Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Moderni įranga atveria naujas operavimo galimybes

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-11-03

“Šiaurės – Vakarų regiono gyventojams nebereikia pagalbos ieškoti Vilniuje ar Kaune. Klaipėdos ligoninėje atliekamos neurochirurginės operacijos, taikant naujausias technologijas – operacinį mikroskopą „Pentero“ su fluorescencijos moduliu“, - sakė Klaipėdos ligoninės Neurochirurgijos skyriaus vedėjas Vytautas Grykšas.


Pensionato gyventojams atstoja šeimą ir draugus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-11-03

Trisdešimt septynerių Aušra Antanavičienė jau septyniolika metų dirba socialinio darbuotojo padėjėja Padvarių pensionate. Anksčiau jos pareigos vadintos paprastai - sanitarė.

„Per daugel metų kasdien matydamas savo globojamus žmones įvairiose situacijose, žinodamas kiekvieno būdą, tampi tarsi tikruoju jų šeimos nariu. Tvarkai ne tik buitį, bet kasdien prausdamas, maudydamas, kuopdamas juos, pažįsti netgi tų žmonių kūnus“, - sakė A.Antanavičienė.


“Dirbsiu su ta pačia komanda, kuri dirbo iki šiol, - sakė neseniai Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pareigas pradėjusi eiti Ilona Volskienė. – Darbuotojams noriu sukurti tokias darbo sąlygas, kad jie jaustųsi saugūs ir galėtų ramiai dirbti. Noriu, kad gyventojai gautų daugiau gerų ir kokybiškų paslaugų.“


Reikia mokėti laiku “nuleisti garą”

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Sveikata
 • 2006-10-06

Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyriaus dėstytoja Irena Lapinskaitė visada besišypsanti. “Pajūrio naujienų” skaitytojai ją pažįsta iš šmaikščių karikatūrų.


Naujuoju rentgenu pacientas švitinamas mažiau

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-10-06

Kretingos ligoninėje sumontuotas 2005 m. laidos stacionarinis rentgeno diagnostinis aparatas – sistema „Siemens AXIOM Multix MP“. Tai yra naujos kartos aparatūra, tiksliau nustatanti apšvitinimo zoną, taigi spindulių kiekį sumažinanti iki minimumo.


Visi gimėm po ta pačia saule, ir visi turim teisę būti laimingi. Manau, kad tėvai turi daryti viską, kad jų vaikas, toks, koks yra, jaustųsi laimingas“, - įsitikinusi kretingiškė Zonė Baranauskienė. Vienas iš dviejų vaikų jos šeimoje - 29-erių dukra Asta - serga Dauno liga.


Gydytojai Ilonai Volskienei šiuo metu atitekęs rimtas išbandymas: ji nuo rugpjūčio vidurio paskirta laikinai eiti Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas. “Šis darbas man nėra labai didelė naujiena – vyriausiąjį gydytoją pavaduodavau per jo atostogas ar susirgus. Šiuo atveju reikėtų labiau kalbėti apie tai, jog iš esmės administracinis darbas yra pakankamai sunkus”, - kalbėjo I. Volskienė, nuo 1999 metų dirbanti Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja.


Respublikos sveikatos centrai nemokamai pradėjo tikrinti asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, sveikatą. Apie naująją, Vyriausybės ir Ligonių kasų trejus metus finansuojamą profilaktikos programą, kalbėjomės su Kretingos šeimos medicinos centro bendrosios praktikos gydytoja Silvija Zamulskiene.


Salantų ambulatorijoje atšvęstos įkurtuvės

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-09-22

Vakar buvo iškilmingai atvertos atnaujinto Salantų ambulatorijos pastato durys.

Bendrovė “Klaipėdos apdaila” per vienerius metus (darbai buvo pradėti pernai spalio mėnesį) pastatui sudėjo naujus langus, atnaujino vidaus patalpas.


Pilnametystės sulaukę vidurinių mokyklų moksleiviai ir valstybinių aukštųjų, profesinių mokyklų dieninių skyrių studentai bei magistrantai turi kreiptis į teritorines ligonių kasas dėl privalomojo sveikatos draudimo. Be jo kiekvienąkart apsilankius pas gydytoją jiems teks patiems susimokėti už paslaugas, nebus išrašomi kompensuojamieji vaistai.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos specialistė Kretingoje Danutė Jautakienė informavo, kad, norint apsidrausti, reikia atsinešti mokymąsi patvirtinantį dokumentą – galiojantį moksleivio ar studento pažymėjimą arba išrašą iš dekanato bei pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Nuo liepos 1 dienos nebeišduodamas privalomojo sveikatos draudimo pažymėjimas teritorinėse ligonių kasose. Atžyma apie asmens draustumą įvedama į bendrą duomenų bazę visoje Lietuvoje. Moksleiviai yra apdraudžiami vieneriems mokslo metams ir vasaros atostogoms, o studentai – iki kitų mokslo metų rugsėjo 30 d.

Sveikatos draudimo procedūra trunka labai trumpai ir yra nemokama.

Moksleivis ar studentas gali apsidrausti ir kitų miestų, pavyzdžiui, tame, kuriame studijuoja, teritorinėse ligonių kasose.

D.Jautakienė pabrėžė, kad turėti “Sodros” knygelę dar nereiškia būti apdraustam. Kiti studentai mano, kad, jei jie yra įtraukti į studentų sąrašus, automatiškai yra ir apdrausti. Iš tiesų privalomuoju sveikatos draudimu jie turi pasirūpinti patys.

Klaipėdos teritorinės kasos specialistė Kretingoje dirba Kretingos ligoninės administracijos patalpose.

Moksleiviai ir studentai gali ateiti darbo dienomis nuo 8.30 iki 15.00 val., o antradienį -nuo 12.30 iki 15.00 val. Pietų pertrauka – 12.00 – 12.30 val. Telefonas pasiteirauti (8-445) 76660.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas