Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Aptariant jaunimo aktualijas

Rajono Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė su ne per seniausiai įvykusio Jaunimo reikalų tarybos posėdžio dalyviais pasidalino gera žinia, kad mūsų rajonui yra galimybių tapti 2025-ųjų Lietuvos jaunimo sostine.

„Pagrindiniai mūsų konkurentai Visaginas ir Naujoji Akmenė“, – įvardino jaunimo koordinatorė, akcentuodama, kad paraišką šiam titului gauti reikia pateikti iki kovo 12 dienos ir kad tai yra konkursinis kvietimas.

Konkursą laimėjusiai savivaldybei suteikiama 30 tūkst. Eur iš valstybės biudžeto, tačiau pati savivaldybė taip pat turi skirti ne mažiau kaip 30 proc. tai sumai kofinansuoti.

„Ką reiškia gauti šį titulą? Visų pirma – Lietuvos jaunimo sostinės titulas neatsiejamas nuo daugiau dėmesio ir veiklų jaunimui“, – I. Biliūnaitė-Rušinskė paaiškino, kad konkurso tikslas – stiprinti jaunimo politiką ir jaunimo sektoriaus bei vietos savivaldos bendradarbiavimą, sudarant palankias sąlygas jauniems žmonėms dalyvauti savivaldybės gyvenime, jaunimui įgalinti, savanorystei, gerinant darbo su jaunimu kokybę ir plėtojant aprėptį, stiprinant tarpžinybinį bendradarbiavimą.

Be šio, Jaunimo reiklų tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo vicemerė Vaida Jakumienė, rajono Tarybos nariai Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Mindaugas Černeckis, Vaidas Kuprelis, Vilma Preibienė, jaunuoliai Ula Gaubė, Tomas Perkumas ir kiti, buvo aptartos rajono jaunimo aktualijos.

Viena jų – dėl Kretingos atviro jaunimo centro darbo laiko keitimo – nuspręsta, kad, atsižvelgiant į išsakytą jaunimo poreikį, 3 mėnesius Kretingos atviras jaunimo centras dirbs nuo pirmadienio iki penktadienio, kadangi dauguma jaunuolių ateina čia po pamokų ir lūkuriuoja autobuso. Tarp kitko, šalies mastu iš 54 veikiančių atvirų jaunimo centrų tik 10 dirba šeštadieniais. Tam, kad Kretingoje būtų dirbama nuo pirmadienio iki šeštadienio, reikėtų papildomų resursų – finansų ir žmogiškųjų išteklių.

Diskutuojant dėl jaunimo informavimo ir konsultavimo paslaugų teikimo savivaldybėje ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai pasiūlius steigti 0,5 etato šioms paslaugoms užtikrinti, rajono Savivaldybės jaunimo reikalų taryba tam nepritarė: pirma, – panašios paslaugos yra suteikiamos pagal bazinį šeimos paketą, antra, – pasvarstyta apie galimybę, kad konsultacijas galėtų teikti bibliotekos darbuotojai.

Jaunimo reikalų taryba taip pat aptarė, kaip buvo įgyvendintas praėjusių metų, patvirtintas šių metų Jaunimo tarybos veiklos planas. „Vienintelio, ko nepavyko padaryti, tai – kad nesurengėme Jaunimo reikalų tarybos išplėstinių posėdžių aktualiais jaunimui klausimais“, – sakė I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Posėdyje dėmesio buvo skirta ir kitoms jaunimo gyvenimo aktualijoms.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas