Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuvos policijos generaliniam komisarui Renatui Požėlai, policijos profesinių sąjungų, apskrities savivaldybių merams ir kitų socialinių partnerių atstovams Klaipėdos Pilies muziejaus konferencijų salėje buvo pristatyti Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) 2023 m. veiklos rezultatai.

Dominavo vagystės ir smurtas, nužudymų mažiau

Praėjusiais metais Klaipėdos apskrities VPK užregistruota 4 tūkst. 816 nusikalstamų veikų, ištirtos 3 tūkst. 203, kai 2022 m. užregistruotos 4 tūkst. 788 nusikalstamos veikos, išaiškintos 3 tūkst. 279. Tarp registruotų nusikalstamų veikų dominavo vagystės – apie 25 proc., el. erdvėje įvykdytos nusikalstamos veikos – apie 17 proc.), susijusios su smurtu artimoje aplinkoje –15 proc., su narkotinėmis medžiagomis – apie 14 proc. Sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai tarp visų registruotų nusikalstamų veikų sudaro mažiau negu 4 proc.

Per 2023 m. beveik dvigubai išaugo nusikaltimų el. erdvėje – pernai registruoti 569 nusikaltimai, 2022 m. – 298. Atlikus bylų analizę, akivaizdu, kad nuo sukčių pernai Klaipėdos apskrityje nukentėjo daugiau kaip 400 asmenų, jiems padaryta žala siekia per 1,5 mln. eurų.

Klaipėdos apskrityje daugiau negu perpus sumažėjo nužudymų – 2023 m. buvo 6 tokie nusikaltimai, 2022 m. – 13. Beveik 27 proc. sumažėjo nusikaltimų dėl sukčiavimo (pagal LR BK 182 str. 1-3 d.) – 2023 m. registruotos 224 nusikalstamos veikos, 2022 m. – 305. Su smurtu artimoje aplinkoje susijusios nusikalstamos veikos Klaipėdos apskrityje vis dar yra tarp dominuojančiųjų, tačiau pareigūnai pastebi, kad jų nuosekliai mažėja, ir 2023 m. registruotų tokio pobūdžio veikų skaičius yra mažiausias per pastaruosius 5-erius metus – 2023 m. registruotos 497, 2022 m. – 537, o, pavyzdžiui, 2019 m. – 800.

Įvardijo skaudžių eismo įvykių priežastis

Eismo saugumas taip pat yra vienas didžiausių Klaipėdos apskrities policijos prioritetų. Statistika rodo, kad pareigūnų vykdomos priemonės duoda rezultatų – 2023 m. situacija Klaipėdos apskrities keliuose buvo geriausia per pastaruosius šešerius metus. Pernai visos apskrities keliuose buvo užregistruoti 324 įskaitiniai eismo įvykiai, tai yra – 15 proc. mažiau negu 2022 m., kai buvo užregistruotas 381 eismo įvykis. Per juos 2023 m. žuvo 14 žmonių, 2022 m. keliuose fiksuota 17 mirčių. Sužeistų asmenų skaičius taip pat mažėjo – 2023 m. per eismo įvykius nukentėjo 369, 2022 m. – 464. Beveik perpus sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai – 2023 m. registruoti 9, 2022 m. – 14. Daugiausiai avarijų, per kurias nukenčia žmonės, fiksuota uostamiestyje – 150, per juos žuvo motociklo vairuotojas ir pėsčiasis, 166 žmonės sužeisti. Kretingos rajone eismo įvykiai 2023 m. pareikalavo daugiausiai mirčių – čia žuvo penki asmenys – 4 automobilių vairuotojai ir pėsčiasis. Klaipėdos rajone užgeso keturios gyvybės – automobilio vairuotojo, motociklininko ir dviejų pėsčiųjų. Pagrindinė skaudžių eismo įvykių priežastis, pasak pareigūnų, išlieka leistino greičio viršijimas arba saugaus greičio nepasirinkimas. Taip pat vyrauja reikalavimo duoti kelią, važiuojant per sankryžą, nevykdymas ir saugaus atstumo nesilaikymas. Ketvirtadalio eismo įvykių priežastimi pernai tapo pareigų pėstiesiems nevykdymas – fiksuota 81 avarija, kai transporto priemonės kliudė pėsčiuosius. Palangoje – apie trečdalį visų įskaitinių eismo įvykių sudarė susidūrimai su dviračiais ar paspirtukais.

Dėmesys prevencinei veiklai

Itin daug dėmesio savo veikloje Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai skiria prevencijai – per 2023 m. visoje apskrityje pareigūnai surengė 1 tūkst. 877 prevencinius renginius, švietimo ir ugdymo įstaigose vaikams bei jaunimui perskaitytos 1 tūkst. 68 paskaitos.

Viešąją tvarką ir eismo saugumą užtikrinti pareigūnams padėjo 104 policijos rėmėjai, kurie savanoriškai dirbo apie 3 tūkst. 500 valandų. Užpernai rėmėjų buvo mažiau – 73.

Klaipėdos apskrityje 2023-iaisiais veikė 277 saugios kaimynystės grupės, o uostamiesčio saugios kaimynystės grupė Birutės g. 17A – respublikiniame Saugių kaimynysčių grupių gerosios praktikos iniciatyvų konkurse pernai užėmė II vietą. Norėdami informuoti gyventojus, skatinti juos labiau saugoti save ir savo turtą, pernai apskrityje pareigūnai surengė 1 tūkst. 482 susitikimus, kuriuose dalyvavo beveik 27 tūkst. žmonių.

Kalbėta smurto artimoje aplinkoje, vagysčių prevencijos, saugus eismo, saugumo elektroninėje erdvėje, prekybos žmonėmis nusikaltimų užkardymo, taip pat socialinės atskirties mažinimo ar pagyvenusių žmonių informavimo, kaip netapti nusikaltimo aukomis, temomis. Itin daug dėmesio skiriama ir saugiai aplinkai ugdymo įstaigose užtikrinti.

Mokyklas ragino problemas pripažinti, neslėpti

Pernai gruodžio pradžioje uostamiesčio Kultūros fabrike vyko Klaipėdos apskrities VPK ir uostamiesčio savivaldybės surengta konferencija „Mokykla, savivalda, policija – ką mes visi galime geriau?“. Joje keltas tikslas, kad institucijos betarpiškai bendradarbiautų ir apie realią situaciją uostamiesčio mokyklose operatyviai dalytųsi informacija, susijusia su psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir platinimu. Ieškant sprendimų, galinčių padėti spręsti esamą situaciją, konferencijos dalyviams, kurių daugelis buvo uostamiesčio mokyklų vadovai, siūlyta suvienodinti mokyklų vidaus tvarkos taisyklės, suvokti, kad jų paisyti privaloma ne tik moksleiviams, bet ir darbuotojams, pripažinti egzistuojančias problemas, tarp jų ir galimą psichoaktyvių medžiagų vartojimo bei platinimo, neslėpti jų, baiminantis susigadinti įstaigos reputaciją, o priešingai – įtraukti tėvus ir bendradarbiauti su policija. Konferencijoje iškeltas siekis panašaus pobūdžio renginius, skirtus situacijai ir jos pokyčiams aptarti, rengti ir ateityje, nes fiziškai ir emociškai saugią aplinką vaikams galima sukurti tik glaudžiai bendradarbiaujant, bendromis pastangomis.

Vyko diskusija „Policija, savivalda, mokykla-2023“, per kurią policijos, kelių savivaldybių merai, ugdymo įstaigų ir kitų socialinių partnerių atstovai išsakė įžvalgas apie policijos, savivaldos ir mokyklų sąveiką, siekiant sumažinti narkotinių medžiagų, patyčių, smurto plitimą ugdymo įstaigose bei saugesnei aplinkai sukurti.

A. Motuzas ypač džiaugėsi stabiliai aukštu visuomenės pasitikėjimu policija. Anot jo, Klaipėdos apskrities gyventojų pasitikėjimas policija šalies vidurkį lenkia kelerius metus iš eilės ir siekia net 84 proc. Policijos pareigūnai ir toliau dės visas pastangas, kad pateisintų žmonių lūkesčius – pagrindiniai Klaipėdos apskrities VPK veiklos prioritetai šiemet bus viešosios tvarkos ir saugaus eismo užtikrinimas, nepilnamečių daromų teisės pažeidimų prevencija, nusikaltimų el. erdvėje ir sunkių bei labai sunkių nusikaltimų atskleidimas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas