Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nidos gatvė skendi purve

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2024-02-27
Tokiais dabartinės Nidos gatvės vaizdais pasidalijo skaitytojai.

Nidos gatvės gyventojai jau kelintąkart redakcijai skundžiasi rudenį–žiemą–pavasarį gyvenantys purve, o vasarą – dulkėse, nes metų metais laukia rajono valdžios pažadėto asfalto, kaip nesulaukia ir pradėtos renovacijos pabaigos. „Mūsų gatvė – dar vienas neūkiškumo Kretingos mieste pavyzdys: pradėjo tvarkyti – tai pinigų neužtenka, tai dokumentai nesutvarkyti. Argi savo namuose taip metų metais darytų remontą?“ – apmaudą išliejo į redakciją paskambinusi Nidos gatvės gyventoja.

Įveikia šuoliais per kliūtis

„Visą žiemą maudėmės purve, išskyrus dvi savaites, kai buvo pasnigę. Bet ir tuomet gatvė buvo sunkiai pravažiuojama: druskos pribarstydavo, ir maudėmės baltoje košėje. O dabar... Kol greideris neatvyksta, gatvė atrodo tarsi kulkų išvarpyta – duobė prie duobės, ir dar pilna vandens. Važiuodamas gali dantis išbarstyti, o eidamas pėsčiomis turi būti šuolių per kliūtis ir pusiausvyros meistras. Išbridus į Klaipėdos gatvę ant šaligatvio, esi purvinas, net gėda žmonėms pasirodyti. Ant savo automobilio ratų kiekvienais metais į garažą privežu po kelis kibirus žemių ir žvyro“, – laiške redakcijai rašė Nidos gatvės gyventoja Irma Ilkevičienė.

Jos žodžiais, praėjusią savaitę atvykęs greideris sumaišė žvyrą su lietaus vandeniu ir gatvę pavertė dar didesniu purvynu – nei pereiti per ją, nei normaliai išvažiuoti. Moteris prašė atvykti ir savo akimis įsitikinti, koks realus jų gatvės vaizdas, išeinat pavasario polydžiui ir dar užlijus.

Nidos gatvės gyventojai dar pernai guodėsi, kad senka jų kantrybė. „Sklandė kalbos, kad jau „ateina“ asfaltas, vėliau paaiškėdavo, kad tai – „antis“, nors abipus gatvės įrengtas naujas apšvietimas, – rašė garbaus amžiaus Aldona, viena Nidos gatvės senbuvių. – Bet aš vis dar tikiuosi sulaukti dienos, kai savo gatve galėsiu prasieiti apsiavusi ne guminiais ar kerzo batais, o aukštakulniais.“

Nidos gatvės senbuvis, buvęs ilgametis rajono politikas Raimundas Puškorius įsitikinęs, kad gyventojai teisingai rašo ir skundžiasi: „Aš pats raminau žmones, kad gatvę asfaltuos ta pati įmonė, kuri įrengė apšvietimo stulpus. Savivaldybė žadėjo, kad Nidos gatvės renovacija eis pirmu numeriu, bet dabar – jokio judesio. Dar nepuoliau aiškintis, bet vis dar tikiuosi, kad darbai prasidės.“

Žiemą darbai stabdomi

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė teigė, kad Nidos gatvės renovacija pristabdyta dėl netinkamų oro sąlygų, taip pat, kaip ir kitų renovuojamų miesto gatvių – Vytauto, dalies Klaipėdos gatvės palei buvusio „Laisvės“ fabriko tvorą.

„Dar šlapia, purvynai, kaipgi rangovas galėtų dirbti? Todėl ir yra pristabdyti darbai ne vien Nidos gatvėje, bet ir kitose miesto vietose. Kalbėjomės su Nidos gatvės renovaciją atliekančiu rangovu – bendrove VVARFF iš Plungės: tikimės, jei leis orai, darbai turėtų pajudėti kitą mėnesį“, – kalbėjo S. Jazbutienė. Rangos sutartis su bendrove VVARFF galioja iki šių metų rugsėjo.

Artimiausiame tarybos posėdyje, vylėsi S. Jazbutienė, rajono taryba patvirtins prioritetinių tvarkytinų rajono kelių ir gatvių sąrašus, pagal kuriuos Lietuvos automobilių kelių direkcija skirs lėšų darbams atlikti. Kadangi Nidos gatvėje darbai pradėti, logiška, kad Nidos gatvė bus tarp prioritetų.

„Rangovas darbus Nidos gatvėje pradės nuo nuotėkų tinklų paklojimo, lygiagrečiai su jais bus tiesiami ir elektros tinklai, diegiama įranga“, – teigė S. Jazbutienė.

Du skirtingi projektai

Nidos gatvė yra specifinės konfigūracijos: pagrindinė jos atšaka eina nuo Klaipėdos gatvės žemyn Akmenos upės ir Paupio stadiono link, o kita atšaka, vadinamasis apendiksas, užsisuka, tačiau būtent ten yra šios gatvės pradžia. Gyventojai prisiminė incidentą, kad dalis užsisukančios Nidos gatvės iš pradžių nė nebuvo įtraukta į renovacijos programą, tačiau buvo išreikalauta, kad renovuotų visą gatvę.

Abiem Nidos gatvės atšakoms buvo parengti du skirtingi renovacijos projektai ir pradėti rangos darbai, kuriuos vykdo konkursą laimėjusi bendrovė VVARFF iš Plungės. Mažojo ruožo darbų vertė – 179,7 tūkst. Eur, o ilgojo iki pat stadiono – 450 tūkst. Eur. Abiejose dalyse reikia atnaujinti apšvietimą, pakloti lietaus nuotekų tinklus, po to – asfaltą, įrengti šaligatvį ir nuovažas į kiemus. Didysis gatvės ruožas, S. Jazbutienės žodžiais, yra gerokai sudėtingesnis: kadangi nuokalnėje įrengtas sporto aikštynas, reikia sutvarkyti nuokalnę, suvaldyti lietaus nuotekų tinklus, pakloti šaligatvį ir įrengti automobilių stovėjimo vietas.

Darbai vykdomi etapais

„Būtent šiame Nidos gatvės renovacijos ruože iškilo kliūtis: stadiono projekte yra ir Elektros skirstymo operatoriaus (ESO) dalis, už joje atliktus tinklų atnaujinimo darbus sumoka Savivaldybė. Tačiau ESO sąlygos, galiojusios 2-jus metus, pasibaigė, todėl reikėjo jas atnaujinti. Dėl to užsitęsė laikas, renovacijos darbai negalėjo pajudėti“, – problemą dėl užsitęsusių darbų dar pernai pavasarį dėstė S. Jazbutienė. Sąlygų su ESO atnaujinimas Savivaldybei papildomai kainavo apie 10 tūkst. Eur.

Dar užpernai rudenį buvo pradėti elektros apšvietimo atnaujinimo darbai, kurie užbaigti praėjusį pavasarį. „Rangovas norėjo pradėtus darbus užbaigti vienu sykiu, tačiau kilo problemų dėl lėšų stygiaus“, – S. Jazbutienė patikino, kad tai yra normali procedūra – gatvių remonto darbai vyksta etapais ir užtrunka: pradedami vienais metais, o užbaigiami kitais.

Darbai Nidos gatvėje yra vykdomi iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos skiriamų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų, prie jų prisidedant ir Savivaldybei.

S. Jazbutienės žodžiais, lėšų numatytoms Kretingos gatvėms renovuoti stinga: pernai KPPP tam skyrė vos 1 mln. Eur, o vien tam, kad būtų baigtas Tiekėjų, dalies Vytauto gatvių remontas, dar trūko 3 mln. Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas