Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Tūkstantmečio mokyklų“ programos koordinavimo Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje darbo grupė: ( iš kairės) Simona Mikelkevičienė, Aurelija Rudienė, dr. Kęstutis Trakšelys

Ir šalyje, ir mūsų rajone pagreitį įgauna švietimo pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“. Ji vykdoma 6-iose rajono ugdymo įstaigose, viena jų – Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, kurioje vakar startavo Gabių mokinių akademija. „Tai – mūsų sėkmės istorija“, – gimnazijos direktorius dr. Kęstutis Trakšelys neabejojo, kad Gabių mokinių akademija, kurios steigimas numatytas pažangos programoje, rajono mokiniams suteiks įvairiapusės naudos.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius paaiškino, kad Gabių mokinių akademija yra pasirengusi stiprinti švietimo įstaigų tinklaveiką ir mokytojų bendradarbiavimą, taip pat – gerinti įtraukiojo ugdymo, STEAM ugdymo ir kultūrinio ugdymo galimybes, infrastruktūrą, sudaryti tinkamas sąlygas neformaliojo vaikų švietimo ugdymo prieinamumui skirtingų gebėjimų mokiniams.

Dr. K. Trakšelys, pristatydamas Gabių mokinių akademijos veiklas, akcentavo, kad ši akademija veikia pagal Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos gabių mokinių akademijos tvarkos aprašą. „Gabaus mokinio filosofinių ugdymo nuostatų tikslas – gabių mokinių ugdymas puoselėjant jų mąstymo ir lyderių savybes. Šios akademijos tikslas – atsižvelgiant į gabių mokinių individualius poreikius užtikrinti ugdymo sistemiškumą, nuoseklumą, intensyviai plėtoti įgimtus gabumus ir polinkius STEAM srityje“, – kalbėjo direktorius, kuris vadovauja savo paties įsakymu sudarytai darbo grupei šiai veiklai vykdyti.

Numatyta, kad Gabių mokinių akademijos veikloje dalyvaus Kretingos rajono švietimo įstaigų IX–XII, arba I–IV gimnazinių klasių, gabūs mokiniai, kurie nori gilinti savo žinias ir plėtoti įgimtus gabumus ir polinkius STEAM, arba biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų srityse.

„Gabių mokinių akademijoje veiklos bus organizuojamos vieną du kartus per mėnesį pagal iš anksto sudarytą veiklos planą, veiklas rajono gabiems mokiniams kol kas ves mūsų gimnazijos mokytojai. Veiklų planas jau sudarytas, jis bus pristatytas Kretingos rajono švietimo bendruomenei ir švietimo įstaigų vadovams“, – tvirtino dr. K. Trakšelys.

Numatyta, kad vienu sykiu bus rengiami du užsiėmimai, vadinasi, tuo pačiu metu Gabių mokinių akademijos veiklose galės dalyvauti maždaug 45 mokiniai iš rajono švietimo įstaigų.

Šiais mokslo metais numatytos tokios veiklos: „Verslumo dirbtuvės ir mentorystės sesija“; „Spalvų programavimas“; „Skaitmeninis aplinkos tyrimas“; „Šlapimo tyrimo modeliavimas“; „Gilyn į atomą“; „Chemija ant tavo stalo“; „Hidrometeorologinių reiškinių tyrimas“; „Orų stebėjimai, metrologinės stotelės“; „Duomenų kaupimas ir analizė“. „Išvardintosioms veikloms projekte lėšų nėra numatyta, todėl jas finansuosime iš gimnazijos turimų resursų“, – gimnazijos direktorius dr. K. Trakšelys ir gimnazijos „Tūkstantmečio mokyklų“ programos veiklų koordinatorės Simona Mikelkevičienė ir Aurelija Rudinė įsitikinę, kad šią veiklą gimnazijai pavyks vystyti efektyviai, o naudos iš akademijos veiklų turės visi Kretingos rajono mokyklų gabūs mokiniai, panorę domėtis gamtos mokslais, ugdytis ir plėtoti kūrybiškumą, savarankiško darbo įgūdžius.

„Manome, kad ši veikla bus kitokia negu iki šiol – patyriminė, šiuolaikiška, prieinama, teikianti ne tik akademinių žinių, bet ir leisianti patirti tyrinėjimo, pasaulio pažinimo sėkmę. Manau, kad Gabių mokinių akademija dar labiau pagerins gimnazijos įvaizdį – padarys ją patrauklesnę būsimiems mūsų mokyklos mokiniams“, – tikslus atvėrė dr. K. Trakšelys.

Jo pastebėjimu, pastaruoju metu Lietuvos švietimo įstaigose vyksta nemažai veiklų, susijusių su „Tūkstantmečio mokyklos“ projektu. Nuomonių įvairovė didelė – vieni savo nuomonę išsako, profesionaliai įsigilinę į projekto idėjas ir esmę, dar kiti, būna, vadovaujasi viešojoje erdvėje išsakyta nuomone, kuri ne visada atitinka tikrovę. „Svarbu, kad šis projektas jau įgyvendinamas, ir jo sėkmė matyti jau nuo pirmųjų žingsnių“,– projekto naudingumu neleido abejoti dr. K. Trakšelys.

---

Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiama, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą sudaro tarpusavyje sąveikaujančios mokyklų tobulinimo sritys: lyderystė veikiant, kultūrinis ugdymas, įtraukusis ugdymas, STEAM ugdymas ir tinklaveika.

---

FAKTAI

1. Kretingos rajone „Tūkstantmečio mokyklos“ pažangos programoje dalyvauja 6 ugdymo įstaigos: Jurgio Pabrėžos universitetinė, Vydmantų, Darbėnų, Salantų gimnazijos, Marijono Daujoto ir Simono Daukanto progimnazijos.

2. Pažangos programa šalyje vykdoma dviem etapais, bendras biudžetas sudaro 210 mln. Eur.

3. Programoje dalyvauja 58 savivaldybės ir 270 šalies mokyklų.

4. Pirmo etapo programos įgyvendinimas tęsis iki 2025 m. birželio 30 d.

5. Kretingos rajono savivaldybė pateko į I programos etapą, per dvejus metus rajone turėtų būti įsisavinti beveik 2,5 mln. Eur.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas