Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos rajono turizmo informacijos centro atstovės turizmo vadybininkės Laura Kriginaitė (kairėje) ir Nijolė Cimermonė potencialius Kretingos rajono lankytojus supažindino su 2024 metų turizmo sezono naujienomis.

Kretingos rajono turizmo informacijos centro atstovai dalyvavo didžiausioje ir populiariausioje turizmo parodoje Baltijos regione „Balttour 2024“. Parodos išvakarėse Lietuvos ambasadoje Rygoje įvyko Lietuvos turizmo išteklių pristatymo renginys, kuriame bendru pranešimu buvo pristatytos viso Klaipėdos regiono, tarp jų – ir Kretingos, populiariausi lankytini objektai ir turizmo naujienos.

Kretingos rajono turizmo informacijos centras kartu su kitomis septyniomis Klaipėdos regiono savivaldybėmis parodoje prisistatė bendrame Klaipėdos regiono stende „Lietuvos pajūris“.

Parodoje dalyvavo ne tik turizmo informacijos centrai, bet ir verslo atstovai, kurie lankytojus viliojo išskirtiniais pasiūlymais. Dalyviai turėjo galimybę degustuoti bei įsigyti tradicinių vietos valgių ir gėrimų, dalyvauti loterijose ir žaidimuose, nusifotografuoti su lankytinų vietų simboliais-personažais, pačių mažiausiųjų parodos lankytojų laukė saldumynai, smulkios dovanėlės.

„Maloniai nustebino tai, kad Latvijoje mūsų rajone teikiamos paslaugos yra žinomos, turistai vėl norėtų čia apsilankyti“, – pastebėjo Kretingos rajono turizmo informacijos centro atstovės turizmo vadybininkės Laura Kriginaitė ir Nijolė Cimermonė, potencialius Kretingos rajono lankytojus supažindinusios su artėjančio 2024 metų turizmo sezono naujienomis – jiems pasiūlytas naujas leidinys latvių kalba „Top 10 lankytinų objektų Kretingos rajone“, kuriame pristatyti populiariausi mūsų rajono turistiniai objektai ir paslaugos.

Ekskursijos po miestą su gidu populiarios ne tik tarp lietuvių, bet ir tarp užsieniečių, ypač latvių. Kretingos turizmo informacijos centras siūlo ekskursijas po miestą lietuvių, anglų kalbomis, populiariausios jų – „Vienuolių takais“ ir „Apžvalginė ekskursija: nuo bažnyčios iki dvaro“. Pavieniams arba mėgstantiems keliauti individualiai parengti įvairūs mašrutai – „Ieškantiems nuotykių“, „Poilsis su šeima“, „Neriantiems į gamtą“, „Semiantiems kultūrą“.

Parodos lankytojams pristatyti ir kiti mūsų rajono turizmo paslaugų teikėjai. Ieškantiems ramybės ir norintiems pabėgti nuo didmiesčio šurmulio – idealios vietos mūsų rajone yra Japoniškas sodas, Baltų mitologijos parkas, vasaros vakarais vakaroti kviečia kol kas vienintelis Lietuvoje šviečiančių sūpynių parkas Darbėnų miestelio Vytauto didžiojo parke.

Grįžti į vaikystę ir karstytis medžiais galima nuotykių parke „Miškas“, smagintis per karščius – vandenlenčių parke, „Boom parkas“ taip pat turi, ką pasiūlyti.

Kretingos kraštas gali puikuotis ir žirgynais, ieškantiems idėjų netradicinei nakvynei – ne bėda: Kalniaus sodyboje šalia Kašučių ežero galima pernakvoti jurtoje, stikliniame tipi namelyje ar palapinėje medyje, o iš miesto atvykusi jauna šeima kviečia į šiuolaikišką kaimą Abakų miškuose ir siūlo išbandyti nakvynę poilsio nameliuose „Ateik Belaiko“.

Paragauti tikros lietuviškos cibulynės ar kastinio kviečia kaimo turizmo sodyba „Vienkiemis“, „HBH pramogų kompleksas“, o norintiems išmokti patiems pasigaminti šiuos lietuviškus patiekalus kviečia Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus šeimininkės.

Neįsivaizduojama Kretinga – ir be tarsi miesto vizitine kortele tapusio Kretingos muziejaus Žiemos sodo, ypač populiarus objektas tarp parodos lankytojų buvo poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“, jame veikianti gintarinė pirtis. Šis kompleksas parodoje eksponavo atskirą stendą, kuriuo labai domėjosi lankytojai, klausinėjo apie čia teikiamas paslaugas, gintaro pirtį, geoterminių vandenų baseinus ir kt.

„Labai tikimės atgalinio ryšio ir kad kuo daugiau Latvijos turistų atrastų iš naujo ir pamėgtų Kretingą“, – vylėsi Kretingos rajono turizmo informacijos centro atstovės, paragindamos Kretingos rajono verslo atstovus dalyvauti bendruose projektuose ir kartu populiarinti mūsų kraštą, susitelkti ir bendromis jėgomis turistams pasiūlyti dar įdomesnių degustacijų, neįprastų nakvynių, mažai kam žinomų pramogų.

---

„Balttour 2024“ Rygoje įvyko 30-ą kartą. Šioje parodoje jos dalyviai siūlė lankytojams kelionių maršrutus ir laisvalaikio galimybes visame pasaulyje. Spalvinguose stenduose prisistatė dauguma Lietuvos savivaldybių, turizmo paslaugų teikėjai, kelionių agentūros, asociacijos ir kitos organizacijos. „Balttour“ yra svarbiausias turizmo renginys Baltijos šalyse, padedantis keliautojams išsirinkti kryptis ir planuoti keliones, o turizmo sektoriaus specialistams – užmegzti naujus ryšius ir plėtoti bendradarbiavimą. Parodoje lankytojai turėjo galimybę sužinoti visą informaciją, reikalingą keliaujant po Latviją, Estiją ir Lietuvą, susipažinti su naujais maršrutais, lankytinomis vietomis ir nuotykiais. Buvo teikiama informacija apie įvairias apgyvendinimo vietas, poilsio galimybes, dviračių maršrutus. Daug dėmesio parodoje skirta sveikatos ir sveikatingumo turizmui. Taip pat buvo galima susipažinti su įdomiausiais kaimyninių šalių turistiniais objektais.

„Balttour 2024“ subūrė 342 įmones ir verslo atstovus iš 34 šalių – Latvijos, Lietuvos, Estijos, Albanijos, Italijos, Juodkalnijos, Kipro, Ispanijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, Ukrainos, Lenkijos ir kitų šalių. Tris dienas trukusiame renginyje apsilankė 21 tūkst. 725 kelionių entuziastai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas