Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vydmantai atšventė 770 metų jubiliejų

  • Kaimo bendruomenėse
  • 2023-09-12

Šventės scenoje – vydmantiškių moterų ansamblis „Perlanta“

Šventę vedė Vydmantų bendruomenės pirmininkas Simas Končius (kairėje) ir kolega, vydmantiškis Nerijus Stasiulis.

Praėjusį sekmadienį „Grilio pievoje“ vydmantiškiai su svečiais, netylant muzikai, su gausybe grilio patiekalų, paminėjo savo gyvenvietės 770 metų jubiliejų.

Vydmantų kaimo bendruomenės centro „Vydmantai“ kasmet rugsėjo antrąjį sekmadienį rengiama rudeninė šventė „Grilio pieva“ šiemet buvo aštuntoji. Šventės sceną papuošę skaičiai 770 ne vienam vydmantiškiui kėlė pasididžiavimą, nes nuo sovietinių laikų Vydmantai buvo pripažįstami kaip Vydmantų agroprekybinio ūkio iš visų „pasviečių“ sukviestų naujakurių gyvenvietė. Tiesos tame yra – Vydmantai plėstis pradėjo 1980 m. ir tuometinis tarybinis ūkis įtakos tam turėjo. Šiandieną Vydmantai bene labiausiai patrauklūs dėl Palangos kurorto kaimynystės. Šiemet sukako 770 m., kai Kuršo vyskupas Henrikas savam rašte pirmą kartą paminėjo ne Vydmantus, bet Virkštininkus, kurie 1978 m. buvo prijungti prie Vydmantų. 2017 m. buvo įsteigta Vydmantų seniūnija, pačiuose Vydmantuose gyvena apie 1 tūkst. 700 žmonių. Tai didžiausia Kretingos rajono gyvenvietė.

Ketverių metų Benas Bacevičius rinkdamas paramą bendruomenei nenusileido suaugusiesiems.

Kunkuliavo ir gardžiai kvepėjo bendruomenės šiupinys.

„Grilio pievos“ šventė tradiciškai vyksta šalia statomos Vydmantų Šv. Jono Krikštytojo parapijos bažnyčios. Šiam metui neįprastai šiltą (oro temperatūra buvo perkopusi ir +25 °C), be debesėlio praėjusį sekmadienį bažnyčios karkaso ir altoriaus smailės ažūras buvo įstabi šventės dekoracija, nejučiomis kėlusi akis į dangų. Parapijos klebonas Karolis Petravičius ir šventėje gyveno bažnyčios stringančios statybos rūpesčiais. Pakviestas į sceną dėkojo geradariams už pagalbą statant bažnyčią, kvietė visus pagal išgales prisidėti, kad Dievo namai Vydmantuose greičiau atvertų duris. „Pajūrio naujienoms“ klebonas atviravo, kad sienų, stogo montavimo darbai turėjo būti pradėti šią vasarą, bet lig šiol nepavyko surasti rangovą. Daugeliui potencialių rangovų darbai yra per daug sudėtingi, atbaido ir aukšti reikalavimai jų kokybei. Darbai gi pabrango, pinigų jiems trūksta. Pagal susiklosčiusią „Grilio pievos“ tradiciją šventėje surinkta labdara vienąmet atitenka parapijai, kitąmet – bendruomenei. Šiemet buvo bendruomenės eilė. Vydmantų kaimo bendruomenės centro „Vydmantai“ pirmininkas Simas Končius patvirtino, kad sekmadienį „Grilio pievos“ dalyviai bendruomenės iždą papildė per 7 tūkst. eurų.

Prie lauko puodų, keptuvių sukosi kone visi bendruomenės tarybos nariai, jiems padėjo kaimynai, bičiuliai. Vytauto Jucio vadovaujama komanda kepė kugelį, kuriam nuskuto net 5 bulvių maišus. Tarybos narys Marius Šileika čirškino uždarosios akcinės bendrovės „Taurys“ dovanotą skumbrę. Bitininkė Violeta Šedienė šventei padovanojo medaus. Bendruomenės aktyvistai išvirė ir šventės dalyviams išdalijo kelis šimtus porcijų troškinio. Verslumu nustebino 4 metukų Benas Bacevičius, bendruomenės tarybos nario Roberto Bacevičiaus sūnus, bendruomenei surinkęs apie 100 eurų už gruzdintą česnakinę duoną. Šventės dalyviai iki paskutinio ryžio suvalgė vydmantiškio Donato Valaičio išvirtą plovą. Plovą jau ketvirtą kartą „Grilio pievoje“ gamino ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, šįkart Vydmantų bendruomenei „uždirbęs“ apie 600 eurų. Vicemerė Vilija Venckutė-Palaitienė aukcione nupirko pirmąjį Vydmantų bendruomenės šūkiu „Vydmantai – gerų žmonių namai“ pažymėtą oranžinį (Vydmantų bendruomenės pasirinktos spalvos) skėtį ir taip bendruomenės sąskaitą papildė 70 eurų.

„Pajūrio naujienų“ prenumeratos loterijos prizą laimėjo vydmantiškė Nijolė Keblienė.

Dainininko Radži publika ilgai neišleido iš scenos – vis prašė pakartoti.

„Parduotuvė „Aibė“, įmonė „Linartika“, kavinė „Delfai“, medžiotojai iš Palangos yra ištikimi „Grilio pievos“ rėmėjai-kepėjai. Verslininkams paprasčiau būtų suteikti bendruomenei paramą nė nedalyvaujant šventėje, jų dalyvavimas patvirtina ryšio su bendruomene stiprinimo svarbą“, – kalbėjo S. Končius.

Paklaustas, kam bus išleisti „Grilio pievoje“ surinkti pinigai, bendruomenės pirmininkas sakė, kad artimiausiuose planuose yra ateinančių metų sausį surengti Vydmantų kaimo bendruomenės centro „Vydmantai“ dvidešimtmečio šventę. Bendruomenės centras „Vydmantai“ kasmet Vydmantuose organizuoja Kalėdų eglės įžiebimo šventę, smagias Užgavėnes, birželį pamini Vaikų gynimo dieną. „Įgyvendinant bendruomenės iniciatyvas yra daug smulkių ir paprastoms reikmėms kasdienių išlaidų. Iš projektinės veiklos pinigų visoms reikmėms neužtenkame“, – teigė S. Končius.

„Grilio pievoje“ šventinį koncertą sekmadienį pradėjo Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų filialo moterų ansamblis „Perlanta“, po jų pasirodė samdyti atlikėjai, iš kurių daugiausia dėmesio susižėrė publiką savo dainomis uždegęs Radži Aleksandrovičius.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas