Pajūrio naujienos
Help
2024 Rugsėjis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar turite atsargų ekstremalioms situacijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Moliūgo šventė

Autobusiukas miesto centre tebetraukia pieno mėgėjus

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2023-08-25
Karolis Gečas šviežio pieno kretingiškiams atveža kas penktadienį. Irena Mikutienė (kairėje) ir Nijolė Mžonienė pasidžiaugė galimybe nusipirkti pigiau, be to, sakė, kaimiškas pienas ne tik skanesnis negu iš prekybos centro – nuo jo galima dar ir saldžios grietinės nusigriebti.

Kiekvieną penktadienį iš ryto kaip dukart du – geltonas autobusėlis su šviežiu pienu jau čia, Kretingos miesto centre.

„Rotušės aikštėje gyvenu, pažvelgiu pro buto langą, kad būtų apmažėję žmonių, ir ateinu nusipirkti“, – atviravo Irena Mikutienė. Pieną moteris teigė ne per daugiausiai mėgstanti, bet kartais prireikia košei. Tad ir jos atsinešta tara – nedidelė. Kiti ima po kelis plastiko butelius – paaiškina, jog ir kaimynai užsiprašė to skanaus kaimiško pieno parvežti, juolab kad litras kainuoja 60 centų, kai prekybos centre sumokėtum antra tiek ir daugiau. „Aš pirmąkart Šilalės ūkininkų karvių pieno paragausiu, kad skanus, – iš kitų girdėjau“, – sakė Birutė Simaitienė.

Naminis yra naminis – ir šaldytuve ilgai galima laikyti, ir labai gardus, kai suraugini. Nijolė Mažonienė teigė kaimišką pieną čia perkanti nuo tada, kai kritusiomis supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai pradėjo akcijas. „Pradžioje būdavo didelės eilės, tekdavo lūkuriuoti. Produkto lyginti su parduotuvėje pirktu net neverta: nusigriebiu ir grietinę, pasigaminu varškės, net sūrio“, – sakė moteris. Jai pritarė Angelė Galdikienė, Antanas Gaudutis, Zita Keblienė.

Pienas, kurį kretingiškiai giria, atkeliauja iš Šilalės rajone, Iždonų kaime, įsikūrusio Vilijos Bušinskienės ūkio. Pardavėjas Karolis Gečas teigė tik vakare galįs pasakyti, kiek litrų tą dieną gyventojams pardavė. „Susiruošęs į Kretingą, iš ūkio išvažiuoju pienui vežti skirtoje talpykloje turėdamas daugiau kaip toną, tačiau, kadangi kelias netrumpas, galiu stabtelėti, likutį išparduoti dar ir Klaipėdoje, prie „Švyturio“ arenos. Ten pirkėjų irgi būna“, – sakė jis.

Karolio žodžiais, V. Bušinskienės ūkis turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą pienu prekiauti, nuo 2016-ųjų remia Kaltinėnų parapijos senelių globos namus.

„Smagu, kad žmonės įvertina ūkininkų pastangas ir produkto kokybę“, – pasidžiaugė Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Rimantas Skiparius. Bet, jo manymu, ūkiuose pagamintais produktais būtų galima prekiauti ir civilizuočiau, miesto centre suradus patogiai pagal visus higienos reikalavimus įrengtas patalpas. Tokias jis jau yra nužiūrėjęs Juzefos Gindvilienės turgelyje. „Turgelio savininkė sutiktų už simbolinį mokestį išnuomoti, aš galėčiau suderinti su institucijomis, pasirūpinti reikalingais leidimais, žinoma, jeigu tik būtų norinčiųjų“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė R. Skiparius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas