Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Užkimštų kiemų problemą sprendžia atitvarais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2024-02-09
Nedidelė automobilių aikštelė prie Sporto mokyklos ir renovuoto daugiabučio nuolat būdavo užstatyta svetimais automobiliais, – gyventojai ir treneriai problemą išsprendė prašydami, kad leistų įrengti atitvarą.

Redakcija gavo pasipiktinusių kretingiškių laišką, kad, užtvėrus įvažiavimą į Kretingos sporto mokyklos teritoriją Vilniaus gatvėje, sportuoti vaikus atvežę tėvai savo automobilius palieka priešais esančio daugiabučio Vilniaus g. Nr. 33A kieme, užimdami vietas iš darbų sugrįžusiems gyventojams. Analogiška situacija gretimo Vilniaus g. Nr. 35 daugiabučio kieme: jame automobilius stato žmonės, atvykę į Kretingos muziejų ir šalia esančioje stovėjimo aikštelėje neberadę laisvų vietų. Todėl pastarojo daugiabučio namo savininkų bendrija Savivaldybės eismo saugumo komisijos paprašė pastatyti eismą ribojantį ženklą prie įvažiavimo į jų kiemą, gyventojai pasvarsto ir apie galimybę įrengti atitvarus.

Nesaugiai išleidžia vaikus

„Padėkite išsiaiškinti, kas įrengė atitvarą prie įvažiavimo į Kretingos sporto mokyklą? Ar ten privati žemė, jei galima užsitverti? Pažiūrėjus į Registrų centro žemėlapį, nesimato, kad ten būtų suformuotas sklypas. Nebent Kretingos muziejus užtvėrė įvažiavimą. Dabar siauros Vilniaus gatvės kelkraščiai pristatyti automobilių, Vilniaus g. 33 A namo kiemas pilnas svetimų mašinų“, – laiške redakcijai rašo skaitytoja.

Ir kiti Vilniaus g. 33A daugiabučio gyventojai taip pat pasvarstė dėl šios situacijos: „Kadangi toje gatvės pusėje, kur Sporto mokykla, įrengtas sustoti ir stovėti draudžiantis ženklas, tėvai stoja priešingoje pusėje, prie konteinerių, ir paleidžia vaikus. Šie pavojingai ir neleistinoje vietoje kerta gatvę: esant judriam eismui, bėga pirmyn atgal, blaškosi po gatvę. Nors priešais muziejų ir Žiemos sodą yra erdvi stovėjimo aikštelė, įrengta saugi perėja. Nejaugi sportuojantiems vaikams sunku paėjėti 50 m iki Sporto mokyklos? O jų tėvai – argi jie ramūs, paleisdami vaiką kitoj pusėj judrios gatvės per patį automobilių piką?“

Laiško autorė atkreipė dėmesį ir į tai, kad galbūt yra tokių kretingiškių, kurie nežino, jog netoliese yra automobilių stovėjimo aikštelė, ir galbūt reikėtų prie Sporto mokyklos įrengti ženklą su nuoroda į aikštelę.

Vilniaus g. Nr. 35 namo kiemas irgi nuolat užstatytas svetimais automobiliais: žmonės atvyksta į muziejų, Žiemos sodą, ir, jeigu nėra aikštelėje laisvų vietų, suka į šį kiemą. Gyventojai, sugrįžę po darbų, neranda, kur statyti savo automobilius. Todėl neretas pasvarsto, kad gal irgi vertėtų savo kiemą užsitverti nuo svetimų automobilių.

Žemė priklauso muziejui

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė paaiškino, kad Sporto mokyklos ir greta jos renovuoto daugiabučio Vilniaus g. Nr. 16 teritorija nėra privati, tai – Kretingos dvarvietei priklausanti valda. „Sporto mokyklos ir šio daugiabučio gyventojai kreipėsi į Savivaldybės eismo saugumo komisiją, kad leistų įsirengti užtvarą, tačiau sklypo savininkas – ne Savivaldybė, o Kretingos muziejus, šis ir sprendžia eismo organizavimo reikalus“, – tvirtino S. Jazbutienė.

Jos žodžiais, jeigu daugiabučių namų savininkai yra susitvarkę žemės sklypo nuosavybės dokumentus, jie gali pateikti prašymą Savivaldybei, kad leistų įrengti užtvarą į kiemus, bet tik jų sklypo ribose.

„Tačiau patys gyventojai ar bendrijos privalo užtikrinti, kad į kiemus galėtų įvažiuoti specialiosios tarnybos – Greitosios medicinos pagalbos, policijos automobiliai, taip pat komunalinio ūkio mašinos, jeigu konteineriai pastatyti kieme“, – akcentavo S. Jazbutienė.

Daugiabučio Nr. 35 gyventojai kreipėsi į Eismo saugumo komisiją, kad įrengtų įvažiuoti į jų kiemą draudžiantį ženklą.

Aikštele dalijasi trise

Kretingos muziejaus direktorius Romandas Žiubrys paaiškino, kad, pageidaujant Sporto mokyklos bendruomenei ir gretimo daugiabučio gyventojams, buvo leista įsirengti atitvarą, kad nuo gatvės į gana ankštą teritoriją nevažiuotų svetimi automobiliai.

„Ši problema kilo gerokai anksčiau, negu pradėjau dirbti muziejuje. Aikštelė ten padalinta: pusė jos priskirta Sporto mokyklai, o kita dalis, išklota ažūrinėmis trinkelėmis, – daugiabučiui. Sporto mokykla skųsdavosi, kad tėvai, atvežę vaikus ir laukdami, kol pasibaigs treniruotės, užimdavo vietas, ir treneriams nebebūdavo, kur statyti savo automobilių. Tėvai taip pat užstatydavo automobiliais ir gretimam daugiabučiui priklausančią dalį. Įrengus užtvarą, Sporto mokykla ir daugiabučio bendrija užtikrino, kad dėl eismo organizavimo pasirūpins patys. O tai, kad tėvai stato automobilius neleistinose vietose gatvėje, yra tėvų rūpestis: nemanau, kad automobilį palikus aikštelėje, sunku su vaiku paėjėti keliasdešimt žingsnių, juolab tvarkingai ir saugiai – per perėją“, – įsitikinęs R. Žiubrys. Kretingos sporto mokyklos vadovas Remigijus Malakauskas paaiškino, kad įrengus atitvarą, išsisprendė kelios problemos: anksčiau tekdavę atsakyti ne vien už tai, kad užstatytos vietos aikštelėje, bet ir už tai, kad po dvaro parką neteisėtai būdavo važinėjama automobiliais, išmaitojama žolė, takai.

„Gretimo daugiabučio gyventojai, vakarais prie savo namų neradę vietos automobiliams, kviesdavo policijos pareigūnus, šie nė nebevykdavo, sakydavo – išsispręskite problemą patys. Pasidalinome vietas, atsižvelgdami ir į šalia įsikūrusią odontologijos kliniką „Gidentus“: mūsų pusėje yra 11 vietų, su daugiabučio bendrija po 2 vietas skyrėme klinikai. Visi turime mobiliąja programėle valdomą pultus, jeigu atvyksta neįgalūs žmonės, leidžiame jiems statyti automobilius savo aikštelėje“, – kalbėjo R. Malakauskas.

Aikštelėje – ribotą laiką

Kretingiškiams pastebėjus, kad automobilių stovėjimo aikštelė prie Kretingos muziejaus dažnai būna perpildyta automobilių, muziejaus vadovas R. Žiubrys dėl to turi savo nuomonę: „Joje savo automobilius pernakt palieka ir gretimo daugiabučio gyventojai, ir, manyčiau, į darbus nuo Salantų ir Kūlupėnų pusės atvažiuojantys žmonės, kurie čia persėda į vieną automobilį ir vyksta toliau į darbus Palangoje ir Klaipėdoje. Jų automobiliai aikštelėje stovi visą darbo dieną, todėl į muziejų atvykstantiems žmonėms, ypač – per renginius, nėra, kur statyti savų automobilių. Prie Amatų centro yra įrengta tarnybinė aikštelė su užtvaru, tokiais atvejais automobilius leidžiame statyti ir joje.“

R. Žiubrys pasvarstė, kad galbūt tikslinga būtų įrengti kelio ženklą, kad aikštelėje palikti automobilį galima, tarkim, 2 val., kol žmonės spėja apsilankyti ekspozicijoje ar renginiuose. Tačiau ši aikštelė yra Kretingos miesto ribose ir jos infrastruktūrą administruoja Kretingos miesto seniūnija.

Tačiau, artėjant vasaros sezonui, jis mano, būtų tikslinga kreiptis į Savivaldybės Eismo saugumo komisiją, kad padėtų išspręsti šią problemą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas