Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Daugelį metų neįgaliojo vežimėlyje sėdinti Aistė Krušinskaitė didmiestį iškeitė į gyvenimą Palangoje, kurią vadina svajonių kraštu.

Palanga – ne tik populiariausias Lietuvos kurortas, bet ir vienas draugiškiausių miestų socialiai pažeistiems žmonėms. „Kai priklausai socialiai pažeistai grupei, atrodo, kad mažiau gali ir mažiau sugebi, o jei dar miesto aplinka nėra tau pritaikyta, jautiesi nepageidaujamas ir nelaukiamas“, – sakė viešosios įstaigos „Likimo laiptai“ atstovė Aistė Krušinskaitė.

Daugelį metų neįgaliojo vežimėlyje sėdinti mergina ne taip seniai savo gimtąjį didmiestį iškeitė į gyvenimą Palangoje, kurią vadina svajonių kraštu: „Čia miesto infrastruktūra itin draugiška žmonėms su negalia. Jaukus miestas ir nuostabus klimatas. Net žmonės atrodo gerokai mielesni ir paslaugesni. O atvykus į socialinės pagalbos įstaigą tave pažįsta, žino tavo problemas ir nuoširdžiai padeda. Čia galiu sportuoti, mėgautis pajūriu ir kvepiančiais pušynais“, – iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ sumanytojams prisipažino A. Krušinskaitė.

Judėti Palangos miesto gatvėmis patogu ne tik neįgaliesiems, bet ir tėvams su vaikų ar kūdikių vežimėliais. Viso miesto teritorijoje ir parkuose yra patogūs dviračių takai, saugios zonos pėstiesiems. Norintiems mėgautis jūra iš arti, paplūdimiuose įrengti specialūs surenkami takai, kuriais galima vežimėliu nusileisti iki pat jūros kranto. Prie kultūrinių objektų irgi sumontuotos laiptų aikštelių pakylos, kuriomis paprasta vėžimėliais patekti į renginius, muziejus, koncertų sales. Apgalvotai įrengtos ir nuožulnios pakylos bei specialiai neįgaliesiems būna rezervuotos vietos per renginius. Neįgalūs žmonės yra laukiami ir sporto kompleksuose, pavyzdžiui, naujai atidarytame Palangos baseine yra speciali įranga, padedanti asmenį įkelti į vandenį, o bendrojo ugdymo mokyklose tarp aukštų yra sumontuoti keltuvai, kuriais gali naudotis visi judėjimo negalią turintys vaikai ar suaugusieji.

Palangos miesto gyventojai jau įvertino ir galimybę naudotis visai neseniai visoje Lietuvoje įdiegtomis naujomis socialinėmis paslaugomis. Pavyzdžiui, asmeninio asistento paslauga, kai žmogui su negalia priskirtas darbuotojas gali padėti pasirūpinti asmens higiena, atvežti maisto, padėti nuvykti į reikiamą vietą, net organizuoti laisvalaikį ir, jei reikia, padėti susirasti darbą. Palangos miesto savivaldybės specialistai akcentavo, kad asmeninio asistento užduotis yra ne atlikti už neįgalųjį visus veiksmus, o bendrauti su juo ir bendradarbiaujant padėti. Tai reiškia, viską daryti kartu.

Kita pasiteisinusi Palangos miesto savivaldybės organizuojama naujovė – tai laikino atokvėpio paslauga, skirta neįgaliuosius prižiūrintiems artimiesiems. Priklausomai nuo artimųjų atokvėpiui reikalingo termino, prižiūrimo asmens individualių poreikių, negalios ir kitų aplinkybių, gali būti pasirenkamos kelių rūšių laikino atokvėpio neįgaliojo artimiesiems nekainuojančios paslaugos. Dar viena nauja ir aktuali nemokama paslauga – gerovės konsultantas. Paslaugos teikiamos įgyvendinat bendrą Palangos miesto socialinių paslaugų centro ir Palangos miesto savivaldybės projektą „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje“. Gerovės konsultantų tikslinė grupė – suaugę asmenys nuo 18 metų, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai.

Palangos miesto savivaldybė pirmoji įsitraukė į nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ plėtojimą ir informacijos pateikimą gyventojams, miesto svečiams. „Auginu Lietuvą – auginu Palangą“ projektas startuoja su 10 aktualių temų vaizdo ir tekstiniu formatu: „Vaikų stovyklos Palangoje“, „Fizinis aktyvumas tiek žiemą, tiek vasarą Palangoje“, „Ką svarbu žinoti apie vaiko raidą iki mokyklos“, „Draugiškas miestas socialiai pažeistoms grupėms“, „Kaip padėti vaikui įveikti mokymosi sunkumus“, „Kaip išrinkti vaikui būrelį“, „Pagalba sunkumus patiriantiems mažylių tėvams“, „Saugus elgesys gatvėje“, „Emocinės sveikatos pagalba paauglių tėvams“, „Saugus poilsis su vaikais prie jūros“ Nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ tikslas – gyvybės prioritetas, visavertis asmenybės gyvenimo kokybės užtikrinimas ir šeimos puoselėjimas valstybės lygiu. Laisvai prieinamoje edukacinėje platformoje www.auginulietuva.lt pateikiamos aukščiausios kvalifikacijos akušerių, ginekologų, neonatologų, pediatrų, psichologų, kitų sveikatos ir švietimo specialistų rekomendacijos, išsami, kvalifikuota ir mokslu grįsta informacija šeimai.

Pagal iniciatyvos „Auginu Lietuvą“ informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas