Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas
Eilė beržų pasodinta kone prie pat kelio, vedančio į Klibių gyvenvietę.

Klibių kaimo gyventojai stebėjosi, kad palei pagrindinę jų gyvenvietės – Mokyklos – gatvę, kone prie pat važiuojamosios dalies, pasodinta eilė jaunų medelių. Žmonės mano, kad tai padaryta neteisėtai.

„Neseniai šią gatvę išasfaltavo, o pirmojo sklypo ties sankryža su keliu Kretinga–Kūlupėnai savininkai apsauginėje zonoje užsodino medelius. Nuo kelio jie vos apie 0,5 m, bet juk yra privaloma apsauginė zona, mano žiniomis, 3 m. Argi žmonės gali savavališkai sodinti ką ir kur nori, o gal seniūnija jiems išdavė leidimą?“ – teiravosi Klibių kaimo gyventoja Joana Sendrauskienė.

Jai antrino klibiškis Petras: jo manymu, praaugę beržai links į kelio pusę, trukdys vykstantiems Mokyklos gatve, o taip pat užstos matomumą išvažiuojant į sankryžą.

Kretingos seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė patikino, kad leidimo sodinti medžius niekas iš klibiškių nesikreipė. Ji sakė nuvyksianti į vietą įvertinti situaciją – gal ties pasodintais medžiais dar yra privataus sklypo riba. Po apsilankymo paaiškėjo, kad visgi medžiai auga valstybinėje žemėje. „Su sklypo savininkais nepavyko susisiekti. Tačiau reikalausime, kad medžius iš kelio apsauginės zonos jie iškeltų“, – po apžiūros redakciją informavo seniūnė. Kretingos rajono savivaldybės Statybų skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Tamošauskas patikino, kad asmenys už savo sklypo ribos negali atlikti jokių savavališkų veiksmų, tarp jų – ir sodinti želdinių. „Tai – nebe jų nuosavybė, o juolab, jei teritorija patenka į kelio apsauginę zoną. Joje galimai nutiestos komunikacijos, o po kurio laiko galbūt bus nuspręsta kloti šaligatvius. Po to patys gyventojai rašo skundus, kad tenka iškirsti ne vietoje pasodintus jau paaugusius medžius“, – kalbėjo A. Tamošauskas.

Su situacija susipažinusi Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė sakė, kad kelių apsauginės juostos yra skirstomos pagal kelių kategoriją, jų plotis svyruoja, mažiausia riba yra 3 m.

„Klibių gyvenvietės Mokyklos gatvėje apsauginė zona yra 10 m nuo kelio briaunos. Tai yra vietinės reikšmės kelias, jo savininkė – Kretingos rajono savivaldybė. Šiuo atveju dar ir minimas privatus sklypas įeina į valstybinę žemę. Su seniūne S. Riepšaite aptarėme, kad ji geranoriškai bandys kalbėtis su sklypo savininkais, tačiau jei jie nesutiktų patys pašalinti medžių, Savivaldybė turi teisę tai padaryti pati. Tačiau dar yra želdynų įstatymas, ir savininkams tektų pagal jį atsakyti už neteisėtus veiksmus“, – teigė S. Jazbutienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas