Hospitality club) nare, keliaudama nakvynei ji pasirenka ne viešbutį, o draugiškų žmonių namus.

Kretingiškė Eglė Stanevičiūtė (viršuje kairėje), priklausanti Svetingumo klubui, neseniai savo namuose priėmė dvi viešnias (priekyje) iš Čekijos.

Svetingumo klubo nariai iš viso pasaulio padeda vieni kitiems rasti nemokamas nakvynes, tampa gidais savanoriais, keičiasi informacija apie savo šalį.

E. Stanevičiūtė klube užsiregistravo beveik prieš metus. Netrukus ji išvyko į Švediją, kur nakvynę jai suteikė Stokholme gyvenantis italas.

„Apie Svetingumo klubą buvau girdėjusi iš draugų, labai norėjau ir pati tapti jo nare. Registravausi ne vien todėl, kad esant šio klubo nare, galima gauti nemokamą nakvynę bet kurioje pasaulio šalyje. Šiame klube gali gauti daugybę informacijos apie įvairias šalis, jų kultūrą. Per internetą gali susirasti draugų, kurie atvykus aprodys savo miestą, suteiks informacijos“, - sakė E. Stanevičiūtė.

Ji pasakojo, kad tapęs Svetingumo klubo nariu nebūtinai nemokamą nakvynę turi siūlyti pats.

„Visi klubo nariai sukuria savo anketas. Galima surašyti savo pomėgius, asmeninius duomenis. Būtina paminėti, ar būdamas klubo nariu sutinki keliautojams suteikti nemokamą nakvynę savo namuose. Šiame klube nėra jokios prievartos ar įsipareigojimų. Jei neturi sąlygų, gali nepriimti keliautojų, tačiau pats keliaudamas gali ieškoti nemokamos nakvynės“, - kalbėjo kretingiškė.

Ji pati, tik tapusi Svetingumo klubo nare, iškeliavo į Stokholmą Švedijoje. Ieškodama nakvynės, E. Stanevičiūtė laiškus su užklausimais pradėjo siuntinėti dvi savaites prieš kelionę.

Išsiuntusi apie 25 laiškus, ji gavo vieną sutikimą.

„Nakvynės reikia pradėti ieškoti kuo anksčiau. Daugelis narių savo anketoje parašo, prieš kiek laiko norėtų sužinoti apie atvykstančius svečius. Vasarą nakvynę susirasti sunkiau. Šiltuoju metų laiku nariai, kurie siūlo nemokamą nakvynę, ir patys dažnai būna iškeliavę. Todėl kuo anksčiau pradedi ieškoti, kur praleisti naktį, tuo didesnės galimybės“, - sakė E. Stanevičiūtė.

Pasak jos, ieškoti nakvynės pas nepažįstamus svetimšalius, nepavojinga. Apie kiekvieną klubo narį galima paskaityti pas jį viešėjusių žmonių atsiliepimus.

„Man pačiai pasisekė – žmogus, priėmęs mane nakvoti, buvo labai draugiškas. Supažindino su savo draugais, nusivedė į vieną populiariausių Stokholmo barų. Jo įkūrėjas – vienas iš grupės ABBA narių. Tačiau kai kuriems keliautojams ir nepasiseka. Mano draugei yra tekę nakvoti pas žmogų, kuris visiškai nekreipė dėmesio į savo svečius – tik parodė, kur netvarkingame bute galima pasikloti miegmaišius“, - prisiminė kretingiškė.

Pasak jos, šeimininkas, priėmęs keliautojus nakvoti, neprivalo rūpintis jų maitinimu ar laisvalaikiu. Svarbiausia keliautojams suteikti nakvynės vietą, o pasirūpinti savimi jie turi patys.

Pati išbandžiusi nemokamą nakvynę Švedijoje, E. Stanevičiūtė neseniai pati savo namuose priėmė dvi čekes.

Pasak kretingiškės, pasirūpinti svečiais, kuriuos matai pirmą kartą gyvenime, nesunku. O atlygis – nauji įspūdžiai, pažintys, žinios apie kitas šalis.

„Įdomiausia buvo, kai čekės, atvykusios į mano namus, dovanų mums atvežė lietuviškos arbatos ir plastilino. Jos stebėjosi, kad Kretingoje ir visoje Lietuvoje taip mažai senų žmonių ir kad lietuviai alų geria su užkandžiais. Čekai alų geria greitai, be užkandžių ir daug“, - pasakojo E. Stanevičiūtė.

Išlydėdama svečius, kretingiškė sulaukė kvietimo į Čekiją. Taip pat ji norėtų aplankyti Krymą, Ispaniją, Italiją.

„Dažniausiai keliautojai tavo gyvenime pasirodo kartą. Po to su jais neprivalai palaikyti ryšių. Žinoma, jei labai susidraugauji, bendrauji ir toliau. Tačiau dažniausiai keliaudamas pats ar priimdamas svečius savo namuose esi tik pakeleivis“, - svarstė E. Stanevičiūtė.

Narystė Svetingumo klube yra nemokama, jos nariams netaikomai jokie amžiaus apribojimai. Nariais tampa įvairiausių specialybių žmonės.

„Nesvarbu, ką veiki gyvenime ar kiek tau metų. Visus Svetingumo klubo narius vienija vienas dalykas – visi jie yra keliautojai“, - sakė E. Stanevičiūtė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas