Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Eilė beržų pasodinta kone prie pat kelio, vedančio į Klibių gyvenvietę.

Klibių kaimo gyventojai stebėjosi, kad palei pagrindinę jų gyvenvietės – Mokyklos – gatvę, kone prie pat važiuojamosios dalies, pasodinta eilė jaunų medelių. Žmonės mano, kad tai padaryta neteisėtai.

„Neseniai šią gatvę išasfaltavo, o pirmojo sklypo ties sankryža su keliu Kretinga–Kūlupėnai savininkai apsauginėje zonoje užsodino medelius. Nuo kelio jie vos apie 0,5 m, bet juk yra privaloma apsauginė zona, mano žiniomis, 3 m. Argi žmonės gali savavališkai sodinti ką ir kur nori, o gal seniūnija jiems išdavė leidimą?“ – teiravosi Klibių kaimo gyventoja Joana Sendrauskienė.

Jai antrino klibiškis Petras: jo manymu, praaugę beržai links į kelio pusę, trukdys vykstantiems Mokyklos gatve, o taip pat užstos matomumą išvažiuojant į sankryžą.

Kretingos seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė patikino, kad leidimo sodinti medžius niekas iš klibiškių nesikreipė. Ji sakė nuvyksianti į vietą įvertinti situaciją – gal ties pasodintais medžiais dar yra privataus sklypo riba. Po apsilankymo paaiškėjo, kad visgi medžiai auga valstybinėje žemėje. „Su sklypo savininkais nepavyko susisiekti. Tačiau reikalausime, kad medžius iš kelio apsauginės zonos jie iškeltų“, – po apžiūros redakciją informavo seniūnė. Kretingos rajono savivaldybės Statybų skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Tamošauskas patikino, kad asmenys už savo sklypo ribos negali atlikti jokių savavališkų veiksmų, tarp jų – ir sodinti želdinių. „Tai – nebe jų nuosavybė, o juolab, jei teritorija patenka į kelio apsauginę zoną. Joje galimai nutiestos komunikacijos, o po kurio laiko galbūt bus nuspręsta kloti šaligatvius. Po to patys gyventojai rašo skundus, kad tenka iškirsti ne vietoje pasodintus jau paaugusius medžius“, – kalbėjo A. Tamošauskas.

Su situacija susipažinusi Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė sakė, kad kelių apsauginės juostos yra skirstomos pagal kelių kategoriją, jų plotis svyruoja, mažiausia riba yra 3 m.

„Klibių gyvenvietės Mokyklos gatvėje apsauginė zona yra 10 m nuo kelio briaunos. Tai yra vietinės reikšmės kelias, jo savininkė – Kretingos rajono savivaldybė. Šiuo atveju dar ir minimas privatus sklypas įeina į valstybinę žemę. Su seniūne S. Riepšaite aptarėme, kad ji geranoriškai bandys kalbėtis su sklypo savininkais, tačiau jei jie nesutiktų patys pašalinti medžių, Savivaldybė turi teisę tai padaryti pati. Tačiau dar yra želdynų įstatymas, ir savininkams tektų pagal jį atsakyti už neteisėtus veiksmus“, – teigė S. Jazbutienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas