Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Neseniai naujai įregistruotoje Sapiegų gatvėje savavališkai buvo iškirsti medžiai ir krūmai. Tolėliau matyti atkurti Kretingos dvaro pastatai.

Tradicinis Kretingos teatrinio gyvenimo reiškinys – komedijų šventė „Vėinė jouka +“ šiemet bus kitokia: ji vyks per du kartus – vasario 24-ąją ir kovo 7-ąją – ir bus praturtinta Klaipėdos Pilies teatro pasirodymu. Šventė skirta dviem ypatingoms progoms: šviesaus atminimo režisieriaus Egidijaus Radžiaus 95-osioms gimimo metinėms ir Kretingos kultūros centro teatro 60-osioms įkūrimo metinėms paminėti.

Nuo 1997-ųjų Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus įkurtame teatre jo dešiniąja ranka, o po šio legendinio režisieriaus mirties 2000-aisiais iš jo vadovavimą perėmęs vyriausias režisierius Nerijus Gedminas pasakojo, kad festivalis ir buvęs sumanytas E. Radžiaus – šiemet jis vyksta 32-ąjį kartą.

Be to, kad festivalis skirtas paminėti jo pirmtako ir E. Radžiaus 95-ąjį gimtadienį, šiemet gegužės 16-ąją dar sukanka ir 60 metų, kai 1964-aisiais, anuometinių Kretingos kultūros namų dramos ratelis, vadovaujamas Bronislavos Elžbietos Tautkutės, pastatė 3 veiksmų komediją „Žmoguje pavasaris – meilė“, kurią parodė Kretingos pradinės mokyklos scenoje.

Per tris festivalio dešimtmečius įtakos turėjo ir laikmečio pokyčiai, ir krizės, todėl jis buvo pavadintas skirtingai – ir „Mažė jouka“, ir „Dėdle mažė jouka“, o šiemet „Vėinė jouka+“, ir tai reiškia, kad liaudies komedijų šventė bus praturtinta profesionalų sukurta komedija.

„Per laiką kito ir mūsų teatro sudėtis, tačiau išliko jam ištikimų aktorių mėgėjų būrys: Liuda Grikpėdienė, Valdas ir Vida Slavinskai, Rolandas Metlovas, Laima Jančauskienė. Gyvenimas nukreipia sava linkme, bet kai kurie jų ir užsieniuose pagyvenę vėl grįžta į savąjį teatrą. O tarkim, Rolandas Normanas – profesionalus aktorius, dirbęs Juozo Miltinio teatre, o dabar – Telšių Žemaitės teatre, tačiau atrandąs laiko vaidinti ir pas mus“, – pagrindinį kretingiškių sukurtos Vaižganto komedijos „Žemės ar moters“, kuri vis dar laukiama šalies mėgėjų teatrų scenose, kolektyvą apibūdino N. Gedminas. Tai bus jau 30-kart šis kretingiškių suvaidintas spektaklis.

Festivalyje laukiama dviejų svečių kolektyvų iš užsienio: ant Latvijos ir Estijos šalių ribų įsikūrusio Valkos miesto teatro, kuris sukūrė klasikinę A. Čechovo komediją „Meška“, o Latvijos Bruocėnų miesto, su kuriuo kretingiškiai susibičiuliavę vykdydami bendrus projektus, kolektyvas parodys 20 min. trukmės miniatiūrų spektaklį.

„Spektakliai parinkti vizualiai įtaigūs, kad žiūrovas nejaustų kalbos barjero, o komedijų žanrai – taip pat labai skirtingi“, – akcentavo N. Gedminas.

Kovo 7-ąją žiūrovai Kretingos scenoje galės išvysti profesionalaus Klaipėdos Pilies teatro juodosios komedijos žanro spektaklį „Dvi poniutės į Šiaurės pusę“, kuris pasakos apie tai, kaip 2 seserys vyksta palaidoti savo motinos urną, kaip jos patenka į kurioziškas situacijas, kaip jas išgyvena ir ieško sprendimų. Vaidmenis šame spektaklyje sukūrė Klaipėdos dramos teatro aktorės Toma Gailiūtė ir Renata Idzelytė.

---

Festivalio programa

Vasario 24 d.

15.00 val. – Valkos miesto (Latvija) teatro spektaklis A. Čechovo „Meška“ (režisierius Aivars Ikšelis);

16.30 val. – Anykščių kultūros centro teatro komedija-vodevilis „Šalaputris“ pagal J. Gurauskio pjesę (režisierius Jonas Buziliauskas);

18.00 val. – Bruocėnų kultūros centro (Latvija) teatro miniatiūrių spektaklis „Suolelis“ pagal H. Bidstrupo karikatūras (režisierė Zanda Strogonova);

18.30 val. – Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro spektaklis „Žemės ar moters“ pagal Vaižganto pjesę (režisierius Nerijus Gedminas).

Kovo 7 d.

18.30 val. – Klaipėdos Pilies teatro juodoji komedija Pierre Notte „Dvi poniutės į Šiaurės pusę“ (režisierius Alvydas Vizgirda).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas