Pajūrio naujienos
Help
2020 Balandis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 73 %
Naktį4°C debesuotumas 26 %
Apklausa

Ar saviizoliacijos dėl koronaviruso vietose reikėtų nuolatinės apsaugos?

Taip
Ne
Neturiu nuomonė
Komentarų topas

Svarbi informacija

2020 m. balandžio 6 d. 12.00 val. duomenys:

*Oficialiai patvirtintų koronaviruso atvejų rajone – 12.

*Pasveikusių asmenų rajone skaičius – 1.

*Saviizoliacijoje Savivaldybės paskirtuose patalpose esančių žmonių skaičius – 16: 4 jų – Nasrėnuose, 12 – viešbutyje „Ecohotel“ Kretingoje.

*Paruoštų spec. transporto priemonių skaičius žmonių pervežimui į saviizoliacijos vietas – 3 (SĮ „Kretingos komunalininkas”, UAB Kretingos autobusų parkas).

*Iš valstybės rezervų gauta – 2 tūkst. respiratorių, 200 apsauginių akinių, 1 tūkst. 620 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 komplektų apsaugos priemonių, 60 l spirito (priemonės perduotos Kretingos ligoninei ir Kretingos PSPC su GMP), 108 respiratoriai, 15 apsauginių akinių, 105 vienkartiniai chalatai (priemonės perduotos Karščiavimo klinikai), 900 l dezinfekavimo skysčio.

*Per pastarąsias savaites Savivaldybės rezervas papildytas: per 2 t dezinfekavimo skysčio, 2 tūkst. respiratorių, 9 tūkst. vnt. pirštinių, 950 kombinezonų, beveik 300 apsauginių akinių, 250 vnt. antbačių, 200 kepuraičių, 3,5 tūkst. kaukių. Užsakyta: 5 tūkst. 200 respiratorių.

*Kretingos ligoninei nupirkti du nauji plaučių ventiliavimo aparatai.

Rajono medicinos įstaigoms iš Savivaldybės rezervo paskirstyta priemonių:

*Kretingos ligoninei – 100 kombinezonų, 50 apsauginių akinių, 500 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 l dezinfekavimo skysčio, 40 respiratorių;

*Kretingos PSPC su GMP – 230 kombinezonų, 50 apsauginių akinių, 700 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 l dezinfekavimo skysčio, 40 respiratorių;

*Salantų PSPC – 15 kombinezonų, 15 apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Kartenos PSPC – 10 kombinezonų, 10 apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio, 100 vnt. antbačių, 50 vienkartinių kepurių;

*Kretingos psichikos sveikatos centrui – 5 kombinezonai, 300 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 apsauginių akinių, 20 kaukių, 10 respiratorių, 30 l dezinfekavimo skysčio;

*UAB Kretingos šeimos medicinos centras – 10 kombinezonų, 10 apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių nesterilių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*UAB Kretingos šeimos klinika – 10 kombinezonų, 10 apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Klinikai „Ave Medica“ – 5 kombinezonai, 5 apsauginiai akiniai, 100 vnt. vienkartinių pirštinių, 5 l dezinfekavimo skysčio.


Kretingoje pradeda veikti karščiavimo klinika

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Svarbi informacija
 • 2020-04-03

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centre (Žemaitės al. 1) nuo šio penktadienio pradeda veikti karščiavimo klinika.

Į kliniką gali būti siunčiami 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8 laipsnio ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

SVARBU! Į kliniką pacientai registruojami tik su šeimos gydytojo siuntimu. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su žmogaus sveikatos būkle, priima sprendimą, ar jį siųsti į karščiavimo kliniką, ir siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškins, ar karščiuojantis pacientas gali į kliniką atvykti pats savo automobiliu, ar turi būti atvežtas kito žmogaus.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

Karščiuojantys vyresnio amžiaus žmonės yra nukreipiami į Klaipėdos regioną aptarnaujančią klasterinę, tai yra Klaipėdos universitetinę ligoninę. Bet ir šiems pacientams pirmiausiai reikia bendrauti su savo šeimos gydytoju, kuris priims būtinus tolesnius sprendimus. Taip pat, esant reikalui, Savivaldybė yra pasirengusi pagelbėti nuvežimo/parvežimo klausimais, žinoma, jeigu nėra būtina greitoji medicinos pagalba.


Rajono meras: su kokia realybe šiandien susiduria Savivaldybė

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Svarbi informacija
 • 2020-03-31
Kretingos rajono meras Antanas Kalnius

Praėjusį savaitgalį, kretingiškiams masiškai per socialinius tinklus pradėjus vienas kitam siųsti žinią „apie užsikrėtusius Kretingos LIDL darbuotojus“, į tai sureagavęs rajono meras Antanas Kalnius patvirtino, kad LIDL‘o apsaugos darbuotojui, kuris parduotuvėje paskutinį kartą dirbo kovo 19 dieną, iš tiesų buvo nustatytas koronavirusas.

Vakar ryto duomenimis, Kretingos rajone oficialiai iš viso patvirtinti 6 koronaviruso atvejai.

Savivaldybės paskirtose patalpose saviizoliavosi 11: 8 jų – Nasrėnuose, 3 – viešbutyje „Ecohotel“ Kretingoje. Komentuodamas susidariusią situaciją, rajono meras A. Kalnius kalbėjo:

„Dabar apie tai, kaip „vaikšto“ informacija apie naujus nustatytus atvejus. Žinau, pikta jums, pikta ir man. Bet apie paskutinį patvirtintą šeštąjį Kretingos atvejį, kaip ir apie kelis kitus, Savivaldybė iki šios akimirkos neturi jokių išsamesnių duomenų, išskyrus tai, kad tokie atvejai buvo patvirtinti ir vykdomi epidemiologiniai tyrimai. Visą informaciją apie patvirtintus naujus atvejus šiuo metu „valdo“ Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldume esantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Šio centro specialistai nustato ir asmenų, kuriems patvirtintas koronavirusas, lankymosi vietas, turėtus kontaktus, sprendžia, kam reikia izoliuotis, ar reikia „kažką uždaryti“, „dezinfekuoti“ ir t. t. Ką ir kaip sužinome mes:

* apie kovo 14 d. nustatytą pirmą atvejį rajone sužinojome iš dezinfekavimo tarnybos. Oficialaus patvirtinimo sulaukėme tik po gerą valandą trukusių skambučių atsakingoms institucijoms;

* apie kelis kitus naujus atvejus informacijos iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sulaukėme gana operatyviai, ir jos būta gana informatyvios. Tad ne tik operatyviai dezinfekavome gyvenamąją aplinką, bet ir informavome gyventojus;

* tačiau situacija vėl kardinaliai pasikeitė daugiau negu prieš savaitę, A. Verygai nusprendus, kad visą informaciją visuomenei gali teikti tik Vilnius. Tad nuo to laiko pirmiau sulaukiame informacijos iš neoficialių šaltinių – gyventojų, įstaigų ar kolegų merų, o iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija dažniausiai jau atkeliauja pavėluotai ir daugiau, negu ribotai – negauname nei asmenų duomenų, nei jų turėtų kontaktų, nei keliavimo maršrutų. Ar tai normalu? Tikrai ne! Bet su šia realybe šiandien susiduria dauguma savivaldybių ir verčiamės, imdamiesi veiksmų „kas kaip išmanome“.

Todėl geriausia ir, deja, kol kas efektyviausia priemonė apsaugoti save ir kitus šiandien – nekelti kojos iš namų be reikalo. Saugokite save, saugokite tuos, kas dėl savo darbo specifikos negali pasilikti dirbti namie. O jei nėra kitos išeities – laikykimės socialinės distancijos, duokim vieni kitiems erdvės – tuos 2 metrus. Kuo labiau susitelksime, elgsimės sąmoningai, atsakingai, kuo mažiau visi turėsime bet kokių kontaktų, tuo didesnis šansas, kad nepakartosime Italijos scenarijaus.“


Svarbi informacija

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-31

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

Gyventojams viešosiose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. 

Parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), laikytis saugaus kontakto (didesnio negu 2 metrų atstumo ir trumpesnio negu 15 minučių kontakto), higienos reikalavimų.  Prekybos ir paslaugų vietose galės lankytis tik vienas šeimos narys, o pačios prekybos vietos, atsižvelgdamos į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, tiek darbuotojams, tiek klientams turės užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

Patikslinta tvarka ir dėl tarptautinių valstybės sienų kirtimo bei užsienio piliečių atvykimo karantino laikotarpiu.

Asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus vykdomas ir po kovo 26 dienos.

Automobilių keliais valstybės sienos kirtimas bus vykdomas per Kalvarija–Budziskas, Saločiai–Grenstalė, Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi, Medininkai–Kamenyj Log, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černyševskoje, Panemunė–Sovetskas, Šalčininkai–Benekainys, Lazdijai–Aradninkai valstybės sienos perėjimo punktus.

Veiks Vilniaus geležinkelio stoties, Stasylos–Benekainys, Kena–Gudagojis, Šeštokai–Trakiškės geležinkelio perėjimo punktai. O valstybės sienos kirtimas, vykdant komercinį ir (ar) tarptautinį krovinių vežimą, bus papildomai vykdomas per Stasylos–Benekainiai, Pagėgiai–Sovetskas, Joniškis–Meitenė, Turmantas–Kurcums, Kybartai–Nesterov geležinkelio tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus.

Dirbs Vilniaus, Kauno, Palangos ir Šiaulių tarptautinių oro uostų pasienio kontrolės punktai, taip pat jūrų uostų – Pilies, Malkų įlankos, Būtingės naftos terminalo ir Molo  pasienio kontrolės punktai.

Karantino laikotarpiu užsieniečių atvykimas į šalį bus draudžiamas, tačiau nustatyta papildoma išimtis – atvykti į Lietuvos Respubliką  bus galima Vyriausybės nutarimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą.

Pagal Vyriausybės informaciją


Svarbiausi kontaktai karantino metu

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-27


2020 m. kovo 26 d. 12.00 val. duomenys:

*patvirtintų koronaviruso atvejų rajone – 4;

*saviizoliacijoje Savivaldybės paskirtose patalpose esančių žmonių skaičius – 10;

*paruoštų spec. transporto priemonių skaičius žmonėms pervežti į saviizoliacijos vietas – 3 (SĮ Kretingos komunalininkas, UAB Kretingos autobusų parkas);

*per pastarąją savaitę Savivaldybė įsigijo: per 2 t dezinfekavimo skysčio, 9 tūkst. vnt. pirštinių, 450 vnt. kombinezonų, beveik 300 vnt. apsauginių akinių, 250 vnt. antbačių, 200 vnt. kepuraičių. Užsakyta 2 tūkst. vnt. respiratorių, 3,5 tūkst. vnt. medžiaginių veido kaukių;

*Kretingos ligoninei nupirkti du nauji plaučių ventiliavimo aparatai;

*Iš Valstybės rezervo gauta – 20 komplektų apsaugos priemonių, skirtų Kretingos GMP, 200 vnt. respiratorių, skirtų Kretingos ligoninei, 900 l dezinfekavimo skysčio.

Rajono medicinos įstaigoms iš Savivaldybės rezervo paskirstyta priemonių:

*Kretingos ligoninei – 50 vnt. kombinezonų, 50 vnt. apsauginių akinių, 500 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 l dezinfekavimo skysčio, 40 vnt. respiratorių;

*Kretingos PSPC – 80 vnt. kombinezonų, 50 vnt. apsauginių akinių, 700 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 l dezinfekavimo skysčio, 40 vnt. respiratorių. Iš jų: 40 vnt. kombinezonų, 20 vnt. apsauginių akinių, 400 vnt. vienkartinių pirštinių bei 40 vnt. respiratorių perduoti GMP;

*Salantų PSPC – 15 vnt. kombinezonų, 15 vnt. apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių nesterilių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Kartenos PSPC – 10 vnt. kombinezonų, 10 vnt. apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Kretingos psichikos sveikatos centrui – 5 vnt. kombinezonų, 300 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 vnt. apsauginių akinių, 20 vnt. kaukių, 10 vnt. respiratorių;

*UAB Kretingos šeimos medicinos centrui – 10 vnt. kombinezonų, 10 vnt. apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių nesterilių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*UAB Kretingos šeimos klinikai – 10 vnt. kombinezonų, 10 vnt. apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Klinikai „Ave Medica“ – 5 vnt. kombinezonų, 5 vnt. apsauginių akinių, 100 vnt. vienkartinių pirštinių, 5 l dezinfekavimo skysčio.

Gauta parama iš juridinių ir fizinių asmenų

Į specialią Kretingos rajono savivaldybės paramos sąskaitą pervesta: 2 tūkst. 110 Eur (lėšos bus skirtos spec. apsaugos priemonėms įsigyti).

Juridinių ir fizinių asmenų paaukota spec. apsaugos priemonių: kombinezonai – 29 vnt.; akiniai – 3 vnt.; pirštinės – 5 tūkst. 600 vnt.; veido kaukės – 273 vnt.; respiratoriai – 680 vnt.; dezinfekcinis skystis – 100 l; apsauginiai veido skydeliai – 10 vnt. (beveik visos šios priemonės perduotos Kretingos ligoninei ir Kretingos GMP).

Savanoriai pasiuvo 200 vnt. kaukių, kurios perduotos Kretingos ligoninei.

Rajono Savivaldybės informacija


Mobilūs punktai: kaip elgtis

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-24

Šeimos gydytojo siuntimas vykti į mobilius punktus, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19), nereikalingas. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808, o ne šeimos gydytojui. Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs karštosios linijos konsultantas.

Arčiausiai Kretingos rajono mobilus punktas yra Klaipėdoje, iš viso Lietuvoje mobilūs punktai yra įrengti dešimtyje savivaldybių. Į visoje šalyje veikiančius punktus žmonės gali atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą – važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) akcentavo, kad žmonėms būtina griežtai laikytis visų nurodymų, kuriuos pateiks mobilių punktų konsultantai. Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808. Jei žmogus į mobilų punktą galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas – į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

---


Kaip elgtis parduotuvėje

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-24

Per karantiną lankantis maisto prekių parduotuvėje rekomenduojama:

* laikytis bent 1 m atstumo tarp kitų pirkėjų ir parduotuvės darbuotojų;

* kuo mažiau bendrauti su kitais asmenimis;

* naudotis savitarnos kasomis ir bankinėmis kortelėmis. Jeigu atsiskaitote grynaisiais pinigais, juos dėkite ant tam skirtos lėkštutės, o ne kasos darbuotojui į rankas;

* mūvėti vienkartines pirštines, dezinfekuoti rankas dezinfekciniais skysčiais – jų yra padėta parduotuvėse.

Prekybos centruose, siekiant sumažinti kontaktą, sveriamų produktų skyriuose jie supakuoti padedami ant prekystalio, o ne paduodami į rankas.


Dėl pensijų ir kitų išmokų

 • Svarbi informacija
 • 2020-03-24

Karantino laikotarpiu akcinė bendrovė Lietuvos paštas ir toliau teikia ir teiks visas būtinąsias paslaugas, įskaitant pensijų ir kitų socialinių išmokų pristatymo gyventojams į jų gyvenamąsias patalpas paslaugas.

Lietuvos paštas informavo, kad priėmė sprendimą išmokų gavėjų neaptarnauti jų gyvenamųjų patalpų viduje. Siekiant apsaugoti bendrovės darbuotojų bei klientų sveikatą, išmokų gavėjams išmokos bus išmokamos prie gavėjo buto durų laiptinėje arba prie namo durų lauke, neįeinant į išmokos gavėjo gyvenamąsias patalpas. Šios priemonės yra būtinos koronavirusinės infekcijos plitimui stabdyti.

Pagal Lietuvos pašto informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas