Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, koordinuojanti tarpmokyklinį Erasmus+ projektą „Mokydamiesi apie savo šalis – esame vieningi Europoje“, įgyvendino programos paskutiniąją, penktąją, dalį „Mūsų tradicijos ir papročiai“. Į baigiamąjį tarptautinį projekto mokinių ir mokytojų susitikimą atvyko komandos iš Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos ir Turkijos – 19 mokinių ir 12 mokytojų. Ruošdamiesi šiam susitikimui, visų projekto šalių mokiniai, vadovaujami mokytojų, parengė skaidres apie savo šalių tradicijas bei papročius, parinko dainų ir šokių visiems projekto dalyviams susipažinti bei išmokti. Sukauptą medžiagą šalių mokyklos publikavo projekto sklaidos platformoje eTwinning. Kūlupėnų pagrindinė mokykla organizavo projekto baigimo ir apibendrinimo veiklas bei kultūrinę pažintinę programą susitikimo dalyviams ir parengė sukauptos medžiagos CD – intelektualinį projekto produktą – „Mus jungia dainos ir šokiai“.

Susitikimo atidarymo metu dalyvius sveikino Kūlupėnų MotiejausValančiaus pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Kelpša, Kretingos rajono švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila bei Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė. Kūlupėnų mokykla pristatė video filmą „Tai mūsų projekto šalys“. Po gražių linkėjimų ir svečių komandų prisistatymų prasidėjo projekto veiklos tarptautinėse moksleivių bei mokytojų grupėse. Pirmiausia dalyviai mokėsi bendrųjų pasisveikinimo bei prisistatymo frazių visomis projekto kalbomis. Ne visiems buvo lengva ištarti kai kuriuos graikiškus ar turkiškus žodžius, bet žodį „ačiū“ visomis kalbomis išmoko visi. Daug linksmumo ir juoko sukėlė projekto šalių liaudies dainų mokymasis. Šalių atstovai mokė savo draugus dainų žodžių ir jų reikšmių. Mokytojams padedant, visi susitikimo dalyviai dainavo savo ir kitų projekto šalių liaudies dainas. Projekto šalių liaudies dainos tapo gražia visų susitikimo dalyvių artimo ir šilto bendravimo pradžia.

Susipažinimą su projekto šalių folkloru papildė susitikimo dalyvių komandų vaidinimai pagal savosios šalies liaudies pasakas. Kūlupėnų mokykla susitikimui parengė du vaidinimus anglų kalba. Mokytojos Irenos Raišuotienės vadovaujami ketvirtokai vaizdingai ir įdomiai suvaidino pasaką apie milžinišką ropę. Septintosios klasės mokiniai žaismingai ir gyvai pristatė „Legendą apie Neringą“ ir pateikė žinių apie Kuršių Neriją, kurioje svečiai vėliau lankėsi. Projekto dalyvių suvaidintos pasakos atskleidė, kiek daug bendrų dalykų, minčių ir filosofijos yra mūsų projekto šalių pasakojamojoje tautosakoje.

Minėdama tautinio kostiumo Lietuvoje metus ir siedama tai su projekto tema apie folklorą ir tradicijas, Kūlupėnų mokykla susitikimo dalyviams pristatė lietuvišką tautinį kostiumą ir pravedė audimo pamoką. Renginį organizavo ir veiklų užduotis parengė buvusi Kūlupėnų mokyklos ilgametė matematikos mokytoja ir audimo būrelio vadovė Regina Tilvikienė su mokiniais jaunaisiais audėjais. Vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejaus gimtinės Nasrėnuose kultūrinės veiklos vadybininkė Violeta Čėsnienė pristatė ir pademonstravo žemaičių moterų tautinį kostiumą. Jai talkino tautinius kostiumus dėvėjusios kūlupėniškės Vilija Macienė ir Jovita Rimkuvienė. Mokytoja R. Tilvikienė įdomiai ir gyvai paaiškino, kodėl ji mėgsta dėvėti tautinį kostiumą ir kokius tautinio pasididžiavimo jausmus tai kelia. Susipažinę su Žemaitijos kostiumais ir prisiminę projekto šalių tautinius kostiumus, dalyviai atliko visų projekto šalių tautinių kostiumų atpažinimo užduotį.

Su didžiuliu susidomėjimu, panaudodami paprastas standžias korteles, susitikimo dalyviai mokėsi austi tautinę juostelę. Čia visiems padėjo Kūlupėnų mokyklos mokiniai, esami ir buvę audimo būrelio nariai, kurie kartu austas juosteles padovanojo kitų šalių dalyviams. Svečiai labai domėjosi mokytojos R. Tilvikienės audimo staklėmis. Pabandyti išausti nors kelias eilutes į stakles sėdo įvairių šalių mokiniai ir mokytojai. Ši audimo pamoka visiems dalyviams suteikė progą artimiau suprasti ir pajausti tradicinio lietuviškojo audimo meno prasmę ir grožį.

Tarptautiniame susitikime Kūlupėnuose penkios projekto šalys baigė numatytąją viso dvejus metus trukusio Erasmus+ projekto programą. Penkių šalių projekto koordinatoriai atliko didelį darbą, kad projektas būtų įdomus ir sėkmingas. Viktorinoje „Ko me išmokome apie savo šalis“, parengtoje pagal visų šalių sukauptą medžiagą, penkios tarptautinės mokinių komandos pasitikrino savo žinias apie Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos, Lietuvos ir Turkijos sportą, gamtą, istoriją, nacionalines virtuves bei folklorą ir tradicijas. Viešėdami Lietuvoje, keturių šalių mokiniai ir mokytojai artimiau susipažino su mūsų kraštu. Svečiai kartu su Kūlupėnų mokyklos mokiniais lankėsi Kretingos savivaldybėje, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje ir Kretingos muziejaus žiemos sode, aplankė gintaro ekspoziciją ir dalyvavo edukacinėje veikloje Palangos gintaro muziejuje, domėjosi Jūrų muziejaus eksponatais ir žavėjosi delfinų pasirodymu Klaipėdoje, stebėjosi unikalia gamta Kuršių nerijoje. Susitikimo baigiamajame vakare visų laukė dar vienas „žinių pasitikrinimas“ – projekto šalių tautiniai šokiai. Lietuviškas dainas dainavo ir šokti ratelius visus kvietė Kūlupėnų kaimo kapela, vadovaujama Stasio Jucio. Čia jau nereikėjo nei komandų, nei klausimų. Buvo tik viena užduotis – šokti. Visų šalių komandos pristatė bei kvietė šokti jų šokius, ir visi dalyviai linksmai ir noriai šoko.

Nijolė MONTRIMAITĖ

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas