Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vieno kambario bute telpa visas „aerodromas“

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2007-07-24

Kosminis laivas “Buranas”, lėktuvai AN-2, “Vilga-35A”, L-29, Jak-52, lėktuvų propeleriai – visas šis „aerodromas“ sutelpa kretingiškio Algimanto Piekaus vieno kambario bute. Visi lėktuvų modeliai – suvenyrai yra tikslios tikrų lėktuvų kopijos, padarytos iš medžio: ąžuolo, uosio, beržo.

Algimantui Piekui mieliausi yra modeliai tų lėktuvų, kuriais jam pačiam yra tekę skraidyti.

Pats Algimantas Piekus savo “aerodromą” vadina “aviacijos pasauliu”, kurį ėmėsi kurti prieš penkerius metus.

Lėktuvų modelius, propelerius papildo ir kiti suvenyrai – suvenyrinės lėkštės, siuvinėtos pagalvėlės. Ir visa tai absoliučiai susiję su aviacija.

Idėja sukaupti suvenyrus, susijusius su aviacijos tematika, Algimantui Piekui gimė švenčiant vieno draugo lakūno gimtadienį.

“Ilgai galvojau, ką jam padovanoti. Sugalvojau paprašyti liaudies meistro, kad šis išdrožtų lėktuvo propelerį su paukščio sparnais. Kretingiškis meistras Steponas Žiubrys sutiko įgyvendinti mano idėją, tačiau netikėtai mirė. Užsakymas kuriam laikui liko jo dirbtuvėse, ir tik po kiek laiko velionio žmona darbą grąžino”, - pasakojo Algimantas Piekus.

Draugas be dovanos tada neliko, o šviesios atminties Stepono Žiubrio darbas buvo naujos kolekcijos pradžia.

Dabar Algimantas Piekus nuolat bendradarbiauja su kitu Kretingos tautodailininku – Pranu Zapaliu, kuris įgyvendina visus kolekcionieriaus sumanymus: Algimantas Piekus pats piešia suvenyrų eskizus, yra idėjų autorius. Kai reikia, Algimantas Piekus meistrui padeda ištekinti suvenyro detales.

“Taip ir pats išmokau dirbti staklėmis, drožybos pagrindų”, - bendryste su meistru džiaugėsi Algimantas Piekus.

Pagalvėles aviacine tematika preciziškai vėlgi pagal paties sumanytojo eskizus išsiuvinėja kretingiškė tautodailininkė Virginija Laučienė.

Pats Algimantas Piekus yra buvęs lakūnas. Rygoje mokęsis civilinės aviacijos, Ukrainoje dvejus metus praleidęs Valčiansko lakūnų instruktorių mokykloje, jis lakūnu taip ir nedirbo. “Būtų reikėję likti Rusijoje, o aš nenorėjau išvažiuoti iš Lietuvos, iš tėviškės, tačiau aviacija, aviacijos sportu domiuosi visą gyvenimą”, - kalbėjo Algimantas Piekus, kurio suvenyrų kolekciją yra matę ir įvertinę draugai lakūnai iš Airijos, Švedijos, Anglijos, Vokietijos. Su jais Algimantas Piekus nuolat paliko ryšius, draugai dažnai svečiuojasi pas jį Kretingoje.

“Esu toks: man patinka turėti tai, ko neturi kiti”, - trumpai save ir priežastis, kodėl pasinėrė į suvenyrų aviacine tematika kolekcionavimą, apibūdino Algimantas Piekus.

Prieš kelerius metus įkūręs aviacinio sporto klubą “Skrydis”, sukūręs klubo atributiką, Algimantas Piekus šiuo metu baigia parašyti knygą “Pajūrio sparnai”. Joje atsispindės dalis Lietuvos aviacijos istorijos, lakūnų biografijos, netgi nuotykiai, kurių lakūnams yra tekę patirti.

“Dėl knygos atidėjau diplominio darbo gynimą Kauno kūno kultūros akademijoje”, - sakė Algimantas Piekus, daug pastangų įdedantis į tai, kad kuo daugiau sportuotų kaimo jaunimas.

Savo suvenyrų kolekciją Algimantas Piekus yra pasirengęs gausinti, todėl svajoja įsigyti erdvesnį butą. Kad jame tilptų ne 100 , kaip dabar, o keli šimtai suvenyrų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas