Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Po apdovanojimo ceremonijos (iš kairės) Jonas Drungilas, kretingiškius ūkininkus į šventę atlydėjęs LŪS Kretingos rajono skyriaus pirmininkas Rimantas Paulikas, Mindaugas Narvilas ir kretingiškių nugalėtojų pasveikinti atvykusios vicemerė Vaida Jakumienė ir Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė. Nuotraukoje nėra Virginijaus Čėsnos, jis renginyje nedalyvavo.

Trisdešimtieji, jubiliejiniai, respublikinio konkurso „Metų ūkis 2023“ nugalėtojų apdovanojimai įvyko Mažeikių kultūros centre. Tarp 34-ių šalies savivaldybių atstovų nuskambėjo ir kretingiškių – pirmos vietos laimėtojų Jolantos ir Virginijaus Čėsnų, antrą vietą pelniusių Lenos ir Mindaugo Narvilų, trečią – Jono Drungilo vardas.

Įtampa nenuslūgo, situacija stebima

„Protestai yra protestai, o šventės lieka šventėmis. Norisi pasidžiaugti tais kolegomis, kurie ir sudėtingoms aplinkybėms esant nenuleidžia rankų, dirba žemę, kuria savo ūkius, juos išlaiko, diegia inovacijas, siekia rezultato. Yra ir šaunių jaunų žemdirbių, dar tik besispiriančių nuo dugno, tačiau tikinčių, kad kada nors vis tiek bus geriau“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Kretingos rajono skyriaus pirmininkas Rimantas Paulikas.

Anot jo, ir protesto akcijoms nuslūgus, įtampa tebetvyro. Trečiadienį įvykusiame nuotoliniame Ūkininkų sąjungos pirmininkų susirinkime taip pat buvo kalbama apie tai, jog kol kas, kad ir dėl tų pačių daugiamečių pievų atkūrimo problemos, apie kurią pastarosiomis savaitėmis tiek daug diskutuojama žiniasklaidoje, tebėra tik pažadai, konkrečių veiksmų, kad prievolė išlaikyti pievas bus panaikinta, nėra. „Laukiame, situaciją stebime“, – atviravo R. Paulikas.

Pirmininko kalboje – nuoskaudos ir viltis

Į šiuos ūkininkų apdovanojimus šalies aukščiausios valdžios atstovai ar politikai nebuvo kviesti. „Šis renginys yra mūsų, tai – ne politinis šou“, – apibūdino R. Paulikas.

Geriausius ūkininkus pasveikino LŪS pirmininkas Raimondas Juknevičius. Jis akcentavo, kad praėję metai buvo prasti visoms žemės ūkio šakoms: pradžioje įsilingavo pieno krizė, kas dešimtą privertusi „užrakinti“ savo tvartus, išaugusi gamybos savikaina ir kritusios produkcijos supirkimo kainos vienodai našta gulė tiek ant ekologinių ūkių, tiek tausojančios ar ant intensyvios gamybos ūkių. Itin stiprios ir ilgai užsitęsusios pavasarinės šalnos  bevaisiais paliko sodus, nušaldė jautresnius augalus. Šiems nespėjus atsigauti nuo šalnų, užklupo dar didesnio masto stichija – sausra. Išvarginti ekonomikos ir gamtos negandų, metų pabaigą ūkininkai pasitiko su nerimu. Negana to, kantrybės taurę perpildė valdžios „dovanėlės“. Pirmininkas neabejojo, kad būtent tai ūkininkus ir paskatino protestuoti. 

„Žinau, kad ir čia yra ūkininkų, kurie rikiavo į Vilnių traktorių kolonas, padėjo kaimynams susitelkti ir atgauti pasitikėjimą, kad dar ne viskas prarasta, ateitis – mūsų rankose. Todėl nugalėtojais šiandien galime laikyti visus, kurie išgyveno sunkius metus ir yra nepraradę tikėjimo, ryžto, ieško galimybių investuoti, judėti modernizavimo ir tvarumo kryptimi“, – kalbėjo R. Juknevičius.

Svarbūs tiek maži, tiek dideli

Duomenis apie pažangiausius ūkius LŪS gavo iš 34 savivaldybių, per šventę paskelbtas 101 nominantas, kurių jauniausiam – 20-metų, vyriausiam – 76-eri. Vidutinis nominantų amžius yra 46 metai, t.y. kiek mažesnis negu statistinis vidutinis ūkininkų amžius Lietuvoje.

LŪS pirmininko žodžiais, peršasi išvada, kad jaunesni ūkininkai yra ambicingesni ir nelinkę nusileisti vyresniems. Vienas konkurso nugalėtojų tokių pat puikių rezultatų sugeba pasiekti ūkininkaudamas vos 1,29 ha ploto užimančiame specializuotame uogininkystės ūkyje, o kitas – 1 tūkst. 271 ha augalininkystės ūkyje, tačiau abu jie vienodai svarbūs ir reikalingi. 

Buvo apdovanoti 50 augalininkystės, po 22 gyvulininkystės ir mišrios specializacijos, 4 uogininkystės, 2 daržininkystės ūkių savininkai, po vieną ūkį, užsiimančius kailinių žvėrelių ir kiaulių auginimu. Tarp nugalėtojų – 9 ekologiniai ūkiai ir vienas, turintis Nacionalinės kokybės produktų gamintojo sertifikatą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas