Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

„Terekas“ – geriausių šalies eksportuotojų dešimtuke

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2018-06-05
„Tereko“ komanda su vykdomuoju direktoriumi Gintautu Maksvyčiu (antras iš dešinės) šių metų gegužę Floridoje įvykusioje parodoje „NPE 2018“.

Bendrovė „Terekas“ iš Kretingos toliau neužleidžia lyderės pozicijų Lietuvos inžinerinės pramonės sektoriuje: PET tarą ir jos formavimo mašinas gaminanti įmonė 2017 metais savo produkcijos eksportą padidino beveik 30 proc. ir kartu su dar 9-iomis šalies įmonėmis pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos Lietuvos metų eksportuotojo nominaciją.

Rankomis sukerta ir parodose

„Tereko“ specialistų komanda neseniai grįžo iš gegužę Floridoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, įvykusios parodos „NPE 2018“. Ši tarptautinė paroda vyksta kartą per 3 metus. „Parodoje „Tereko“ atstovai pasirašė sutartį su kompanija „Packaging International“ iš Kanados, perkančia „Tereko“ pagamintą mašiną „FlexBlow2“. Kanadiečiai „Tereką“ surado, ieškodami partnerio sudėtingo dizaino buteliui sukurti ir jo prototipams gaminti. Kompanija „Packaging International“ yra sukūrusi ir užpatentavusi specialų polimerą, iš kurio pagaminti PET buteliai yra atsparūs aukštos temperatūros produktams, apsaugo juos nuo kenksmingo deguonies poveikio. Kompanija su „Tereko“ mašina „FlexBlow2“ gamins karščiui atsparius plastikinius butelius klevų sirupui. Pirmąją užduotį iš „Packaging Internaional“ kompanijos „Terekas“ gavo dar prieš parodą. Reikėjo iš užsakovo užpatentuotos žaliavos pagaminti PET butelio prototipą. „Tereko“ inžinieriai pagamino ir formą buteliui, ir patį butelį. „Mes sėkmingai įvykdėme jų pirmojo etapo užduotis. Parodoje apžiūrėję ir „Tereko“ įrangą palyginę su kitų gamintojų, pasirašė sutartį su mumis. O mums dar negrįžus pervedė avansą už pirkinį“, – žengimu į Kanados rinką patenkintas generalinis „Tereko“ direktorius Juozas Maksvytis.

Direktoriaus teigimu, šiemet į JAV ir Kanadą „Terekas“ turėtų parduoti bent 4 Kretingoje pagamintas PET taros formavimo mašinas. Mašinos kaina priklauso nuo jos atliekamų funkcijų ir svyruoja nuo 250–400 tūkst. eurų, o galutinai išpildyto projekto kaina gali siekti ir 2 mln. eurų. „Jeigu savo gaminį leistume pardavinėti kitiems su jų prekės ženklu, mūsų pardavimai augtų dar sparčiau, tačiau mes laikomės politikos, kad, teisingai sudėliojus procesus, produkto pridėtinės vertės didžioji dalis turi likti gamintojui, o ne perpardavinėtojui“, – paatviravo J. Maksvytis apie „Tereko“ pardavimų politiką.

Įrangą perka baltarusiai

„Tereko“ PET taros formavimo įrengimų pardavimo, jų aptarnavimo geografija šiandieną apima 27 pasaulio valstybes. Savo produkciją su servisu ir be jo „Terekas“ sėkmingai Europoje parduoda į Ispaniją, Daniją, Vokietiją, Slovėniją, Serbiją, Skandinavijos šalis. „Tereko“ pagamintą įrangą yra įsigiję ir Baltarusijos valstybiniai pieno kombinatai Minske, Borisove. „Baltarusijos valdžia yra nurodžiusi pirkti modernią europietišką įrangą. Ukrainiečiai siūlo pigesnę, bet juos net meta iš konkurso“, – pardavimų į Baltarusiją detalėmis dalijosi J. Maksvytis.

Juozo Maksvyčio (antras iš kairės) rankose – „Tereko“ už 2017 metų pardavimus pelnytas Lietuvos eksportuotojo ženklas.

Sieks vidutinę algą padidinti iki 1 tūkst. 300 eurų

„Užkariautos rinkos yra gerai, bet ten greit gali suklupti, jeigu neturėsi kompetentingų darbuotojų“, – įsitikinęs „Tereko“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Juozas Maksvytis. Darbuotojai užtikrina ne tik gaminių aukštą kokybę, bet ir greitą užsakymų atlikimą, ir tai yra vienas iš „Tereko“ pranašumų rinkoje. „Paskambina potencialus užsakovas į „Tereką“, ir per parą priimame sprendimą, o po to tęsiame bendradarbiavimą ir iki tokio lygmens, kai per mokymus perduodame žinias, kaip su mūsų technologine įranga jis gali susikurti savo produkto didesnę pridėtinę vertę“, – aiškino J. Maksvytis.

„Tereke“ Kretingoje šiandieną dirba apie 140 žmonių. Jiems šiemet iškeltas iššūkis 24 proc. padidinti gamybos ir pardavimų efektyvumą, o šio rezultato vaisius atiteks ne kam kitam, o jiems patiems. Jeigu pavyks tai pasiekti, įmonės darbuotojų vidutinė mėnesio alga šoktels nuo 1 tūkst. 100 iki 1 tūkst. 300 eurų. Idėja susieti šiuos rodiklius kilo Juozo Maksvyčio sūnui „Tereko“ vykdomajam direktoriui Gintautui Maksvyčiui. Idėjai įgyvendinti įsteigė efektyvumo vadovo etatą. „Tereko“ efektyvumo vadovu įsidarbino didelę patirtį turintis, stambiose įmonėse dirbęs vadybininkas, kuris moko įmonės administracijos darbuotojus, kartu su kitais specialistais diegia atlygio darbuotojams sistemą, pagal kurią atlygis kiekvienam atskiram darbuotojui priklausys nuo to darbuotojo kompetencijos, atsakomybės, kokią jis įmonei sukuria vertę.

Efektyvumo „Terekas“ siekia diegdamas šiuolaikines technologijas, robotizaciją. Kretingoje įmonė stato cechą, kur PET taros pūtimo įrangos detales spausdins 3D spausdintuvais. Jas bus galima gaminti gerokai greičiau, 2–3 kartus lengvesnes, tikslesnes, tvirtesnes. „Žmonių nedaugėja, be inovacijų konkuruoti sunku“, – teigė J. Maksvytis, neslepiantis susižavėjimo ketvirtąja pasaulio pramonės revoliucija, kuri susijusi IT pažanga. 3D spausdintuvus gamybos procese bendrovė „Terekas“ diegia viena pirmųjų Lietuvoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas