Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Policijos pareigūnams – mero padėka už žmogiškumą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2023-09-08
Padėkas įteikus: (iš kairės) Policijos komisariato vadovas Arūnas Pužauskas, Reagavimo skyriaus viršininkas Nerijus Japertas, pareigūnai Julius Prušinskas ir Marius Stančius, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius antradienį kelių kolegų akivaizdoje oficialiai padėkojo Policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjams Mariui Stančiui ir Juliui Prušinskui, kurie rugpjūčio 18-ąją per gaisrą Klaipėdos gatvėje išgelbėjo 94-erių senolės gyvybę bei padėjo išsaugoti kitų tame pačiame name gyvenančių asmenų turtą.

Meras pareigūnams įteikė po padėkos raštą ir, jo žodžiais, brangiausią dovaną, kokią turi Kretingos savivalda, – po rajono vėliavą su atvaizduota Mergele Marija, linkėdamas, kad ji juos saugotų ir tarnyboje, ir namų aplinkoje.

„Kai po gaisro vėliau bendravau su mūsų ugniagesiais gelbėtojais, šie pasakojo negalėję judviejų sustabdyti – ėjot, bėgot, lipot, griuvot ir vėl bėgot, skubėjot, kiek tik galit, stengėtės padėti. Jeigu tokioje pavojingoje situacijoje elgėtės didvyriškai, tai, manau, taip pat elgtumėtės ir kitose, kuriose žmonėms būtų reikalinga pagalba. Ne dėl užimamų pareigų Policijos komisariate, o dėl žmogiškumo esat verti angelų sargų vardo“, – kalbėjo A. Kalnius. Patys pareigūnai savo poelgio nesureikšmino. „Ar jaučiamės didvyriais? Ne. Ar jaučiamės padarę gerą darbą? Taip“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo jie. Tą nelaimės vakarą, atsitiktinai važiuodami Kretingos miesto Klaipėdos gatve, Julius su Mariumi pamatė pro vieno namo langus rūkstančius dūmus ir nusprendė patikrinti, kas vyksta. „Žmonės ėmė šaukti, kad antrame aukšte yra negalinti vaikščioti solidaus amžiaus moteris. Užrakintas duris teko išlaužti, bet į patalpą neįmanoma buvo įeiti – vieni dūmai. Paprašėm, kad močiutė pasistengtų prišliaužti arčiau, kai prišliaužė, mes ją išnešėm iš degančio namo“, – papasakojo J. Prušinskas.

Vidaus tarnyboje jis dirba 19, o Marius – per 30 metų. Anot tyrėjų, per tiek laiko visokių įvykių yra tekę patirti, tačiau šis – išskirtinis, nes per gaisrus gelbėti žmones yra ne policijos darbuotojų, o ugniagesių gelbėtojų funkcija.

„Iš tikrųjų pulti į gaisrus – ne mūsų pareigūnų kompetencija. Šie vyrai ten atsitiktinai atsidūrė patys pirmieji ir į įvykį sureagavo žmogiškai. Aišku, kad jie rizikavo savo gyvybėmis. Bet gerai, kad viskas baigėsi taip laimingai“, – pasidžiaugė Policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas