Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiemet broliui Jonui moliūgus laistyti padėjo ir sesutė Emilija.

„Pernai moliūgų buvo daugiau, bet mažesni, šiemet mažiau, bet didesni. Nors vargo su jais šiemet nedaug: didelių karščių nebuvo, tad ir didelės priežiūros nereikalavo, neteko daug laistyti“, – vesdamas į sodo kampą, kur jau ne pirmas dešimtmetis yra skiriama vietos būtent moliūgams, šiųmečiais daržininkystės ypatyumais pasidalino darbėniškis Antanas Juška.

Juškų šeima moliūgus pradėjo auginti dar tada, kai daugiau nei prieš porą dešimtmečių pirmąkart su „Pajūrio naujienomis“ gavo jų sėklų. Ir kasmet dalyvauja Moliūgo šventėje – tai, kaip ir pats oranžinių pūstašonių daržovių auginimas, jau tapo tradicija.

„Tėvas Antanas Juška pabandė, jam patiko, ir kasmet specialiai tam paskirtame sklypelyje prie tvoros moliūgus sodindavo. Kasmet ir Moliūgo šventėje dalyvaudavo, yra gavęs įvairiausių prizų: ir už spalvingiausių moliūgą, ir už įdomiausios formos – tais metais užaugo vienas toks, į skraidančią lėkštę panašus. Tad tęsiame, ką jis pradėjo“, – pasakojo prieš trejus metus Anapilin iškeliavusio A. Juškos sūnus Antanas.

Pasak jo, nors rekordinio svorio daržovių tėvas neužaugindavęs, tačiau iki 60 kg jo moliūgai įkabindavo. Ir tų moliūgų būdavo išties daug, vienas daigas subrandindavo iki 6 daržovių.

„Pernai irgi kiekvienas daigas po 5–6 moliūgus augino, bet ne itin didelius. Šiemet pasodinau keturis daigus, paskui dar ir penktą, nelabai kokį, apykreivį, bet išmest gaila buvo. Ir visi jie po du moliūgus nokina, bet gerokai didesnius negu pernai. Tuos didžiuosius sunku ir pajudinti“, – kalbėjo A. Juška, pasidžiaugęs, kad šiais metais jam su žmona Jurga moliūgus prižiūrėti padėjo ne tik rimtu pagalbininku tapęs aštuonmetis sūnus Jonas, bet ir penkerių metukų Emilija, kuri kaitriomis dienomis pasiėmusi mažą spalvingą laistytuvėlį kartu su broliu nešdavo moliūgams vandens.

Paklausti, kur dės derlių, Antanas su Jurga pradėjo juoktis: „Kaip visada, draugams ir kaimynams išdalinsim, prieš tai nuvežę didžiausius į Moliūgo šventę. Bičiuliai jau net teiraujasi, kada moliūgais dalinsimės.“

Prieš kelerius metus Juškos spaudė sultis. Tačiau nors moliūgų, morkų, obuolių ir apelsinų kokteilis visiems labai patikęs, teko jo atsisakyti: kažkuris ingredientas vaikams sukėlė alerginę reakciją. Košių ar blynų, pagardintų moliūgais, niekas šeimoje nemėgsta, tad kaimynus ir bičiulius tikrai turės kuo pradžiuginti.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas