Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Socialinių paslaugų centre – naujos erdvės vaikams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2024-02-02
Užimtumo erdvėse – apstu įvairių žaidimų.

Kretingos rajono socialinių paslaugų centre įrengtos naujos užimtumo erdvės po pamokų laiką jame leidžiantiems vaikams: rūsyje, į kurį veda šviesus atnaujintas koridorius, o jame du pandusai ir keltuvai judėjimo negalią turintiems asmenims, įrengta 100 kv. m ploto žaidimų ir sporto erdvė su įvairiais įrenginiais, sėdmaišiais, televizoriumi, grotuvu, elektriniais vargonais. Taip pat greta įrengtas tualetas, praplatintos durys.

Šios patalpos buvo įrengtos pernai iš Europos Sąjungos finansuojamo projekto, skirto Dienos centrų plėtrai Kretingos rajone, – jam įgyvendinti buvo gauta 110 tūkst. Eur. Projektas skirtas 35 centro lankytojams.

Mėgstama vaikų poilsio zona

Socialinių paslaugų centro direktorė Danutė Skruibienė, aprodydama naujai įrengtas patalpas Kretingos rajono vadovams – merui Antanui Kalniui, vicemerei Vaidai Jakumienei ir Statybos skyriaus vedėjai Rimai Lukauskienei, papasakojo, kad šiuo metu jų Dienos centrą po pamokų lanko nuo 20 iki 24 globojamų, mažas pajamas gaunančių šeimų, taip pat – vaikų iš socialinės rizikos šeimų, jie skirtingo amžiaus – nuo pradinukų iki pilnametystės.

Vaikai čia patys ateina po pamokų, iš pradžių papietauja, talkinat socialinėms darbuotojoms, paruošia pamokas, o nuo šiol jau gali laisvą laiką po jų leisti pramogaudami jiems naujai įrengtoje erdvėje. Nors jos žodžiais, judėjimo negalią turinčių vaikų tarp jų nėra, tačiau įrengti keltuvus ir pandusus buvo būtina ES projekto sąlyga. Šia erdvė gali apsinaudoti ir Dienos tarnybą lankantys pajėgesni senjorai.

Naujosiose vaikų užimtumo erdvėse: (iš kairės) Socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Virginija Narbutienė, rajono meras Antanas Kalnius, centro direktorė Danutė Skruibienė ir rajono vicemerė Vaida Jakumienė.

Taip pat ši didelė erdvė rūsyje, patikino D. Skruibienė, grėsmių akivaizdoje galėtų tarnauti ir kaip priedanga. Užvakar popiet laisvalaikį užimtumo erdvėse dar leido negausus būrelis jaunesnio amžiaus vaikų – vyresnieji dar nebuvo sugrįžę iš mokyklos. Vaikai džiūgavo, kad dabar čia gali ir tenisą pažaisti, ir pasimokyti groti klavišiniais, ir nuotykių filmą patogiai įsitaisę sėdmaišiuose pasižiūrėti.

Atnaujintame koridoriuje įrengti keltuvai.

Socialinių paslaugų centro rūpesčiu, iš Europos Sąjungos projekto taip pat dar buvo atnaujinta ir edukacinės, tarp jų – keramikos užsiėmimų, erdvės. Specialioje krosnyje ne tik vaikai, bet ir Dienos centrą lankantys senjorai, vadovaujant edukatorėms, gali išdegti savo sukurtus molio gaminius.

Tuo pat metu centras iš savo ankstesnio projekto sutaupytų lėšų – 8,4 tūkst. Eur, iš jų – 1,2 tūkst. Savivaldybės parama – suremontavo Vaikų dienos centro bendrąsias erdves, kur pirmiausia vaikai ir susirenka iš įvairių miesto mokyklų. Nupirktas dar vienas kompiuteris ir atnaujintos kompiuterinės programos.

„Grįžta pavargę, ir čia jų laukia pietūs, kartais ir patys dar ką nors gardaus sumanome pasigaminti. Vaikams yra sudaryti budėjimo grafikai, kas, ką ir kur turi talkinti. Vaikus tenka pamokyti netgi elementarių saviugdos dalykų, tarkim, kur pasidėti šlepetes, nusiplauti rankas ir pan. Tenka kantriai ir nuolat tai kartoti, bet gyvenime jiems šios higienos, ugdymo ir buities pamokos tikrai pravers“, – akcentavo Dienos centro padalinio vedėja socialiniams reikalams Agnė Putvinskienė ir socialinė darbuotoja Vida Martinkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas