Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Viešosios komunikacijos pirmakursė studentė 20-metė kretingiškė Gintarė Lasytė (centre) neslepė džiaugsmo dėl studijų pasirinkimo ir mano, kad žmogus turi daryti tai, ką iš tiesų mėgsta.

Kretingiškė buvusi „kuprinietė“ Gintarė Lasytė, šiuo metu Vytauto Didžiojo universitete studijuojanti viešąją komunikaciją, neslėpė džiaugsmo dėl šio pasirinkimo ir savo ateitį mato ten, kur jos išsilavinimas bus reikalingas ir naudingas. Pasitiki savimi

Nuo vaikystės mėgstanti bendrauti, aktyviai reikšti savo nuomonę ir dalyvauti visur, kur tik turi galimybę, G. Lasytė tiki, kad šios studijos – būtent jai. „Šiais laikais pastebiu, kad žmonės komunikaciją renkasi kaip būdą pabėgti nuo realaus pasaulio, bet aš komunikaciją, nesvarbu kokiomis technologijomis, matau kaip vieną būdų pažinti žmogų“, – teigė mergina.

Sudėliojusi tokius pasirinkimus suprato, kad artimiausios jai – viešosios komunikacijos studijos, susijusios su žurnalistika ir žiniasklaidos analitika.

Komunikacijos studijos yra mokslas apie komunikacijos procesus įvairiose organizacijose, o susidurti tenka su labai įvairiomis užduotimis. Užduočių yra įvairiausių: nuo informacinių žinučių rengimo, interviu praktikos, kaip jas kokybiškai pateikti vartotojui, iki dokumentikos, netgi serialų nagrinėjimų kartu su dėstytojais, mokslinio aiškinimosi apie ten susiduriamus komunikacinius, vizualinius procesus.

Paklausta, kas šiose studijose sunkiausia, G. Lasytė atsakė, kad, kaip ir kiekvienam studentui, sunku visko nepasilikti paskutinei nakčiai. Mokykloje mergina buvo „humanitarinis vaikas“, tad sėdėdama matematikos pamokose vis galvodavo, kad gyvenime nieko nepasieks, jei nesupras tikimybių teorijos ir kitų uždavinių. Įstojusi į viešosios komunikacijos studijas G. Lasytė suvokė, kad jos turimos žinios puikiai praverčia šiose studijose ir pasijuto esanti „savose rogėse“. Mergina kalbėjo, kad niekur kitur nesijautė tokia tvirta ir pasitikinti savimi.

Pats įsimintiniausias įvykis per studijas merginai buvo, kai dėstytoja liepė pažiūrėti serialų „Black mirror“ ir „Love, death, robots“ serijas, kurias vėliau atidžiai analizavo pagal komunikacinius aspektus. Iš pradžių ji sunerimo, kad universitete namų darbui užduotį gavo peržiūrėti tik serialą, bet vėliau suprato, kad viskas priklauso nuo to, kiek inovatyvus yra dėstytojas – kaip dėstytojas perteikia tos dienos informaciją, kad studentai tikrai susidomėtų, o ne tik viską mokytųsi mintinai.

Dėl šios priežasties nereikėtų nurašyti net paprasčiausių ir iš pradžių keistai atrodančių mokymo būdų, nes tai gali atnešti kur kas didesnės naudos. „Tokiems dėstytojams su kolegomis tikrai nepagailime minutės po paskaitos padėkoti už įdomias užduotis, kurios tikrai daug išmoko“, – kalbėjo G. Lasytė.

Patinka rašyti

Komunikacijos studijos Gintarei nebuvo pirmosios studijos. „Baigiantis brandos egzaminų sesijai mokykloje, buvau sugalvojusi rudenį ne išvažiuoti kažkur studijuoti, o išvykti į Italiją, ten ieškoti įkvėpimo rašymui ir kūrybai. Supanikavau, kad nesu tam pasirengusi ir paskutinę minutę vietoje to nusprendžiau bandyti stoti į žurnalistikos studijas Vilniaus universitete“, – sakė mergina.

Vien žurnalistikos studijos merginai nebuvo priimtinos, tad nusprendė perstoti ten, kur džiaugtųsi tuo, ką mokosi. Šis sprendimas, pasak G. Lasytės, buvo tikrai teisingas. Dabar ji jaučiasi esanti ten, kur ir turi būti, – vis dėlto rašymas visada buvo jos „varikliukas“. Taip pat puikios praktikos suteikė ir „Kuprinė“, kuriai mergina kurį laiką rašė ir susipažino su žurnalistikos „virtuve“.

„Jei būčiau rašytojas, tikriausiai būčiau Vytautas Mačernis – jis savo kūryboje bando suvokti save ir aplinkinį pasaulį. Labai siūlau kiekvienam jaunam žmogui patyrinėti jo kūrybą“, – savo mintimis dalijosi kretingiškė.

Buvusi „Kuprinietė“ save apibūdino kaip žmogų, kuriam labai svarbios tradicijos, ji prisipažino mėgstanti senus filmus – Charles Shyer‘o „Nuotakos tėvas“ mergina galėtų žiūrėti kasdien.

Didžiausia vertybė G. Lasytei – šeima ir artimiausi draugai. Pasak jos, svarbu ne tik turėti tas vertybes, bet ir jų laikytis. Tai padeda nepaklysti gyvenime.

Neatsiejama merginos gyvenimo dalis buvo ir Kretingos meno mokykla, muzikos programa. Tačiau tik ją baigusi suprato jos naudą. Ši vieta ne tik išlavino balsą bei muzikos gebėjimus, bet ir išugdė discipliną. Išmokė, kad viskas gyvenime pasiekiama nuosekliu ir dideliu darbu. Šios pamokos viešosios komunikacijos studentei padeda ir studijuojant.

G. Lasytės teigimu, nieko nėra blogiau negu matyti jauną žmogų, kuris savo ateitį griauna pasirinkdamas nemėgstamą, tačiau pelningą profesiją. Mergina mano, kad jei nuoširdžiai tikėsi ir mylėsi tai, ką darai, pavyks ir gyventi, ir pragyventi.

Arnoldas JANKAUSKAS

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas