Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Konkurso sumanytoja Audronė Levickytė-Bumbulienė pasidžiaugė, kad konkurso apimtys didėja.

Palangos kurorto muziejus jau septintąjį kartą kviečia visus Lietuvos haiku kūrėjus ir norinčiuosius išbandyti savo kūrybines jėgas šiame žanre dalyvauti poezijos konkurse „Haiku Palangai 2024“. Konkurso tikslas – kūrybiškai skleisti žinią apie Palangos kraštą, autoriai šiemet kviečiami kurti haiku tema „Palangos tiltas“.

Kaip ir kasmet, konkurse, kuris šiais metais skiriamas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoro, didiko, karinio veikėjo Mykolo Tiškevičiaus Palangos valdos įsigijimo 200 metų sukakčiai paminėti, dalyvaujantys autoriai skirstomi į tris amžiaus grupes: jaunesniojo mokyklinio amžiaus (iki 8 kl.), vyresniojo mokyklinio amžiaus (IX–XII kl., I–IV gimnazijos kl.) ir suaugusieji.

Vienas autorius gali pateikti nuo 1 iki 5 (ne daugiau) anksčiau niekur neskelbtų haiku. Pateikiant klasikinės formos haiku, būtina išlaikyti 3 eilučių 5–7–5 skiemenų intervalą. Pateikiant šiuolaikinės formos haiku, būtina išlaikyti 3 eilučių formą.

Vertindama pateiktus kūrinius, komisija vadovausis trimis kriterijais: savita, originali temos interpretacija; sustabdyto momento, netikėtumo atskleidimas; vaizdo ir emocijos dermė.

Kūrinius konkursui reikia pateikti iki šių metų kovo 12 d. el. paštu haiku.konkursas@gmail.com arba atnešti į Palangos kurorto muziejų (Birutės al. 34A) užklijuotame voke, arba siųsti paštu: Konkursas „Haiku Palangai 2022“, Palangos kurorto muziejus, Birutės al. 34A, Palanga, LT-00135.

Haiku konkurso nugalėtojai apdovanojami specialiais prizais – stiklo knygoje išgraviruotu jų sukurtu haiku.

Siunčiant būtina nurodyti autoriaus vardą ir pavardę (vertinimo komisijai ši informacija nėra pateikiama), amžių, gyvenamąją vietą, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą.

Specialiais konkurso prizais bus įvertinti trys kiekvienos amžiaus grupės laureatai, kaip ir kasmet, numatoma papildomų apdovanojimų.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ sakė konkurso sumanytoja, Palangos kurorto muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė-Bumbulienė, džiugu, kad kasmet konkursas auga. Pirmajame 2018-aisiais dalyvavo 38 savo jėgas panorę išbandyti haiku kūrėjai. Pernai į kvietimą savo eiles skirti Palangos vardo rašytiniuose šaltiniuose paminėjimo 770-mečiui tema „Nuo tada iki dabar“ atsiliepė 159 visų amžiaus kategorijų rašantieji. Gausiausia buvo suaugusiųjų amžiaus grupė, kurioje sulaukta 89 dalyvių, jaunesniojo ir vyresniojo mokyklinio amžiaus grupėse kūrybines jėgas išbandė po 35 autorius.

Plečiasi ir dalyvių geografija: be kūrėjų iš Palangos, Šventosios, Kretingos, Klaipėdos, savo haiku atsiuntė ir prizines vietas užėmė dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Senųjų Trakų, kitų Lietuvos miestų ir miestelių. Sulaukta ir dalyvio iš Rumunijos.

Nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją Palangos kurorto muziejuje planuojama surengti kovo 30 d.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas