Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos trečiojo amžiaus sportinių šokių kolektyvas „Pozityvas“, vadovaujamas Tado Romeikos, gali didžiuotis ne vienu laimėjimu.

Sportinių šokių ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams gerų žinių turi sportinių šokių treneriai Tadas Romeika ir Guoda Endriušaitytė – Kretingoje pradeda veikti sportinių šokių studija „Danė“.

Sportinių šokių užsiėmimai skirti įvairaus amžiaus vaikams, jaunimui, suaugusiesiems. „Mokysimės visų sportinių šokių, solo ir poromis, suteiksime galimybę išvykti į varžybas, dalyvauti koncertinėje veikloje, o jaunas merginas kviečiame išbandyti „schow dance“, tai yra šou šokius, kurie darosi vis labiau madingi“, – T. Romeika akcentavo, kad iš esmės šokti gali visi, kuriems svarbu judesys, aktyvumas, noras susirasti bendraminčių, dalyvauti kolektyvo veikloje. Treneris patikino, kad norintiems šokti vaikams ar suaugusiesiems jokie griežti standartai netaikomi: „Bus sudarytos atskiros šokėjų grupės – tų, kurie rengsis varžyboms, ir mėgėjų, kurie nori šokti tik sau, dėl savo malonumo ir bendrystės.“

Sportinių šokių studija „Danė“, Klaipėdoje sėkmingai veikianti jau 5-erius metus, Kretingoje irgi ne naujokė: T. Romeika jau kelerius metus dirba su Kretingos trečiojo amžiaus universiteto sportinių šokių kolektyvu „Pozityvas“ – jį lankančios senjorės šoka solo latino stiliumi, dalyvavo ne viename renginyje prieš pandemiją ir po jos, o jų veikla ne per seniausiai buvo vainikuota Lietuvos čempionių vardais, kai kretingiškės Lietuvos sportinių šokių federacijos lygos „Šokiai visiems“ varžybose tarp kitų kolektyvų pasirodė geriausiai.

T. Romeika ir G. Endriušaitytė yra profesionalūs sportinių šokių šokėjai, ir šias studijas yra baigę, kvalifikaciją įgiję Klaipėdos universitete. Bendradarbiaudami su Lietuvos sportinių šokių federacija jie pavasarį Kretingoje, bendradarbiaudami su Kretingos rajono kultūros centru, surengė „Kretingos krašto taurės“ varžybas, kuriose dalyvavo 32 komandos ir 350 solistų iš visos Lietuvos klubų ar studijų, tarp jų – ir „Pozityvas“. „Buvo tikrai geros varžybos“, – kolektyvo narė Kretingos trečiojo amžiaus universiteto valdybos pirmininkė Janina Mikučionienė sakė, kad kartu su bendramintėmis labai laukiančios naujo šokių sezono pradžios.

Sportinių šokių treneriai Guoda Endriušaitytė ir Tadas Romeika Kretingoje ves užsiėmimus ir vaikams, su suaugusiesiems.

Per šias varžybas kretingiškiai priėmė beveik 700 žmonių, šokėjų pasirodymus vertino aukščiausios kategorijos teisėjai, varžybų organizatoriai sulaukė garbingų svečių – legendinių trenerių Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių, su savo komandomis atvyko ir garsi šokėja Eglė Straleckaitė.

„Šis renginys į Kretingą dar sugrįš, kadangi jis patenka į Lietuvos sportinių šokių federacijos renginių kalendorių“, – T. Romeika sakė, kad „Kretingos krašto taurė“ suplanuota kitų metų balandžio 7 dieną.

Paraginęs neužsisėdėti namuose ir šokį pasirinkti kaip puikų aktyvų laisvalaikio pomėgį, T. Romeika paaiškino, kad poreikį šokti ypač atitinka solo latino žanras, kuris atsirado, pradėjus trūkti šokančių berniukų. „Solo latino pradėjo sparčiai populiarėti, pradėtos rengti varžybos, čempionatai, kas tik dar labiau išpopuliarino šį būdą šokti. Tai išsprendė problemą tų merginų, kurios neranda ar neturi partnerių, o sportinių šokių karjerą gali tęsti kuo puikiausiai, kadangi kiekviena jų per varžybas varžosi individualiai, o ir visi sportinių šokių atributai – rūbai, šukuosenos, makiažas – tokie patys, kaip ir šokant poroje. Taigi yra visos galimybės merginai neprarasti individualumo“, – kalbėjo sportinių šokių treneris, neslėpdamas, kad didelis atsakingas darbas yra parengti ir kolektyvą, kadangi būtinas judesių sinchroniškumas, tinkamai parinkta choreografija, muzika. „Labai svarbu – ir motyvuoti kolektyvą, kad kiekvienas jos narys jaustų atsakomybę per repeticijas ir išvykus į varžybas“, – T. Romeika pripažino, kad jo vadovaujamas kolektyvas „Pozityvas“ laužo daug stereotipų: ir kad šokti gali niekada nešokęs žmogus, ir kad šokti niekada ne per vėlu, ir kad šokio estetiką galima kurti bet kokiame amžiuje.

---

Sportinių šokių studija „Danė“ Kretingoje savo veiklą vysto Pasieniečių g. Nr. 3 (buvusio dujų ūkio pastate).


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas