Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Stalo teniso turnyro seniūno taurei laimėti Darbėnuose nugalėtojai ir prizininkai

Kretingos rajono sporto mėgėjai Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – paminėjo, rinkdamiesi širdžiai mielą veiklą – pamėgtas sporto šakas.

DARBĖNŲ seniūnijos ir Kretingos rajono kultūros centro Darbėnų skyriaus bendromis pastangomis jau ketvirtą kartą Kovo 11-osios proga įvyko stalo teniso turnyras Darbėnų seniūno taurei laimėti. Prieš prasidedant kovoms prie žaliųjų stalų, visi sugiedojo Lietuvos himną ir tylos minute pagerbė anapilin išėjusio pirmojo turnyro, įvykusio 2016 m., nugalėtojo šukiškio Vaclovo Ivanausko atminimą.

Anot turnyro organizatorių, šiemet jame dalyvavo rekordinis skaičius – 26 – dalyvių iš Darbėnų, Laukžemės, Grūšlaukės, Salantų, Kretingos, Budrių, Palangos. Geriausio žaidėjo titulą antrus metus iš eilės iškovojo Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Salantų komandos ugniagesys Leonas Bieliauskas. Antrą vietą užėmė Gražvydas Jasas iš Kretingos, III v. laimėtoju po intensyvios mažojo finalo dvikovos tapo 74 metų salantiškis Aloyzas Vasiliauskas, ketvirtoje vietoje palikęs Darių Buivydą iš Budrių. Seniūno taurę iškovojo Pranas Venskus iš Laukžemės, labai atkaklioje dvikovoje 2:3 įveikęs 2017 m. turnyro nugalėtoją taip pat laukžemiškį Vytautą Karčiauską. Jauniausio žaidėjo prizą pelnė Kairadas Stonkus, apdovanota ir vienintelė turnyre dalyvavusi mergina Adrija Stonkutė.

„Turnyras kasmet sutraukia vis didesnį dalyvių skaičių ir yra mėgstamas stalo teniso entuziastų. Džiugina tai, kad į jį atvyksta ne tik mūsų seniūnijos, bet ir kitų rajono seniūnijų bei kaimyninės Palangos žaidėjai“, – Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys neabejojo, kad tradicinis turnyras tampa vienas labiausiai laukiamų Darbėnų seniūnijos sporto renginių.

Salantuose įvykusio stalo teniso turnyro nugalėtojai ir prizininkai

SALANTUOSE Kovo 11-ąją irgi karaliavo stalo tenisas, kuriame dalyvavo 16 šios sporto šakos mėgėjų. Žaidėjai buvo suskirstyti į 4 pogrupius, iš kurių į finalinį aštuonetą pateko po 2 žaidėjus. Pagrindiniame pogrupyje žaidė: A. Joskaudas, R. Bertašius, H. Beniušis, L. Bieliauskas, K. Stankus, Ž. Narvilas, R. Valinskis, A. Venclauskas. Turnyro nugalėtojo vardą iškovojo K. Stankus, antras buvo R. Bertašius, trečias – A. Joskaudas. Paguodos turnyre geriausiai žaidė Z. Bertašius, antras buvo A. Lazdauskis, trečias – J. Letukas. Turnyre teisėjavo J. Budrys ir K. Stankus.

JUODUPĖNUOSE įvykęs stalo teniso turnyras taip pat buvo skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Imbarės seniūnijos sporto organizatorės Sonatos Valinskienės teigimu, šio turnyro tikslas – ne tik populiarinti šią sporto šaką, bet ir skatinti vietos bendruomenės ir aplinkinių vietovių bendruomeniškumą. Turnyro nugalėtoju tapo L. Stonkus, antrą vietą užėmė R. Drąsutis, trečią – A. Beniušis.

KŪLUPĖNŲ kaimo žmonės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo susirinkę į ketvirtąjį sveikatingumo bėgimą „Kūlupėnai 2019“. Iššūkis surengti tradicinį bėgimą teko naujajai Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatorei Viktorijai Tamošauskienei, kuriai talkino Kūlupėnų bendruomenės savanoriai, Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus vedėja Jovita Rimkuvienė, iškilmingai atidariusi renginį ir visus pakvietusi drauge sugiedoti Lietuvos Respublikos himną. Lietuvai svarbios šventės paminėti susirinko per 50 kūlupėniškių, pasipuošusių tautinėmis vėliavėlėmis, trispalviais balionais ir kita tautine simbolika.

Tradiciniam IV sveikatingumo bėgimui Kūlupėnuose pasibaigus: kad bėgimas skirtas Kovo 11-ajai, liudijo tautinė atributika, kuria puošėsi bėgikai.

Prie bėgimo starto linijos stojo per 40 bėgimo mėgėjų. Atskirose amžiaus grupėse nugalėjo ir prizines vietas užėmė: I gr. (gim. 2008 m. ir jaunesnių) – I v. – Nerija Vaičiūtė ir Laimis Talmontas, II v. – Žygimantas Mažonas; III v. – Gintaras Talmontas; II gr. (gim. 2006–2007 m.) – I v. – Kamilė Lukošiūtė ir Mantas Vaičius; II v. – Akvilė Pociūtė ir Matas Raudonius; III v. – Evelina Paukštytė; III gr. (gim. 2000–2005 m.) – I v. – Neringa Špuntovaitė ir Mantas Petrauskas; II v. – Ieva Mažonaitė ir Donatas Jurkevičius; III v. – Gabrielius Talmontas; IV gr. (gim. 1999 m. ir vyresnių) – I v. – Simona Vaičienė ir Aurimas Mažonas; II v. – Reda Pilelienė ir Ernestas Kazlauskas; III v. – Gintarė Pocienė, o vyrų grupėje kartu finišavo ir III vietą užėmė Jonas Benetis ir Rolandas Žiobakas.

Sveikatos grupėje bėgo visos šeimos ir bėgimo mėgėjai, kurie nuotolį įveikė savo malonumui nelenktyniaudami. Gausiausia – 5 narių – šeima buvo Stanislavos ir Kęstučio Talmontų. Jauniausi bėgimo dalyviai – Meida Dambrauskaitė ir Vilius Jašinskas, vyriausi – Alma Daškevičienė ir Jonas Benetis.

Nugalėtojai, prizininkai ir šeimos apdovanoti Kūlupėnų seniūnijos, sporto klubo „Kūlupėnai“, Kalnalio-Kūlupėnų parapijos klebono kun. Mindaugo Nausėdos įsteigtais prizais. Visus šventinio bėgimo dalyvius karšta arbata ir sausainiais vaišino Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyrius.