Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Gavus Tautinio paveldo sertifikatą, Eduardą Augutį (antras iš dešinės) pasveikino (iš kairės) Danutė Bružienė, Asta Pocienė ir rajono meras Antanas Kalnius.

Pilnutėlė salė Senosios Įpilties gyventojų, penktadienį susirinkusių paminėti Vasario 16-ąją, buvo maloniai nustebinti netikėtu akcentu – 86-erių jų kaimo bendruomenės nariui Eduardui Augučiui įteiktas žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko pasirašytas Tautinio paveldo sertifikatas.

Kad E. Augutis nuo seno iš vytelių pina krepšius, pasak ceremonijos iniciatorės Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojos Astos Pocienės, kaimas žinojo, tačiau kad už tai bus pastebėtas ir įvertintas – naujiena.

„Šio žmogaus parduodamus krepšius pastebėjau amatų mugėse per Kretingos miesto šventes, ėmiau domėtis, kas yra šių gražių dirbinių meistras“, – pasakojo A. Pocienė. Renkant informaciją, aprašant veiklą ir pildant paraišką Tautinio paveldo sertifikatui gauti, jai talkino rajono Kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus vedėja Danutė Bružienė. Siekiant Tautinio paveldo sertifikato, svarbu yra veiklos istoriškumas – tradicijai turi būti apie 100 metų.

Senojoje Įpiltyje nuo gimimo gyvenantis Eduardas pasakojo amato išmokęs iš 1910 metais gimusio savo tėvo Pranciškaus Augučio.

„Mano nei sūnus, nei anūkas pynimu nesidomi. Kai manęs nebebus, jie patys liks be „kiocių“, – juokavo iš mero Antano Kalniaus rankų apdovanojimą atsiėmęs šiaip jau uždaro būdo, kuklumu garsėjantis senolis.

Per metus jis įstengia nupinti apie 100 tvirtų estetiškai atrodančių krepšių, tinkamų grybauti, bulvėms, svogūnams, vaisiams, uogoms, daržovėms laikyti, malkoms prie židinio atsinešti, interjerui papuošti. Lankams padaryti naudoja ievų, šermukšnių šakas.

Šis įpiltiškiui įteiktas Tautinio paveldo sertifikatas – pirmasis rajone šiais metais, tačiau toli gražu ne paskutinis: pakeliui – du, kurie turėtų būti įteikti Kovo 11-ąją. Be to, kaip sakė A. Pocienė, dar dviejų paraiškos šiuo metu yra rengiamos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas