Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Japonijos sumo robotų turnyre pasirodęs Pranciškonų gimnazijos abiturientas Neilas Antanavičius (iš kairės) ir mokytojas Vismantas Masiokas.

Japonijos sumo robotų turnyre pasirodęs Pranciškonų gimnazijos abituriento Neilo Antanavičiaus ir mokytojo Vismanto Masioko sukurtas robotas padėjo jiems surasti naujų pažinčių, kurios ateityje gali padėti pasiekti technologinių naujovių.

Visi turime svajonę pamatyti pasaulį, bet kai tenka jį pažinti, darant tai, ką myli, pasaulio pažinimas skamba dar saldžiau nei prieš tai. Jau trejus metus robotika užsiėminėjantis dvyliktokas N. Antanavičius kartu su mokytoju V. Masioku turi pomėgį, kuris pasaulį veda į priekį – tai robotika.

Autonominis robotas, kuris ne kartą laimėjo Lietuvoje vykusias mini sumo robotų varžybas, taip pat Estijoje įvykusiame Europos čempionate tarp toje rungtyje dalyvavusių 100 robotų, užėmęs dešimtąją vietą, privedė V. Masioką ir N. Antanavičių prie idėjos išbandyti sukonstruoti galingesnį robotą.

Per vasarą sukonstruotas robotas buvo pakviestas dalyvauti į Japonijoje vykstantį „All Japan sumo robot tournament“ turnyrą. Šio turnyro robotų apimties reikalavimai yra: roboto ilgis ir plotis turi būtų po 20 centimetrų, o didžiausia masė galima iki 3 kilogramų, aukštis nėra ribojamas.

Pergalė sumo robotų turnyre yra užskaitoma vienam iš dvikovoje besigrumiančių robotų išvažiavus iš už kovos aikštės ribų. Kartais dėl techninių nesklandumų robotas pats išvažiuoja iš už aikštelės ribų, tokiu atveju pergalė yra skiriama aikštelėje esančiam robotui.

Japonijoje aukštos vietos iškovoti nepavyko, tačiau N. Antanavičius ir V. Masiokas užmezgė pažintis su Amerikos, Turkijos ir Meksikos sumo robotų atstovais. Tokios pažintys gali išeiti į naudą ateityje ir gali padėti siekti technologinių naujovių tobulinimo.

Žmonės, sėkmingai užsiiminėjantys robotika, turi būti nestandartinio mąstymo, jie turi mėgti konstruoti. Žiūrėdami į priešininko robotų galimybes jie turi įžvelgti roboto trūkumus ir kuriant savo robotą sugebėti jį sukurti nestandartiškai, taip, kad jis sugebėtų apžaisti priešininką.

Japonijoje žmonės sveikinasi nusilenkdami, kas gana neįprasta lietuviams, taip pat šioje šalyje labai švarūs miestai. Japonai kruopščiai rūšiuoja šiukšles, todėl surasti gatvėje šiukšlinę yra gana sunku.

Jie kai kurias prekes gamina tik savo rinkai, todėl atvykęs europietis gali nustebti, kad jam neparduos prekės, todėl, kad ji yra skirta japonams. Ten važiuojama automobiliais, kurių Europoje nepamatysi.

Visai kitokioje kultūroje pabuvojęs Neilas grįžęs į mokyklą sulaukė draugų pastebėjimo, kad atrodo kažkoks kitoks. Gimnazistas pripažino, kad atėjęs į mokyklą čia, Lietuvoje, širdimi gyveno dar ten, Japonijoje.

Aurelija PLOKŠTYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas