Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Iš Italijos – su bronzos medaliu

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2024-02-27
Kretingiškis Vilius Danilevičius Kronplaze Italijoje dalyvavo ir varžėsi Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionato slalomo giganto rungtyje.

Su gera žinia iš Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionato, kurio ketvirtasis etapas buvo surengtas Kronplaze Italijoje, grįžo kretingiškis 8-erių metų Vilius Danilevičius, kuris U-10 amžiaus grupėje slalomo giganto rungtyje užėmė III v. ir pasidabino bronzos medaliu.

„Iš tiesų turėjo įvykti du čempionato etapai – slalomo giganto ir klasikinio slalomo. Antrojoje rungtyje Vilius galėjo finišuoti sėkmingiau, tačiau dėl oro sąlygų – pernelyg gausiai iškritusio sniego ir prasidėjusios pūgos – klasikinio slalomo rungtis buvo atšaukta“, – paaiškino Viliaus mama Vilija Danilevičienė, sūnų į varžybas Italijoje lydėjusi su visa šeima.

Į Italiją V. Danilevičius išvyko viena savaite anksčiau, kadangi Lietuvos nacionalinė kalnų slidinėjimo asociacija čempionato dalyviams surengė treniruočių stovyklą – su jais dirbo patys geriausi mūsų šalies treneriai, sportininkus rengiantys ir olimpiadoms. „Tai mums labai svarbu, nes mes neturime tiek treniruočių, kaip klubų atstovai – kiek leido galimybės, treniravomės Druskininkuose, dabar grįžome – sniego nė kruopelytės, o treniruotis reikia“, – tvirtino berniuko mama.

Varžantis slalomo giganto rungtyje svarbiausia yra greitis, įpareigojantis sportininką gebėti slides valdyti dar ir posūkiuose. Svarbiausia, kad slalomo giganto trasa yra vienoda tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. „Nėra ten jokių „caca“ – stoji ant slidžių ir šliuoži. Viliui labai patinka ši rungtis, tačiau jį šiek tiek pavedė inventorius, nuo kurio ir priklauso šimtosios ar tūkstančio sekundės dalys, nulemiančios galutinį rezultatą. Dėl inventoriaus pastebėjimus mums išsakė ir specialistai, kurių nuomone, slalomo giganto rungčiai reikia tobulesnių slidžių ir lazdų“, – pasikeisdami kalbėjo Viliaus tėvai Vilija ir Audrius Danilevičiai, prisipažinę, kad kitą sezoną jų laukia precizinės naujo inventoriaus paieškos – jis turi atitikti sportininko ūgį, svorį, o kadangi sūnus neaukštas ir nedidelio svorio, tai būsią gana sudėtinga.

Pats slidininkas labiau apgailestavo, kad buvo atšaukta klasikinio slalomo rungtis, kuriai turimas inventorius kaip tik labai tinka, tad rezultatas greičiausiai būtų buvęs pats sėkmingiausias.

Atšaukta rungtis – ne vienintelė: neįvyko ir Vilniuje planuotas naktinio slalomo etapas. Vis dėlto čempionatą rengianti Lietuvos nacionalinė kalnų slidinėjimo asociacija atšauktus etapus dar tikisi surengti – galutinis sportininkų rezultatas skaičiuojamas po 8-ių etapų.

„Mums svarbiausia – ne rezultatas, o galimybė dalyvauti čempionate, nestovėti vietoje, žengti pirmyn“, – tvirtino jaunojo sportininko tėvas A. Danilevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas