Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Atviro jaunimo centro darbuotojai (iš kairės) Greta Beniušytė, Andrius Butkus, Dominyka Paulauskienė, Vilijanda Žimontaitė, Kretingos dienos veiklos centro direktorė Birutė Viskontienė ir vyriausiasis darbuotojas Albinas Šiaudvytis.

Šią savaitę Kretingos atviras jaunimo centras paminėjo vienerių metų veiklos sukaktį. „Mums – metai ir mes jau išmokome vaikščioti. Augame ir mūsų laukia daug naujų darbų. Džiaugiuosi, kad jaunimas surado šią erdvę, džiaugiasi bendryste, o mūsų pareiga – puoselėti jų galimybes“, – per gimtadienio šventę sakė Kretingos dienos veiklos centro, kurio padalinys ir yra Atviras jaunimo centras, direktorė Birutė Viskontienė.

Gimtadieniui – ir saldžios dovanos

Gausiai susirinkusius jaunuolius ir žodžiu, ir saldžiomis dovanomis sveikino gausus būrys svečių.

Rajono meras Antanas Kalnius prisiminė, kad kalba apie jaunimo centro būtinumą kilo dar tada, kai jis buvęs rajono Tarybos narys. „Diskutavome tada geležinkelio stotyje – tai buvo pirmas mūsų susitikimas kalbėti apie tai, kad jaunimui reikia savos vietos. Ir vis dėlto per barnius, per gausias diskusijas šiandien mes turime Atvirą jaunimo centrą. Raskite čia vietą, jauskitės savais, ir tada viskas bus gerai. Ateidami dar atsiveskite ir po draugą, kad visiems čia būtų jauku ir smagu“, – Atviro jaunimo centro bendruomenei įteikdamas dovanų čekį į knygyną – įstaigai bus proga papildyti savo bibliotekėlę – kalbėjo rajono vadovas.

Gimtadienio tortas

Jo pavaduotoja vicemerė Vaida Jakumienė pripažino, kad jai, kaip politikei, Atviras jaunimo centras rūpi nuolat ir rūpės ateityje, o Savivaldybės rūpestis – pasistengti dėl projektų, kad pavyktų pritraukti papildomų lėšų.

Atviro jaunimo centro bendruomenę pasveikino Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Mindaugas Černeckis – jo padėjėja Karolina Mažrimaitė, perdavusi politiko linkėjimus, visiems centro darbuotojams įteikė po raudoną rožę, gerus žodžius jaunuoliams ir su jais dirbantiems darbuotojams skyrė Kretingos socialinių paslaugų centro direktorė Danutė Skruibienė, rajono Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Lina Bruzdeilynienė, Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnė Gitana Macienė, Žemaitijos skautų atstovas Andrius Byčius, Rietavo savivaldybės jaunimo organizacijos „Progresas“, Palangos atvirų jaunimo erdvių atstovai ir kiti. Šokį gimtadienio proga dovanojo Simono Daukanto progimnazijos šokėjos, gimtadienio šventės dalyviai žiūrėjo filmą, kurį sukūrė Kretingos dienos veiklos centro savanorės Mari Aghajanyan ir Sterre Bruneel. Be jų, su jaunuoliais noriai bendrauja ir jaunimo darbuotojams padeda dar viena savanorė Yaman Aliyeva. Savanorės taip pat pakvietė jaunuolius žaisti žaidimą-viktoriną, kurios pagrindiniai klausimai ir buvo susiję su Atviro jaunimo centro veikla, po to visi buvo pakviesti skanauti gimtadienio torto.

Šokiu Kretingos jaunuolius – Atviro jaunimo centro lankytojus – pasveikino Simono Daukanto progimnazijos šokėjos.

Apsilanko tūkstančius kartų

Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė tvirtino, kad Atviro jaunimo centro steigimas pasiteisino daugiau negu 100 proc. – iš viso per metus šiame centre jaunuoliai apsilankė per 6 tūkst. kartų, unikalių lankytojų – per 800. „Pagal iškeltus Jaunimo reikalų agentūros reikalavimus privalėjome turėti 400 apsilankymų ir 300 unikalių lankytojų. Mes šiuos reikalavimus ne tik kad įvykdėme, bet ir viršijome. Tai tikrai didžiulis pasiekimas, kurį įvertinimo ir Jaunimo reikalų agentūra“, – kalbėjo jaunimo reikalų koordinatorė. Iki atidarant Atvirą jaunimo centrą, Kretingoje veikė atviros jaunimo erdvės, tačiau jos netenkino jaunimo poreikių – dirbdavo trumpą laiką, su jaunimu bendraudavo po vieną darbuotoją, patalpose – per mažai erdvės.

Šiandien Atviras jaunimo centras Kretingoje veikia per 200 kv. m ploto patalpose, yra įrengta virtuvė, kurioje jaunuoliai gaminasi maistą, vaišinasi arbata, ugdo savo socialinius įgūdžius. Su jaunuoliais dirba Greta Beniušytė, Andrius Butkus, Dominyka Paulauskienė, Vilijanda Žimontaitė, Albinas Šiaudvytis, jiems talkina tarptautinės savanorės. Įvertinus jaunimo poreikius, rajono seniūnijose su jaunuoliais dirba mobilieji jaunimo darbuotojai. „Svarbiausia, kad jauni žmonės į centrą ateina tikėdamiesi paprasto tiesioginio bendravimo su vyresniu žmogumi – jiems tai ir duoda jaunimo darbuotojai. Taip pat – jaunuoliai smagiai leidžia laiką bendraudami su savo bendraamžiais“, – I. Biliūnaitė-Rušinskė teigė, kad artimiausiuose planuose – išbandyti galimybes pritraukti daugiau lėšų iš kitų šaltinių, ne tik iš Savivaldybės biudžeto. Jų reikėtų Atviro jaunimo centro veiklai plėsti – jaunimo stovykloms, išvykoms, kitoms veikloms.

Tarptautinių savanorių sukurtas filmas atspindėjo, ką Atviro jaunimo centro darbuotojams ir lankytojams pavyko nuveikti per metus.

Svarbiausia – savanoriškumo principas

Atviro jaunimo centro vyriausiasis darbuotojas Albinas Šiaudvytis teigė, kad esminis tokio centro tikslas – šią erdvę skirti tiems, kurie neturi kitos veiklos, tarkim, būreliuose, sporto ar kitokio pobūdžio užsiėmimuose. „Specialistai šį jaunimą įvardina kaip turintį mažesnes galimybes arba nesimokantį, nedirbantį ir nemotyvuotą jaunimą“, – paaiškino A. Šiaudvytis, akcentuodamas, kad 70–80 proc. apsilankančiųjų – jaunimas nuo 14 iki 19 metų. Jaunuoliai iki 14 metų centre gali lankytis tik iki 17 val.

Jaunimo darbuotojų siekis – kad jaunimas ateitų į šį centrą, kad būtų čia, ne kitur, tai yra ne gatvėje. „Dirbame be spaudimo. Visa veikla vystoma savanoriškumo principu – nori pats jaunimas to ar nenori. Mūsų programos gali būti „auksinės“, bet jeigu jaunuoliai ko nors nenori, tai nieko ir nebus. Bet mes visais būdais stengiamės jaunimą motyvuoti, kad jis dalyvautų mūsų sumanytose edukacijose, akcijose, per įvairias veiklas suteikiame galimybę realizuoti socialines valandas“, – A. Šiaudvytis akcentavo du svarbius dalykus – kad jaunimas gauna saugią erdvę ir kad prasmingai leidžia laiką, tuo įtvirtindami savo bendravimo, socialinius įgūdžius, turėdami galimybę gauti psichologo pagalbą. Centre vaikai žaidžia, bendrauja, laukia autobuso, labiau motyvuoti dalyvauja tarptautinių savanorių įkurtame draugystės klube.

„Mūsų, Kretingos mieste, turi subręsti požiūris, kad tie vaikai, kurie lankosi Atvirame jaunimo centre, yra ne mūsų, tai yra centro, vaikai – jie yra visų mūsų“, – A. Šiaudvytis įsitikinęs, kad laikas keisti požiūrį, jeigu tas jaunimas nuoširdžiai rūpi visai bendruomenei.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas