Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Romualdas BENIUŠIS

Vienas į Kretingos krašto kultūrą investuotas euras sukuria penkis eurus pridėtinės vertės – tokią nuostatą išsakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. Nuostata racionali ir suprantama, bet ar viską darome, kad turistai atvyktų pas mus, nors turime unikalų istorinį-kultūrinį paveldą?

Įsikūrę Lietuvos pajūryje, strateginėje vietoje šalia Klaipėdos ir Palangos, kur per metus apsilanko beveik 2 mln. turistų ir poilsiautojų, turime išnaudoti visas galimybes, kad kuo didesnė jų dalis užsuktų ir pas mus, juolab kad turime jiems ką parodyti. Apie Kretingos dvare įsikūrusį muziejų su unikaliu Žiemos sodu, autentišku grafų Tiškevičių giminės istoriniu-kultūriniu paveldu garsas sklinda ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Į šį muziejų užsuka ne tik pavieniai turistai, bet ir ekskursijos iš į Klaipėdą atplaukiančių kruizinių laivų ir kaimyninės Lenkijos, kurios žinoma šalyje turizmo bendrovė „Rainbow“ Kretingą įtraukė į savo organizuojamą kelionių po Baltijos šalis maršrutą. Nors muziejus po Žiemos sodo atnaujinimo sulaukia nemažai lankytojų, jų gali būti ir daugiau, kas padėtų surinkti lėšų jam atsinaujinti, keliant sau vis naujus tikslus. O pradėti galima nuo mažų nereikalaujančių daug lėšų dalykų.

Kadangi nemaža dalis keliautojų žinių apie muziejų ieško internete, vis svarbesne tampa muziejaus internetiniame puslapyje skelbiama informacija, jos funkcionalumas bei prieinamumas ne tik kompiuteryje, bet ir mobiliajame telefone, fotografijų kokybė ir jų pateikimas.

Lankstinukas „Grafų Tiškevičių kelias“

Muziejaus svetainė anglų kalba jau morališkai pasenusi, tekstą, skirtą vietiniam lankytojui apie muziejų ir jo istoriją, mechaniškai išvertus į anglų kalbą, užuot ją pritaikius Lietuvoje ar užsienyje gyvenančiam anglakalbiui turistui, kurį galėtų sudominti Tiškevičių rūmų ir jų aplinkos kokybiškos nuotraukos, skatinančios čia atvykti. Svarbu, kad ši informacija taip pat raiškiai būtų patiekta ir mobiliajame telefone, ko dabar pasigendama. Būtina ir informacija lenkų kalba, nes kaimyninės beveik 38 mln. gyventojų turinčios šalies žmonės mėgsta keliauti, juos domina Lenkijoje gana gerai žinomas grafų Tiškevičių giminės istorinis-kultūrinis paveldas, ir šį potencialą būtina išnaudoti. Nors Kretingos muziejuje lankytojų netrūksta, tik nedidelė jų dalis aplanko miesto centrą ir čia praleidžia laiką, pakeliui apžiūrėdami unikalų istorinį-kultūrinį paveldą. Galvodamas apie tai, pasiūliau turistinio maršruto „Grafų Tiškevičių kelias“ idėją, kuri jau pradėta įgyvendinti, sukurtas jo grafinis ženklas.

Žygeivio paso viršelį sukūrė Rūta Beniušytė

Bendradarbiaujant su Kretingos turizmo informacijos centru, paruošta ir jau išleista „Grafų Tiškevičių kelio“ knygelė, kurią su bilietu į muziejų gavęs lankytojas, ja vadovaudamasis atnaujinta Vilniaus gatve galės pasiekti miesto centrą, pakeliui aplankyti visoje Lietuvoje išskirtinius turistinius objektus: aukščiausius kapinių vartus, seniausias bažnyčios duris, aukščiausią medinį altorių, seniausius veikiančius vargonus ir seniausią saulės laikrodį. Šiame leidinyje kiek kitaip pažvelgta į miesto istorinį-kultūrinį paveldą, išskiriant grafų Tiškevičių indėlį ir jų palikimą ateities kartoms bei katalikų bažnyčioje esantį išskirtinį paveldą, tai trumpai aprašant ir iliustruojant naujomis dar niekur nepublikuotomis nuotraukomis. Pradžia padaryta. Belieka šio kelio grafiniu ženklu pažymėti visą maršrutą ir išleisti žygeivio pasą, kuriame visą kelią praėjęs žygeivis Kretingos muziejuje ir turizmo informacijos centre šio kelio antspaudu galės pažymėti jo pradžią ir pabaigą, ir tai bus geriausias prisiminimas apie Kretingoje praleistą gerą laiką. Skirtingai nuo Lietuvoje ir pasaulyje žinomų pėsčiųjų maršrutų, kuriais keliaujama ilgesnį laiką ir tam neretai reikalingas fizinis pasirengimas, šis „Grafų Tiškevičių kelias“ unikalus tuo, kad jį galima praeiti neskubant per vieną dieną ir jis skirtas įvairaus amžiaus žmonėms. Neabejoju, kad tinkamai paruoštas ir visuomenei pristatytas šis kelias taps 2024 m. turistinio sezono malonia staigmena ir norinčiųjų juo praeiti netrūks.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas