Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Salantuose surengtų šiųmetinių Užgavėnių akimirkos

Praėjusį savaitgalį Salantų mieste šurmuliavo smagi ir žaisminga bendruomeniška žiemos palydų šventė – Užgavėnės, tiksliau – pirmoji jų dalis, o persirengėlių vaikštynės po miestelį rengiamos šiandieną, vasario 13-ąją.

Sekmadienį miesto centre nuo pat ankstyvo ryto buvo juntamas sujudimas: statomos ir puošiamos palapinės, kaičiami puodai, o įdienojus suėjusių ar suvažiavusių salantiškių, taip pat – ir aplinkinių Žvainių, Juodupėnų, Laivių ir kitų kaimų žmonių prisipildė visa erdvė prie autobusų stoties. Ir kokių tik smagumų, spalvų, kvapų ir garsų čia nebūta: veikė žaismingi medpunktai, grožio salonai, tarkim, „Lietuosės pagalbas akošerinis medpunkts – „Nebėjuok – galima gyvs nebišesi“, grožio salonai „Strainybės saluons – Prėpūstė zūba“, „Buobu apžava“, užkandinė „Bobelėnės lermų akademije“. Koncertavo Salantų kultūros centro ir jo skyrių – Žvainių, Juodupėnų, Laivių – kolektyvai, Vaikų etnostudija „Lermų akademija – tarškančios petelnės“. Smagiai šnekindami žmones ir keldami jiems nuotaiką, vaikštinėjo persirengėliai.

O tam, kad žmonės žvarbią dieną nesušaltų, jie buvo nemokamai vaišinami gardžiais valgiais, šildomi ten pat verdamomis sriubomis ir arbata: salantiškis Eugenijus Petrovas virė avinžirnių košę, laiviškiai – kopūstynę, žvainiškiai čirškino spurgas, virė arbatą, o Salantų kultūros centro darbuotojai prikepė krūvas blynų.

Į šventę pakviesta profesionali muzikos grupė „Fortunati Band“ iš Kauno atliko Užgavėnių tradicijas atliepiančią smagią Balkanų šalių, žydų, vengrų, rumunų tautų muziką.

Salantų kultūros centro vadovo Aurimo Rapalio žodžiais, pirmąkart šiemet surengta tokio pobūdžio žiemos palydų švente buvo siekiama sutelkti Salantų ir aplinkinių kaimų bendruomenę, kad žmonės per laisvadienį galėtų sueiti krūvon, smagiai pabendrauti, pasilinksminti, pasivaišinti. Toks ir buvęs pagrindinis organizatorių – Salantų kultūros centro ir jo skyrių – Laivių, Žvainių, Juodupėnų – darbuotojų tikslas, jiems talkino Salantų miesto ir Imbarės seniūnijos.

Todėl Užgavėnių šventę jie sumanę tarsi iš dviejų dalių – antradienį jau atskirai vyks persirengėlių eitynės su muzika po miestą ir atskirus kaimus. „Asmeniškai man tai yra smagiausia Užgavėnių dalis, nes tai jau nebebus darbas, kaip suburiant žmones į šventę miestelyje, prisiimant atsakomybę už organizavimą. Labai noriu pasidžiaugti, kad šiemet susitelkėme visi skyriai, nebeišsiblaškėme, o laisvą dieną surengėme vieną bendrą šventę Salantų krašto žmonėms“, – smagiai pasibaigus šventei kalbėjo A. Rapalis.

Vadovas taip pat įsitikinęs, kad į Užgavėnes reikia pažvelgti šiuolaikiškai, kad joms nebeužtenka vien pasivaikščiojimų po kaimus. „Tai nebėra tarpukario šventė, kuomet ir į tautines mažumas buvo žvelgiama su ironija ar net jas pašiepiant. Senajai šventei buvo siekiama suteikti naujų formų, naujo turinio, ir manau, kad mums pavyko. Sprendžiant pagal žmonių reakciją, atsiliepimus, žiemos palydos žmonėms patiko, o ir mes, organizatoriai, laimingi, kad pavyko sutelkti tiek dalyvius, tiek smalsuolius. Labai tikimės, kad tokios Užgavėnės taps Salantų ir jo apylinkių tradicija, taip pat norėtųsi, kad žmonės būtų ne vien šios šventės žiūrovais, bet ir jos kūrėjai “, – kalbėjo A. Rapalis.

Kostiumus ir kaukes darbuotojai, savanoriai kūrė patys, taip pat panaudojo išsaugotas liaudies meistrų drožtas kaukes. Užgavėnėms visokių „rakandų“, tikino A. Rapalis, parūpino senienų kolekcininkas Sigitas Vyšniauskas iš Gargždelės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas