Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Marijono Daujoto progimnazijos mokytoja Milda Trušauskaitė ir jos parengtas tercetas (iš kairės) Viltė Liutkutė, Jokūbas Mikalauskas, Emilija Vaičiūtė

Šiemet 50 metų sukaktį švenčiančio Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ II etapas rajono Švietimo skyriaus ir mokymo įstaigos rūpesčiu įvyko Kretingos meno mokykloje. Čia susirinko per 40 jaunųjų dainininkų nuo 4-erių iki 18 metų ne tik iš Kretingos rajono, bet ir Palangos miesto, Šilutės, Skuodo ir Klaipėdos rajonų.

Pakalbinti Kretingos rajono konkurso dalyvių mokytojai vieningai teigė, kad konkurso lygis kaskart kyla, o vaikų pasirodymus vertina tikrai kompetentinga komisija, sudaryta ir patvirtinta Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus Dainiaus Numgaudžio.

Šiemet vertinimo komisijoje dirbo: pirmininkas – Artūras Novikas, A. Noviko džiazo mokyklos meno vadovas, nariai – Zita Radvilienė, „Dainų dainelės“ televizijos projekto vadovė; Žilvinas Meškuotis, „Dainų dainelės“ programos koordinatorius; Daiva Pielikienė, Šilutės meno mokyklos direktorė; Lilija Bakšanskienė, Kretingos meno mokyklos mokytoja; Danguolė Gerdauskienė, Gargždų muzikos mokyklos mokytoja; Loreta Žulkuvienė, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokytoja; Juozas Daukšas, Skuodo meno mokyklos ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos muzikos mokytojas.

„Rezultatų kol kas dar neturime – teks palaukti, kol baigsis konkurso II etapo atrankos pasirodymai kituose regionuose, tačiau drąsiai galime teigti, kad mūsų atlikėjai pasirodė puikiai ir jiems belieka palinkėti sėkmės Kretingai atstovaujant kituose konkurso etapuose“, – kalbėjo rajono Švietimo skyriaus specialistė už konkurso organizavimą atsakinga Rima Ramoškienė.

Salantų meno mokyklos solistė Onesta Narvilaitė su mokytoja Vita Baužyte

Antro etapo atrankos koncerte pasirodė ir Kretingos rajono savivaldybei atstovavo: Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ duetas Saulė Tirevičiūtė ir Airida Ceinoriūtė (vad. Daiva Samalienė); mokyklos-darželio „Žibutė“ ugdytiniai Džiugas Kusas, Jomilė Druskinytė, Agota Narvilaitė (vad. Svajonė Razmuvienė), Salantų meno mokyklos vokalinis ansamblis – Gabrielė Kandratavičiūtė, Eglė Kuzminskaitė, Emilija Karnauskaitė, Klaudija Šeinytė (vad. Sonata Drakšienė), Kretingos rajono kultūros centro solistas Benas Vaičius (vad. Vitalija Valeikienė), Salantų meno mokyklos solistė Onesta Narvilaitė (vad. Vita Baužytė), Marijono Daujoto progimnazijos tercetas – Viltė Liutkutė, Jokūbas Mikalauskas, Emilija Vaičiūtė (vad. Milda Trušauskaitė), Simono Daukanto progimnazijos solistė Ieva Knystautaitė (vad. Daiva Beivydienė), Kretingos meno mokyklos solistė Auksė Gedvilaitė (vad. Jūratė Norkuvienė), Pranciškonų gimnazijos solistė Gita Vaikėnaitė (vad. Audrius Janonis).

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ duetas Saulė Tirevičiūtė (dešinėje) ir Airida Ceinoriūtė su mokytoja Daiva Samaliene

„Auklėtinės padainavo tikrai neblogai – mergaitėms 6-eri metai, ir dainuoti dviem balsais tokiame amžiuje yra nemenkas iššūkis. Su jomis dirbu jau dvejus metus, tačiau kaip duetas Saulė ir Airida susidraugavo tik šiais mokslo metais. Jos labai dera vien prie kitos, abi talentingos, turi prigimtinius duomenis dainuoti, girdi viena kitą. Nors rezultatų dar nežinome, jaučiamės gerai, rengiamės koncertams mieste Vasario 16-osios, Kovo 11-osios progomis“, – D. Samalienė, kuri vaikus „Dainų dainelės“ konkursams rengia jau gerokai per 20 metų, yra nuėjusi su jais nuo rajoninio etapo iki laureatų koncerto ir gerai žino konkurso „virtuvę“, tvirtino, kad konkursas vis stiprėja, esama didelės konkurencijos, ypač, kai scenoje pasirodo menų mokyklų, džiazo ar vokalo klubų auklėtiniai, mūsų zonoje stiprūs yra ir Klaipėdos rajono, Palangos miesto darželių pedagogai, rengiantys vaikus konkursams.

Jos kolegė mokyklos-darželio „Žibutė“ mokytoja Svajonė Razmuvienė konkursui parengė tris penkiamečius, kurie susibūrė tik mokslo metų pradžioje, mokytojai pradėjus dirbti šioje mokymo įstaigoje. „Iškart pastebėjau šiuos gabius, gerą klausą turinčius vaikus. Dalyvauti konkurse – tai ne tik siekti rezultato, bet ir ugdyti sceninę kultūrą, įgyti drąsos ir pasitikėjimo savimi. Svarbiausia, kad po konkurso jie išsaugo norą ir toliau dainuoti, o tai ir yra tikrasis rezultatas“, – savo pastebėjimais pasidalino pedagogė.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ ugdytiniai (iš kairės) Jomilė Druskinytė, Džiugas Kusas, Agota Narvilaitė su mokytoja Svajone Razmuviene

Salantų meno mokyklos mergaičių vokalinis ansamblis konkursui rengtis pradėjo taip pat nuo rugsėjo, visos jos mokosi chorinio dainavimo. „Mergaitės labai dainingos, imlios, dega noru dainuoti. Esame labai patenkintos, kad patekome į II atrankos etapą, laukiame rezultatų. Kol juos sužinosime, jau dabar rengiamės kompozitoriaus Algimanto Raudonikio vardo konkursui, reikia parengti naują programą, turime ir daugiau planų ateičiai“, – neslėpė ansamblio vadovė Sonata Drakšienė.

Kretingos rajono kultūros centro solistas Benas Vaičius ir mokytoja Vitalija Valeikienė

Kretingos rajono kultūros centro solistas Benas Vaičius yra Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Kitep“ dalyvis, ansamblio veikloje dalyvauja jau dvejus metus. „Pastebėjusi jo muzikinius gabumus, pasiūliau dalyvauti konkurse „Dainų dainelė“. Jam tik devyneri, ir tai pirmas mūsų bandymas dainuoti solo. Sužinojau, kad Beno mama vaikystėje mokėsi groti fleita, tad sugalvojau specialiai jiems parašyti dainą, kurioje skambėtų ir fleitos muzika. Labiausiai šiuo duetu apsidžiaugė Beno tėtis ir dvi sesės. Esu sukūrusi vaikams dainų, kurios išspausdintos ir muzikos vadovėlyje „Vieversys“.

Visos jos – pagal man brangios poetės amžiną atilsį Nijolės Rimkienės žodžius, tad ir kurdama naują dainą rinkausi jos eiles“, – Beno vadovė Vitalija Valeikienė vylėsi, kad bendras muzikavimas su Benu ir jo mama nenutrūks, toliau bus bendraujama ir folkloro ansamblio veiklose.

Salantų meno mokyklos vokalinis ansamblis (iš kairės) Eglė Kuzminskaitė, Gabrielė Kandratavičiūtė, Emilija Karnauskaitė, Klaudija Šeinytė su mokytoja Sonata Drakšiene

Chorinio dainavimo Salantų meno mokykloje besimokanti Onesta Narvilaitė, kad pasirengtų konkursui, papildomai lankė solo dainavimo pamokas pas savo mokytoją Vitą Baužytę. „Solo mergaitė dainuoja nuo vaikų darželio laikų. Dainuodama Onesta labai įsigilina į dainos emocijas, yra labai stropi. Konkursas, nežiūrint galutinio rezultato, yra visų pirma savęs, savo jėgų pasitikrinimas. Čia, kaip ir sporte, eini nugalėti, tad rengiantis konkursui vaikas turi aiškų orientyrą, dėl kurio turi nuosekliai dirbti, gebėti nesijaudinti, pademonstruoti visą turimą ištvermę“, – V. Baužytė sakė, kad konkurso „Dainų dainelė“ ji nepraleidžianti, su savo mokiniu Linu Drąsučiu yra pasiekę ir aukščiausio rezultato, su kitais mokiniais sekėsi kukliau, bet, mokytojos įsitikinimu, konkursas vaikus pirmiausia išmoko pasitikėti savimi.

Marijono Daujoto progimnazijos mokytoja Milda Trušauskaitė su konkurse dalyvavusio tereceto dainininkais sakė dirbanti jau ketvirtus metus, o gabūs muzikai vaikai Jokūbas ir Viltė mokosi chorinio dainavimo, Emilija – groti kanklėmis. Vaikai turi dainavimo patirties, dalyvauja įvairiose rajono, mokyklos šventėse. „Muzikalūs ir darbštūs, o dainuoti trimis balsais – jau yra pasiekimas“, – mokytoja M. Trušauskaitė sakė norinti vieno – kad ir po konkurso vaikai neišsibėgiotų, muzikuotų toliau ir sėkmingai atstovautų savo mokymo įstaigai.

Simono Daukanto progimnazijos solistė Ieva Knystautaitė ir mokytoja Daiva Beivydienė

Gerus žodžius savo auklėtinei penktokei Ievai Knystautaitei skyrė ir Simono Daukanto progimnazijos mokytoja Daiva Beivydienė, taip pat turinti mokinių rengimo „Dainų dainelei“ patirties. „Visada smagu surasti tokių mokinių, kaip Ieva, kuri konkursui rengėsi su dideliu užsidegimu. Kadangi mergaitė įdėjo daug pastangų, repertuarą ji atliko gražiai, tvarkingai, išbaigtai“, – mokytoja neabejojo, kad tokie konkursai vaikams suteikia galimybę tobulėti, pamatyti, kaip atlieka dainas kiti mokiniai, įgyti naujų draugų. D. Beivydienės pastebėjimu, konkurencija buvo ir išliks tokiuose konkursuose, o gerai dainuojančių vaikų mažėja. Tačiau tie, kurie stengiasi, nori ir nebijo darbo, pasiekia gerų vokalinių rezultatų.

Kretingos meno mokyklos solistė Auksė Gedvilaitė ir mokytoja Jūratė Norkuvienė

Kretingos meno mokyklos auklėtinė Auksė Gedvilaitė – didelės patirties „Dainų dainelės“ konkurse turinti dainininkė, praėjusį konkursą iškovojusi laureatės vardą. „Auksę į sceną atvedė įgimti bruožai – ji natūraliai muzikali, labai moka perteikti dainos nuotaiką siužetą, yra labai artistiška. Svarbiausia – parinkti jai tinkantį repertuarą, kas nėra paprasta, kadangi neatsiranda naujų kompozitorių, kuriančių vaikams“, – Auksės mokytoja Jūratė Norkuvienė sakė, kad šiuo metu ji su savo mokine rengiasi Dainų šventei, Chorinio dainavimo skyriaus jubiliejiniam koncertui.

Pranciškonų gimnazijos solistė Gita Vaikėnaitė ir mokytojas Audrius Janonis

Pranciškonų gimnazijos solistė Gita Vaikėnaitė konkurse „Dainų dainelė“ – ne naujokė. Tik šįsyk ją konkursui parengė mokytojas Audrius Janonis, su Gita dirbantis beveik ketverius metus. „Sekėsi gerai. Su Gita visada sekasi gerai. Ji turi švelnų balsą, jos išskirtinumas – popklasika ir išlavintas muzikinis skonis, jai patinka italų, prancūzų muzika, Lauros Remeikienės kūryba. Gita yra labiau lyrinė atlikėja, ir norėtųsi, kad tai būtų įvertinta“, – neslėpė Gitos mokytojas.

Apibendrindama Švietimo skyriaus specialistė R. Ramoškienė teigė, kad konkursas „Dainų dainelė“ – tai sistemingas, atkaklus mokinio ir mokytojo darbas, neskaičiuojant jam atiduotų valandų. „Svarbi mokytojo kompetencija parenkant repertuarą, kuris tiktų, patiktų ir augintų mokinius. O kur dar rūpesčiai dėl koncertinės aprangos, akompanavimo... Tačiau viską atperka muzikavimo džiaugsmas ir pasiektas rezultatas“, – akcentavo ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas