Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kostiumas pagal manga „Trinity Blood“

Didžiausias populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“ pirmą kartą įvyko Vilniuje, „Litexpo“ rūmuose. Renginys vyko dvi dienas, per jas buvo galima susitikti su įžymybėmis, apsipirkti „turgeliuose“, pasigrožėti persirengėliais ir dar daug daugiau!

Prekystaliai ir filmų dekoracijos

Įžengus į „Litexpo“, pasitiko didžiulėje erdvėje sudėtas filmų rekvizitas: „Sostų Karų“ sostas, prie kurio jau buvo išsirikiavusi eilė, „Žvaigždžių karų“ erdvėlaivis, robotai, transformeriai ir daugelis kitų. Prie rekvizito (ang. Props) buvo galima nusifotografuoti, į erdvėlaivius ir automobilius („Atgal į ateitį“ ir „Batman“) buvo galima įlipti. Kam buvo gaila laiko, galėjo keliauti į maisto ir populiariosios kultūros turgų, kuriame buvo galima rasti nuo Marvel Funko figūrėlių iki pat Vinyl plokštelių su mėgstamų filmų garso takeliais, nereikia pamiršti, ir lengvai pametamų ženkliukų, plakatų, kuriems namuose ant sienų nelieka vietos, ir komiksų, manga (japoniški komiksai) kurie nebetelpa į lentynas.

Turgui buvo skirta visa salė, o joje buvo galima rasti net senas „anime“ (japoniškos animacijos) veikėjų figūrėles iš 2006 metų (pavyzdžiui, iš tokių animacinių serialų kaip „When they cry“ ar „The Melancholy of Haruhi Suzumiya“). Tačiau kainos nebuvo mažos nei figūrėlių, nei kitų „goodies“.

Dalykai, kurių neverta pirkti nuvažiavus į tokio tipo renginį: maistas – už mažą žuvies formos bandelę 5 eurai, o pigiausias maistas buvo mažytis „mochi“, ryžių pyragaitis (5 cm už 1,5 eurą); katės ausys, pirštinaitės ir kiti panašūs aksesuarai – 5-6 eurai, nors internetu galima rasti už 80 centų ar 2 eurus.

Kostiumai stebino detalių gausa. Nuotraukoje – kostiumas pagal žaidimą „Dark Souls“

Persirengėlių konkursai truko visą dieną

Nors renginys truko dvi dienas, bet pabūti kiekvienoje paskaitoje, kiekviename pasirodyme buvo tiesiog neįmanoma. Jeigu norėjai pamatyti vieną įdomią paskaitą, reikėdavo paaukoti dvi kitas ar atvirkščiai. Tačiau norint nebūti prilipusiam prie kėdės, teko paskaitų atsisakyti ir verčiau pasiklausyti jų „online“.

Kuriems buvo įdomūs kostiumai, savo dienas praleido žiūrėdami „Cosplay“ (persirengėlių) pasirodymus, prilipę prie scenos tiesiogine šio žodžio prasme. Visiems gerai žinoma, kad geriausios vietos yra ant grindų, per kelis centimetrus nuo scenos, nes tada galima išvysti konkurso dalyvių veido išraiškas, subtilius judesius, atmosferos kaitą ir energiją, kurių su kamera nesugausi ir neperteiksi.

Ant „podiumo“ buvo galima išvysti įvairių medijų veikėjus: Love live! Muse Suicide Squad Harley Quin, Žiedų valdovo Tranduilas, Vilko Valanda Žemaitė, Inuyasha, Death note, Nier, Dark Souls, Touken Ranbu, Disney pasakų adaptacijų veikėjai ir daug kitų.

Auditorija palaikė kiekvieną dalyvį džiaugsmingais plojimais, stūgavimais ir žodžiais. Pasirodymai buvo įvairūs, vieni pristatė savo kostiumą, kiti parengė trumpus komiškus vaidinimus, dar kiti demonstravo savo šokių judesius, dainavimo gebėjimus.

Daugiausiai aplodismentų sulaukdavo šokėjai, nes šie pasirinkdavo populiarią korėjietiško popso dainą, pagal kurios ritmą plodavo grupės gerbėjai, o jeigu dalyvis būdavo ir talentingas šokėjas, visa salė ūždavo nuo gerų emocijų, energijos. Keletas K-Pop grupių, kurių dainos skambėjo per pasirodymus: BTS, Black Pink, A.C.E, K.A.R.D.

Kostiumas pagal žaidimą „Touken Ranbu“

Veiklos – kiekvienam

Ar „Comic Con Baltics“ buvo vertas visų išlaidų? Taip, kiek man yra tekę būti tokio tipo renginiuose, šis už tą pačią kainą pateikė daug daugiau, negu „NowJapan“.

Per šį renginį buvo galima išvysti filmų, serialų aktorius, klausytis jų interviu, gauti parašus ir nuotraukas (už pinigus), tačiau nemokamai nusifotografuoti prie filmų rekvizito, taipogi dalyvauti „workshopuose“, kur buvo galima pasigaminti ar išmokti naujos gamybos technikos (pavyzdžiui, praktiškai išbandyti gaminti „Cosplay“ šarvus).

Veiklų erdvės buvo išdėstytos per keletą salių, kiekvienas galėjo atrasti, ką veikti: ar žaisti žaidimus prie konsolių, atsiminti senuosius ar išbandyti naujausius žaidimus, vyko aktyvūs RPG stalo žaidimai ir panašiai.

Tačiau svarbiausia, kad buvo galima sutikti naujų draugų, turinčių bendrus pomėgius, ar susitikti su internetiniais bičiuliais, kurie gyvena už šimtų kilometrų.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas