Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Medikai pagerbti už ilgametį ir pasiaukojamą darbą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-05-04

Medikų dienos proga Kretingos muziejaus Žiemos sode rajono Savivaldybės administracija surengė padėkos šventę rajono medikams.


Balandžio 27-ąją, minint Medicinos darbuotojų dieną, LR sveikatos ministras Rimvydas Turčinskas į Vilnių pakviestai kretingiškei gydytojai terapeutei Vilhelminai Daugėlienei suteikė nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardą. Jai buvo įteiktas diplomas ir Lietuvos monetų kalykloje nukaldintas sidabro ženklas.

Mažakalbė ir taktiška garbaus amžiaus gydytoja nebuvo linkusi pabrėžti savo nuopelnų. Ji tik pasidžiaugė, kad Kretingos medikų bendruomenė pristatė ją šiam garbingam apdovanojimui.

„Diplomą laikysiu kabinete poliklinikoje, o ženklą, kaip šeimos relikviją, saugosiu namie“, - džiaugdamasi apdovanojimu kalbėjo ilgametė Kretingos PSPC gydytoja V.Daugėlienė, šioje gydymo įstaigoje išdirbusi 38-erius metus.

Redakcijos žiniomis, nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas Nepriklausomybės laikotarpiu yra suteiktas ir Salantų PSPC bendrosios praktikos gydytojui Jonui Šilinskui.


Kurmaitiškiai serga visomis ligomis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-05-04

„Visomis ligomis, kuriomis yra sergama, serga ir Kurmaičių žmonės. Vyresnieji dažniausiai skundžiasi širdies ir kraujagyslių ligomis, o jaunesni, jų įsitikinimu, išvis neserga. Jie tvirtina neturintys laiko sirgti, ir į gydytoją dažniausiai kreipiasi tik tada, kai jau užpuola liga“, - juokaudama kalbėjo Kurmaičių bendruomenės slaugytoja Vida Tiškuvienė.


Farmacininkas žmogui gelbėjo ne tik patarimais

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-04-06

Kretingiškė 76-erių Magdalena Stoškienė Kretingos vaistinėje farmacininke dirbo beveik keturis dešimtmečius. Jai teko patirti ir senosios vaistinės sandėlio gaisrą, ir įkurtuves naujose patalpose, ir vaistų gamybos technologijos pažangą, ir deficito laikus. Daugelis reiškinių jaunosioms vaistininkų kartoms yra ne tik nežinomi, bet ir nesuvokiami, nes šiandien vaistininkas dirba visai kitokiomis sąlygomis.


Kaip aklieji pažįsta pasaulį

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Sveikata
 • 2007-04-06

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) duomenimis, Lietuvoje gyvena 7 tūkst. 758 regėjimo negalią turintys žmonės. Kretingos rajone, Šventojoje ir Palangoje tokių žmonių yra 140.


Vienoda liga suvedė į brolystę

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-04-06

Neįgalių Padvarių pensionato gyventojų Ginto ir Alberto kretingiškiai miesto gatvėse bei turguje nemato po vieną. Jiedu drauge – jau tris dešimtmečius, nes Gintas nepakyla iš invalido vežimėlio, o Albertas nepaeina neįsikibęs į paties stumiamą vežimą.

Už meilę gyvenimui ir pasiaukojimą vienas kitam kretingiškiai šį neįprastą draugų tandemą pristatė TV3 projekto „Lietuvos garbė“ nominacijai už pasiaukojimą. Šis projektas per televiziją bus rodomas antrąją Velykų dieną.


Žmonės užuojautos nenori – nori supratimo

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-04-06

Alkos medicinos punktas įsikūręs Erlėnų kaime. Bendruomenės slaugytoja čia jau 33 metus dirba Danutė Radžiuvienė.

Gerai pažįstanti vietos žmones, žinanti jų lūkesčius, negales, D. Radžiuvienė džiaugiasi neatsidžiaugia naujais medicinos punkto langais. “Žmonėms bus šilčiau, bus šviesiau ir tvarkingiau”, - kalbėjo bendruomenės slaugytoja, gerų žodžių negailėdama rajono vadovams ir Erlėnų bendruomenės pirmininkui Vytautui Vaičiuliui. Tai – tas žmogus, kuriam svarbūs visi bendruomenės rūpesčiai ir poreikiai.


Ar Klaipėdos medikai pranašesni už kretingiškius

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-04-06
Šią savaitę laboratorijos darbuotojos Stasė Bendikienė (sėdi), Jūrutė Pocienė (iš kairės) ir Aldona Perkamienė mokėsi dirbti su nauja įranga.

Kretingos ligoninės laboratorijoje kretingiškiui Pranui Kerpei atliktas kraujo tyrimas neįtiko jį operavusiam Klaipėdos Raudonojo kryžiaus ligoninės gydytojui.

- Teko Klaipėdoje tyrimą darytis iš naujo. Daktaras apie Kretingoje atliktą tyrimą pasakė palyginimu: “Jeigu tamsta pirktumei automobilį ir teirautumeisi, kiek jis sunaudoja kuro, o tau pasakytų “apie”,- dalijosi nemaloniu patyrimu P.Kerpė.

Žmogus tikino, jog ne pinigų, išleistų tyrimams, gaila, neramu dėl savo sveikatos. Septyniasdešimt perkopusiam vyrui per dvejus pastaruosius metus buvo atliktos dvi sunkios operacijos - širdies ir prostatos vėžio. “Norisi ir aiškumo, ne tik sau, gal pravers ir kitiems, nes klaipėdietis daktaras pats nurodė atlikti tyrimą Kretingoje ir su to tyrimo rezultatais atvykti pas jį”,- teigė P.Kerpė.

P.Kerpė gydosi Kretingos šeimos centre. Čia ir buvo paimtas kraujo mėginys. Kraujo mėginys iš gydymo įstaigos tirti vežamas į Kretingos ligoninės laboratoriją. P.Kerpės šeimos gydytoja Silvija Zamulskienė nenustebo, kad kolegai iš Klaipėdos neįtiko tyrimo rezultatai, tik nuoširdžiai pasipiktino. “Tyrimą kartojo be reikalo. Tai žmogaus ir valstybės pinigų švaistymas, o galiausiai - nekolegiškas elgesys”,- pareiškė gydytoja. Kretingos ligoninė atliko tyrimą ir nustatė, jog vėžį žyminčio antigeno paciento kraujyje nerasta. S.Zamulskienė pripažino, jog Klaipėdos gydymo įstaigos turi tobulesnę kraujo tyrimo aparatūrą, todėl tyrimo rezultatai yra išsamesni. “Mūsų laboratorijoje, pagal turimas galimybes, atliekamas pusiau kiekybinis, žymint skaičiais,- nuo 4 ir daugiau, o ten - kiekybinis tyrimas, nuo 0,01 ir daugiau. Tačiau ir Kretingos laboratorijos tyrimų užtenka ligai diagnozuoti”,- teigė gydytoja. S.Zamulskienė pažymėjo, jog vykdant prostatos vėžio ankstyvą diagnostiką, per pusmetį jinai prostatos vėžį (kai tyrimų žymuo viršijo 4) aptiko keturiems pacientams. Tyrimai žmonėms buvo atlikti Kretingos ligoninės laboratorijoje.

Kretingos ligoninės laboratorija yra akredituota. Laboratorijos vedėja Jūrutė Pocienė pastebėjo, jog pusiau kiekybinis kraujo tyrimas daromas visame pasaulyje. “Čia yra ir komercija. Kiekybinis tyrimas yra beveik dvigubai brangesnis, todėl jį daranti įstaiga daugiau uždirba”,- sakė J.Pocienė.

Po Velykų ir Kretingos ligoninės laboratorija jau atliks ir kiekybinį kraujo tyrimą. Tam įsigijo naują aparatą. Naujuoju aparatu be PSA kiekybinio tyrimo bus atliekamas ir skydliaukės hormonų tyrimas.


Dantis taisė „kalvaratais“ ir sukosidabro plombas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-03-02

„Protezavimo kokybė sovietmečiu neprilygo šiandieninei, bet žmonės – jaunas ar senas - be dantų nebuvo. Dabar gi pensininkai protezuoti dantis eilėse laukia po 3-4 metus“, - tvirtino ilgametė Kretingos poliklinikos protezavimo kabineto vedėja, gydytoja stomatologė protezuotoja Elena Jankauskienė. Šioje srityje gydytoja dirbo 42–ejus metus.


Vaikas jaučiasi kaltas dėl tėvų skyrybų

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2007-03-02

Prieš pusmetį išsituokę tėvai kreipėsi pagalbos. Jų pirmokas sūnus tapo liūdnas, dažnai verkdavo. Jis kentėjo ir norėjo tik vieno – kad tėvai vėl būtų kartu.

“Psichologo užduotis – padėti vaikui išreikšti savo jausmus, susivokti, kas atsitiko iš tikrųjų, ir tėvus išmokyti bendrauti su savo atžala”, - sakė Kretingos psichikos sveikatos centro psichologė Ingrida Karmazaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas