Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rezultatus pristatė kone tuščioms sienoms

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2024-03-01
Policijos veiklos rezultatų, kuriuos pateikė komisariato vadovas Arūnas Pužauskas, pasiklausė patys kretingiškiai pareigūnai, keli seniūnai bei Savivaldybės administracijos atstovai.

Trečiadienį Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos salėje Kretingos policijos komisariato vadovas Arūnas Pužauskas pateikė įstaigos praėjusiųjų metų veiklos ataskaitą.

Visuomenė nerado skelbimų

Nors renginys skirtas visuomenei, tačiau, be kelių seniūnų ir Savivaldybės administracijos darbuotojų, nuo pradžių jame dalyvavo vos vienas asmuo, kuris atėjo pasiguosti, kad jam, pilietiškam žmogui, kaip su vėjo malūnais tenka kovoti su Melioratorių gatvėje tiesiai ant šaligatvių automobilius statančiais gyventojais, klausė patarimo. „Kaip pilietis rašau ir užkišu raštus, kad mašiną patrauktų, bandau paprotinti, bet niekas nieko“, – kalbėjo vyras. Jam buvo pasiūlyta, kaip ir pastebėjus bet kokius kitus viešosios tvarkos pažeidimus, tiesiog skambinti ir pranešti Bendrosios pagalbos centro telefonu 112 arba internetu kreiptis į portalą e.policija.lt .

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis nusistebėjo, kad į bibliotekos salę visuomenės susirinko tiek nedaug, pasvarstė, gal jai neįdomu? Svečias teigė sekantis kriminogeninę situaciją, bet jį nudžiugino ir A. Pužausko pranešime nuskambėję skaičiai. „Policija „traukiasi“, patys matom, kad reikia perskirstyti prioritetus, kryptis – į kokius įvykius reaguoti pirmiau, į kokius galima vėliau. O problemos – kaip ir visoje Lietuvoje. Džiugu, kad rezonansinių plačiai nuskambėjusių įvykių Kretingos rajone nebuvo“, – kalbėjo jis.

Susirinkimui jau artėjant prie pabaigos, tarsi šalto vėjo gūsį įnešė ir ramią atmosferą sujaukė salės duris plačiai atidaręs aktyvus kretingiškis Vyautas Jasaitis: kodėl renginys – slaptai? Kodėl miesto skelbimų lentose nebuvo pakabinta nė vieno skelbimo?!.

„Apie 20 metų į tokius renginius ateidavau – salės pilnos žmonių būdavo. O dabar... Aš ką tik atsitiktinai sužinojau, kad jau vyksta, nors laukiau tos dienos. Ne vieną lapą problemų esu prisirašęs, turiu klausimų, bet namuose palikau“, – dėstė kretingiškis.

Tačiau ir be užrašų jis kėlė problemas: dėl neva netinkamo pareigūnų reagavimo į įvykius, dėl to, kad nusikaltimų, kaip nuolat giriamasi, nemažėja, kad seniau buvo, o po policijos reformos nebeliko nei apylinkės inspektorių, nei Vaikų kambario... „Į komisariatą irgi taip paprastai neįeisi – durys užrakintos, budinčioji pasako, kad viršininkas tai išvykęs, tai posėdžiauja, tai dar kur nors“, – liejosi kretingiškis.

Išklausęs kretingiškį, R. Šideikis aiškino, kad sovietmetis – praeitis, prie kurios nereikia būti „prisirišus“, pasaulis keičiasi ir keisis toliau. Nors pareigybių pavadinimai dabar ir kitokie, bet funkcijas pareigūnai atlieka, kaip vykdė savo veiklą, taip vykdo. Be to, dabar nebe tie laikai, kai tik pas vadovą einama skųstis. Esą veikia numeris112 – paskambini, pareigūnai atvažiuoja, apklausia, surenka įrodymus ir priima procesinius sprendimus. Tačiau apskrities komisaro pavaduotojas pažadėjo, kad, iš anksto pranešęs, interesantų priėmimo valandomis ir V. Jasaitis gali atvykti į Kretingos rajono ar į Klaipėdos apskrities policijos komisariatus – bus priimtas ir išklausytas.

Iš kairės – A. Pužauskas, Veiklos skyriaus viršininkas Edvardas Domarkas ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis.

Nusikalstamų veikų mažiau

Per praėjusius metus Kretingos rajone užregistruoti 5 tūkst. 739 pranešimai apie įvykius. Nusikalstamų veikų buvo 240, jų ištirta 66,8 proc. Įskaitinių eismo įvykių buvo 25, juose 27 žmonės sužeisti, 5 žuvo. Užpernai užregistruoti 37 įskaitiniai įvykiai, sužeistų 39, žuvusiųjų 4. Nuo 134 iki 202 padaugėjo neblaivių eismo dalyvių. Užpernai neblaivių dviratininkų buvo 70, vairuotojų – 64, pernai atitinkamai 80 ir 122. 2022-aisiais 1,5 promilės buvo nustatytos 22, daugiau kaip 1,5 – 42 vairuotojams. Pernai 1,5 promilės nustatytos 83, daugiau – 39 vairuotojams. Nusikalstamų veikų užpernai užregistruota 291, ištirta 200. Pernai atitinkamai 274 ir 183. Užpernai jų ištirta 68,7 proc., pernai – 66,8.

Dažniausi ikiteisminiai įvykiai: nežymus sveikatos sutrikdymas – pernai 80, užpernai 69, vagystės – pernai 54, užpernai 68. Neblaivių vairuotojų, kuriems nustatytos 1,5 prom., pernai buvo 39, užpernai 47. Sukčiavimo atvejų pernai buvo 16, užpernai 15.

Surašyti per 2 tūkst. 283 administracinės teisenos ir 1 tūkst. 693 Kelių eismo taisyklių pažeidimo protokolai.

Vagystes, narkotikus ir prevencines priemones

Kaip kalbėjo A. Pužauskas, 10 nepilnamečių pernai įvykdė 27 baudžiamąją atsakomybę užtraukiančias nusikalstamas veikas, dažniausiai tai buvo vagystės. 65 nepilnamečiai padarė 94 administracinius nusižengimus, dažniausiai vogė iš parduotuvių, rūkė viešose vietose, prie mokyklų, 12-a vartojo alkoholį. Pernai buvo užfiksuoti 6 apsvaigusieji nuo narkotinių medžiagų, užpernai tokių buvo 3. „Jei mokyklinio amžiaus vaikų turime 6 tūkstančius, pavertus procentais, tai neatrodo taip baisiai“, – sakė Kretingos policijos komisariato vadovas.

Pernai nuo liepos 1-osios įsigaliojo apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis, kuris smurtaujantį asmenį įpareigoja laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos. Per pusę metų rajone buvo išduotas 101 toks orderis. Pasak komisaro, 6 buvo apskųsti, iš jų du panaikino pats komisariatas, du – teismas. Buvo nustatyta orderio pažeidimų, 3 jų padarė patys smurtą patyrusieji.

Kalbėdamas apie prevenciją,

A. Pužauskas teigė, kad per metus suorganizuoti 142 renginiai. Į rizikos asmenų sąrašus įtraukti 75 asmenys, jų atžvilgiu buvo taikytos individualios prevencinės priemonės. Rajone identifikuotos 4 vietos – du namai Kretingos miesto Kęstučio gatvėje ir po vieną Rotušės a. bei Vydmantų Atžalyno g., – išsiskyrusios didžiausiu pranešimų apie pažeidimus skaičiumi.

„Per praėjusius metus pavyko pasiekti, kad pažeidimų skaičius trijose vietose sumažėtų“, – sakė A. Pužauskas. Jis taip pat akcentavo, kad policijos pajėgos pernai daugiausiai buvo nukreiptos neblaivių, taip pat mobiliosiomis ryšio priemonėmis neleistinai besinaudojančių, vairuotojų kontrolei, alkoholio vartojimui Rotušės a. Kretingoje ir Darbėnuose, greičio kontrolei keliuose Kretinga–Gargždai ir Vydmantai–Kretinga per Pryšmančius. Daugiau dėmesio skirta patruliavimui Pastauninko parke, 4-iems aukščiau išvardintiems adresams, Pranciškonų universitetinės gimnazijos prieigoms.

Bendradarbiavimu su Kretingos policijos komisariatu pasidžiaugė rajono Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Lina Bruzdeilynienė. „Kiek prašom pagalbos, visada gaunam. Uniformą vilkinčių pareigūnų dalyvavimas renginiuose užtikrina drausmę ir tvarką“, – sakė ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas