Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingiškis 21-erių Arnoldas Jankauskas Vilniaus kolegijoje studijuoja šokio pedagogiką, o šiuo metu pagal „Work and Travel“ programą yra išvykęs į JAV.

Buvęs „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos narys 21-erių Arnoldas Jankauskas Vilniaus kolegijoje studijuoja šokio pedagogiką. Nors iš pradžių svarstė dėl studijų pasirinkimo, tačiau vėliau suprato, kad šokis yra teisingas sprendimas, kuris visada buvo širdyje. Šiuo metu A. Jankauskas yra laikinai išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas pagal „Work and Travel“ („Dirbk ir keliauk“) programą.

Keitė studijų programą

Baigęs mokyklą, A. Jankauskas įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (Vilnius TECH) ir pradėjo studijuoti kūrybines industrijas. Vis dėlto po pirmų studijų metų vaikinas suprato, kad yra ne ten, kur turėtų būti, ir jo gyvenime kažko trūksta.

„Pakeisti studijas buvo sudėtingas sprendimas, bet esu sau pasakęs, kad nieko nedarau iš reikalo, o kaip tik visus sprendimus stengiuosi išjausti širdimi. Stengiausi sau atsakyti, ką galiu pasiūlyti pasauliui. Išsianalizavęs save supratau, kad be šokių neįsivaizduoju ateities, tad nusprendžiau rizikuoti pasirinkdamas šokėjo kelią“, – atviravo pašnekovas, kuris šį rudenį studijuos antrame šokių pedagogikos studijų programos kurse Vilniaus kolegijoje.

A. Jankauskas svarstė stoti į šokio studijų programą iš karto baigęs mokyklą, tačiau pabijojo. Jam atrodė, kad visi klasės draugai stoja į „rimtas“ programas. Taip pat abejonių kilo ir dėl aplinkinių nuomonės – visi atkalbinėjo, sakė, kad tai nenaudinga ir nepelninga.

Kretingiškis pajautė, kad per vienerius metus Vilniuje labai pasikeitė ir pradėjo labiau pasitikėti savo nuomone, tapo nebaisu, ką pagalvos kiti. Jis mano, kad pakeisti studijas buvo teisingas sprendimas ir yra laimingas dėl savo pasirinkimo.

A. Jankauskas dirbo treneriu sportinių šokių studijoje „Milagro“, esančioje Vilniuje, vedė privačias šokių pamokas moterims Pro / Am kategorijoje. Šioje kategorijoje profesionalūs šokėjai šoka su mėgėjais. Kategorija reikalauja ypatingo trenerio atidumo, kruopštumo, kadangi jis turi ne tik pats šokti su moterimi, kuri neturi patirties, bet dar ją ir mokyti.

Studijuodamas Arnoldas jau treniruoja vaikus įvairiuose Vilniaus darželiuose.

Treniruoja ir suaugusiuosius, ir vaikus

Pasirinkęs šokio pedagogiką, vaikinas pasidžiaugė, kad gali šokti įvairiuose renginiuose, tad jau turėjo galimybę būti vienoje scenoje su dainininke Monika Liu. Taip pat jis pradėjo treniruoti vaikus Vilniaus miesto darželiuose. Pašnekovas treniravimo patirties jau buvo įgijęs padėdamas savo treneriams šokių studijoje „Ritmas“, esančioje Kretingoje, tad pradėti dirbti buvo šiek tiek lengviau negu tiems, kurie neturėjo jokios patirties.

Vis dėlto skirtumas Vilniuje labai jaučiasi – vaikus sudominti sunkiau, reikia pasistengti, kad jie ne tik ateitų šokti, bet ir išliktų visą sezoną. Žinoma, būna atvejų, kai su vaikais tenka atsisveikinti anksčiau, nes jie būna per maži, tad prašoma tėvų supratingumo ir pasiūloma sugrįžti kitais metais.

Šiemet A. Jankauskas treniruoja šokėjus nuo 2 iki 44 metų. Kretingiškis atviravo, kad su suaugusiaisiais dirbti lengviau, jie mažiau išvargina, galima pajuokauti. Vis dėlto vaikinui labai smagu dirbti su vaikais, nors jie ir reikalauja daug energijos. „Būdamas treneris įgijau dar daugiau kantrybės, pasitikėjimo savimi. Teko dirbti ir keliuose lenkiškuose darželiuose, tad buvo naudingos rusų kalbos žinios, šiek tiek išmokau lenkiškai“, – pasakojo buvęs „Kuprinės“ narys.

Šiuo metu Amerikoje A. Jankauskas dirba gelbėtoju viename didžiausių pasaulyje pramogų parke.

Dirbant per studijas reikia derinti mokslus ir darbą. Pasiteiravus, kaip A. Jankauskui sekėsi susiplanuoti laiką, vaikinas optimistiškai atsakė, kad jam atrodo, jog sekėsi gerai, nors dienotvarkė buvo labai įtempta – iš namų vaikinas išeidavo ankstų rytą, o grįždavo tik naktį. Rytais jis lankydavo paskaitas, po pietų važiuodavo į darželius, vakarais šokdavo su moterimis, o dar atrasdavo laiko ir pats treniruotis kaip šokėjas.

Kartais tekdavo praleisti paskaitas, nes fiziškai neįmanoma tuo pačiu laiku būti keliose vietose, tačiau A. Jankauskas džiaugėsi dėstytojų supratingumu, kadangi jie palaikė vaikino norą dirbti šokių pasaulyje nuo pirmų studijų metų. Tokia įtempta dienotvarkė reikalauja daug energijos, sveikatos, o ir kretingiškio draugai dažnai teiraujasi vaikino, kaip jis viską spėja.

Išvyko atsitiktinai

Šiuo metu A. Jankauskas jau du mėnesius yra Jungtinėse Amerikos Valstijose. Iš Vilniaus jis išvyko birželio 4-ąją. „Idėja išvažiuoti kilo visiškai atsitiktinai. Norėjosi išvažiuoti kuo toliau, pailsėti po įtempto šokių sezono, pakeisti savo rutiną. Manau, kad tai kaip pokštas, nes į šią kelionę išvykti turėjo mano draugė. Vasario mėnesį ji prasitarė, kad planuoja vykti į JAV pagal „Work and Travel“ programą, o aš pajuokavau, kad norėčiau vykti kartu, bet įvyko taip, kad aš išvažiavau, o ji neišvyko“, – pasakojo vaikinas.

Jis taip pat svarstė nebevykti, nes manė, kad vienam išvažiuoti į JAV reikia daug drąsos. Kretingiškis labai džiaugėsi, kad nepabijojo vienas išvykti į tokią kelionę.

Visą vasarą jis dirba gelbėtoju viename didžiausių pasaulyje pramogų parke. Anot pašnekovo, gelbėtojo darbas čia labai gerbiamas, tačiau labai atsakingas. Norint tapti gelbėtoju reikėjo išlaikyti plaukimo, nardymo, gelbėjimo praktinius egzaminus, taip pat įgyti teorinių žinių, išsitirti dėl narkotinių medžiagų.

„Darbas yra gana įtemptas, nes visą laiką turime būti susikoncentravę ir nenuleisti akių nuo vandens. Kiekvieną dieną vyksta testavimas – į baseinus slapta įmetami guminiai manekenai. Kai juos pamatome, turime šokti į baseiną ir išgelbėti. Testai daromi norint užtikrinti poilsiautojų saugumą ir gelbėtojų pasirengimą, kadangi vienu metu pramogų parke būna apie 10 tūkstančių poilsiautojų. Taip pat organizuojami auditai, kai atvyksta slapti agentai ir, apsimesdami įprastais poilsiautojais, turi slaptas kameras, kuriomis filmuoja mūsų darbą ir perduoda vertinti“, – apie gelbėtojo darbo Jungtinėse Amerikos Valstijose subtilybes kalbėjo Arnoldas.

Jis ne tik dirba, bet ir turi galimybę aplankyti įvairias JAV vietas, tad jau spėjo nuvykti į Ohajaus, Mičigano, Ilinojaus valstijas, aplankė tokius miestus, kaip Detroitas, Klivlandas, Čikaga. Baigęs gelbėtojo darbą, A. Jankauskas planuoja apsilankyti Los Andžele, Las Vegase, San Franciske, Niujorke, o galutinė maršruto stotelė – Čikaga, iš kurios lauks dešimties valandų skrydis į Varšuvą.

Pasak A. Jankausko, JAV yra lyg atskiras pasaulis, kuriame viskas kitaip negu Lietuvoje. Pirmas skirtumas – dėl laiko juostų: laikas skyrėsi septyniomis valandomis. Be to, skiriasi ir kainos, prekės parduotuvėse, gamta, žmonių bendravimas.

Vaikinas suprato, kad Lietuvoje žmonės yra nedrąsūs, varžo save dėl kitų nuomonės, gyvena saugų ir ramų gyvenimą. JAV žmonėms svarbi kiekviena akimirka, tad jie pinigus investuoja į linksmybes ir maistą. Čia žmonės labai myli savo šalį, valstybinės vėliavos plevėsuoja beveik visur, o kiekvienas rytas atrakcionų parkuose prasideda nuo himno. Vis dėlto šioje šalyje ginklai yra legalūs, tad dažni susišaudymo atvejai. Kretingiškis teigė, kad pasiilgo lietuviško naminio maisto, nes JAV vyrauja vadinamasis greitas maistas, kurį dažniausiai ir valgo vietiniai, o sveikesnis maistas yra gana brangus.

Vaikinas akcentavo, kad šiuo metu mėgaujasi kiekviena akimirka JAV, nes supranta, kad šis laikas yra ypatingas ir nebegrįš, o gal daugiau nebebus galimybės nuvykti ten.

„Manau, kad Lietuvoje vis dėlto atsidursiu savo vietoje. Gyvenimas nesistengiant nuveda ten, kur turime būti, tad niekas neįvyksta šiaip sau. Išvažiavęs supratau, kad pasiilgau savo veiklų, studijų, šokių, Lietuvos. Žinoma, šia kelione daug rizikavau ir paaukojau savo darbus, nes grįšiu ne nuo sezono pradžios rugsėjį, tačiau tikiuosi, kad galėsiu dalyvauti veiklose ir grįžęs šiek tiek vėliau“, – kalbėjo A. Jankauskas, kuris į Lietuvą grįžti planuoja spalio mėnesį.

Vita MICKUTĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas