Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Aldona PERKAMIENĖ:

– Didelių pramonės objektų nereikėtų. Galėtų pastatyti maistą gaminančių fabrikėlių, kurie neterštų aplinkos, o rajonui būtų nauda. Dabar gi sumanytas monstras Darbėnuose: iš kur paimtų didžiulius kiekius vandens? Dėl galimų sprogimų joje manęs neįtikina: sprogsta ne tik gamyklos, bet ir butai, ir automobiliai. O visgi manyčiau, kad labiausiai reikėtų socialines reikmes atitinkančių objektų – mūsų visuomenė sparčiai sensta, didėja modernių senelių namų poreikis.

Liucija LENGVINIENĖ:

– Manyčiau, kad svetingai pasitiktume su technologijomis susijusias gamybos įmones. Esame žemės ūkio rajonas, galėtų atsirasti žemdirbiams reikalingą techniką gaminanti arba jų produkciją perdirbanti ar įdomesnius maisto produktus gaminanti įmonė. Mūsų žmonės išsyk atmetė metanolio gamyklos galimybę, manau, kad taip yra dėl prastos komunikacijos. Iš sovietmečio tebeturime ydą – pulti nediskutuojant, neišsiaiškinus. O visi gyventi norime geriau, gražiau – iš kažko reikia rajono biudžetą papildyti ir kažką aukoti.

Bronislavas JONUTIS:

– Manyčiau, kad Kretinga, esanti arti pajūrio, turi orientuotis į turizmą, o ne į pramonę. Ir siekti, kad rajone būtų kuo daugiau įdomių objektų. Man užkliūva kaip masyvus plastmasės gabalas pastatytas šviečiantis kryžius – jokios estetikos, arba Kūlupėnų bažnyčia, be jokio kryželio ar bokšto, atrodanti kaip kultūros namai. Prieš statant, reikia viską gerai pagalvoti. Daugel metų dirbau Prancūzijoje, Marselyje, prisižiūrėjau, kaip ten tvarkomi paveldo ir sakralūs objektai.

Rita VAITKIENĖ:

– Manyčiau, kad kretingiškiai svetingai priimtų tokią pramonę, kuri miestiečiams atneštų dividendų – darbo vietų, geras sąlygas, būtų ekologiška ir sveikatai palanki. Koks pramonės ar verslo objektas konkrečiai galėtų atsirasti, man taip staiga sunku atsakyti, – tai turėtų būti išdiskutuota, gerai apgalvota ir pasverta. Svarbu, kad nekeltų problemų žmonėms ir aplinkai.

Kalbino Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas