Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Domėjosi pagalba elgesio sutrikimų turintiems vaikams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2024-02-27

Kretingos rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Linos Bruzdeilynienės, kuri yra ir Savivaldybės Vaiko gerovės komisijos pirmininkė, iniciatyva buvo surengta išvyka į ugdymo centrą „Diemedis“, kuris pavaldus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir veikia Švėkšnoje.

Šis centras yra vienintelis mūsų šalyje, jame ugdomi emocinių ir elgesio sutrikimų turintys berniukai iš visos Lietuvos. Vienu metu „Diemedžio“ ugdymo centre gali mokytis iki 30 vaikų, dirbama dviem kryptimis: arba vaikai 2 metus mokosi V–VIII klasėse, arba jiems suteikiama 10 dienų konsultacijos.

„Važiavo tie žmonės, kurie dirba Vaiko gerovės komisijoje ir kurie dirba prevenciškai su tam tikro elgesio vaikais. Mūsų išvykos tikslas – pagilinti žinias, kokia pagalba gali būti teikiama tiems vaikams, užmegzti kontaktus, pamatyti, kokiomis sąlygomis vaikai yra ugdomi, kokios taikomos priemonės, kaip specialistai jas pasirenka ir panašiai. Vaikai, centre išbuvę 10 dienų, į mūsų rajoną sugrįžta su specialistų rekomendacijomis, kurios ypač praverčia socialinių pedagogų darbe“, – L. Bruzdeilynienė tvirtino, kad išvyka pasisekė, juolab kad dalis mūsų rajono specialistų ten lankėsi pirmą kartą, ir „Diemedžio“ aplinka, galimybės, požiūris į sutrikusio elgesio vaiką paliko tikrai gerą įspūdį.

Jai paantrino ir rajono vicemerė Vaida Jakumienė, kurios pastebėjimu, problemų, susijusių su sutrikusio elgesio vaikais, daugėja, o į „Diemedžio“ ugdymo centrą kasmet patenka po 4–6 vaikus iš mūsų rajono, šiuo metu ten ugdomas vienas berniukas. Patekti į „Diemedžio“ ugdymo centrą – nelengva, nes susidaro eilės.

„Buvo smalsu pamatyti, kokiomis sąlygomis jie ugdomi, kokių galimybių jiems suteikia to centro specialistai“, – V. Jakumienė gerą žodį skyrė Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus specialistėms, aukštai įvertino jų kvalifikaciją, pasirengimą darbui.

Skyriaus specialistės, dirbdamos su ikimokyklinio ugdymo vaikais, nustatė, kad šiais mokslo metais rajone specialiųjų ugdymo poreikių reikia 90 vaikų, kai 2023 m. tokių vaikų buvo 30, 2020 m. – 42, 2019 m. – 19. „Pagal skaičius, problemų daugėja, vadinasi, mes turime žinoti visus kelius, kaip suteikti vaikui pagalbą“, – išvykos motyvaciją perteikė vicemerė.

Be tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės L. Bruzdeilynienės ir vicemerės V. Jaukumienės, išvykoje dalyvavo Švietimo skyriaus specialistės Lina Jadenkuvienė, Jolanta Jurgutienė, Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vedėja Vaidota Vaišienė, rajono mokyklų socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Regina Songailienė.

---

Apie ugdymo centrą „Diemedis“

*Turintys didelių arba labai didelių specialiųjų ugdymo poreikių mokiniai ugdomi pagal pritaikytas ir bendrąsias ugdymo programas, kurios diferencijuojamos pagal kiekvieno mokinio individualius gebėjimus.

*Rengiami individualūs pagalbos planai mokiniui, vykdoma turininga ir prasminga edukacinė, kultūrinė veikla.

*Vaikams suteikiama švietimo pagalbos specialistų konsultacijos, organizuojami individualūs ir grupiniai terapiniai užsėmimai.

*Berniukai yra apgyvendinami bendrabutyje, jiems suteikiamas nemokamas maitinimas, gydytojo psichiatro konsultacija, medicinos, mokytojų padėjėjų pagalba.

*Taikomas struktūrizuotas visos dienos mokinių užimtumas, centre gausu specialiųjų mokymo priemonių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas