Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Mergaičių U-13 futbolo turnyre jaunosios futbolininkės varžėsi dėl vicemerės Vaidos Jakumienės (stovi antra iš kairės) taurės ir prizų. Vicemerė „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad ji viliasi, jog toks turnyras taps nauja futbolo tradicija Kretingoje.

Pirmą kartą Kretingoje įvyko mergaičių U-13 futbolo turnyras vicemerės Vaidos Jakumienės taurei ir prizams laimėti. Jame varžėsi šešios merginų komandos iš Klaipėdos, Šiaulių, Plungės ir Kretingos. Klaipėdos futbolo mokykla ir Kretingos futbolo akademija „Minija“ į aikštę išleido po dvi komandas.

Kretingai atstovavusios futbolo akademijos „Minija“ sportininkės pasiskirstė į „mėlynąsias“ ir „baltąsias“.

Pastarosios pasiekė vieną pergalę, patyrė du pralaimėjimus ir dukart sužaidė lygiosiomis, „mėlynosios“ pasiekė visas 5 pergales ir iškovojo nugalėtojų vardus. Naudingiausiomis komandų žaidėjomis pripažintos Deimantė Damašiūtė ir Viltė Stonkutė. Į simbolinį turnyro penketuką pateko puolėja Emėja Beniušytė, o geriausios turnyro žaidėjos prizas atiteko Gabijai Baužaitei.

Galutinė komandų rikiuotė: I v. – „Futbolo akademija „Minija“ („mėlynosios“); II v. – „Klaipėdos futbolo mokykla-I“; III v. – „Futbolo akademija „Šiauliai“; IV v. – „Klaipėdos futbolo mokykla-II“; V v. – „Futbolo akademija „Minija“ („baltosios“); VI v. – Plungės FK „Babrungas“.

„Idėja surengti mergaičių futbolo turnyrą kilo dar rudenį, kai vicemerė Vaida Jakumienė stebėjo ir atėjo pasveikinti futbolininkių per vieną turnyrų. Pasikalbėjome, kad visai neblogai būtų turnyrą surengti ir naujai pastatytame Kretingos sporto centre. Idėja vicemerei patiko, ji palaikė ją, ir štai – mergaitės galėjo pasivaržyti naujame sporto centre“, – kalbėjo mergaičių futbolo treneris Martynas Viluckas.

Jis neslėpė, kad jam dirbti su šiomis sportininkėmis yra vienas malonumas: mergaitės yra motyvuotos, nors rezultato treneris ir nesureikšmina, jo siekia pačios futbolininkės. „Mano tikslas – kad mergaitės nuosekliai lankytų treniruotes, stengtųsi, išbandytų futbolą ir mėgautųsi žaidimu. Kai futbolu mėgaujiesi ir jis patinka – ateina ir rezultatas“, – neabejojo treneris, pasidžiaugęs, kad vis dėlto pačios mergaitės nusiteikė pergalei, o padirbėjusios per treniruotes mėgavimąsi žaidimu išreiškė geru pasirodymu ir tuo, kad bendrame kitų komandų bendraamžių kontekste jos atrodė labai gerai.

Šylant orams, futbolininkės pamažu pratinsis prie treniruočių lauke, o kovo antroje pusėje futbolo akademija „Minija“ planuoja rinkti dar vieną, 2013–2015 m. gimusių, mergaičių futbolo grupę.

Futbolininkių laukia ir draugiškos rungtynės, dar vienas planuojamas turnyras ir, žinoma, sezono pratęsimas Lietuvos mergaičių futbolo čempionato II rato varžybose. Kol kas savo pogrupyje kretingiškės užima I v., galutinis trenerio ir jo auklėtinių tikslas – patekti į finalą.

Prieš intensyvų varžybų laiką M. Vilucko treniruojamos futbolininkės kartu su Telšių, Mažeikių komandomis (gim. 2008–2010 m.) Vasario 16 d. varžėsi turnyre Kretingoje, ir jis buvo skirtas žaidybinei patirčiai kaupti – nuspręsta rezultato oficialiai neskaičiuoti.

Kelios mergaitės iš vyresnių futbolininkių grupės – Radvilė Paulikaitė, Ana Thir, Meda Jocytė ir Natalija Vitkutė – laikinai žais už Plungės „Babrungo“ komandą Elitinėje U-16 lygoje.

„Kadangi šio amžiaus komandos Kretingoje neturime ir nedalyvaujame oficialiuose čempionatuose, mergaitės žaidybinės patirties semsis su kaimynų plungiškių komanda, nors treniruosis čia, Kretingoje“, – M. Viluckas įvardino, kad tolimesni šių žaidėjų ir komandos planai – startuoti regiono moterų futbolo lygoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas