Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Rajono krepšinio Didžiosios taurės nugalėtojai ir prizininkai: priekyje – „Kretingalės“ komanda (II v.), už jų – Didžiosios taurės laimėtojas „Jokūbavas“, šalia dešinėje – bronzos medalius iškovoję „Riflio“ krepšininkai. Rungtynes papuošė „Kretingos“ krepšinio klubo šokėjų pasirodymas.

Dėl užsitęsusios COVID-19 pandemijos šiemet Rajono krepšinio taurės varžybos pasibaigė tik vasarą – praėjusį savaitgalį pajėgiausios 8 komandos – po 4 Didžiojoje ir Mažojoje – taurės finalinėse kovose išsiaiškino savo galutines vietas. Nors Didžiosios taurės pusfinaliuose trūko intrigos, abu susitikimai baigėsi triuškinamu rezultatu, kovos dėl medalių vyko gerokai atkakliau.

Dvikova dėl Didžiosios taurės

Didžiajame finale susitiko nuo 2017 m. nė vieno finalo nepraleidęs „Jokūbavas“ ir Didžiosios taurės debiutantai – „Kretingalės“ krepšininkai. Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Kretingalė“, kuri jau I kėlinį įgijo dviženklę persvarą (8 min. 20:9), bet iki kėlinio pabaigos „Jokūbavo“ komandai pavyko pristabdyti varžovus ir beveik išlyginti rezultatą – 18:22. Panaši situacija klostėsi per visas rungtynes – „Kretingalė“ tris kėlinius neleido „Jokūbavui“ nė karto išsiveržti į priekį, bet ir pati nesugebėjo įgyti didesnės negu 11 taškų persvaros. „Jokūbavo“ komanda pirmą kartą į priekį išsiveržė, įpusėjus lemiamam kėliniui (35 min. 71:70). „Kretingalės“ komanda netrukus vėl atsidūrė priekyje ir, likus žaisti daugiau kaip minutę, jie dar pirmavo 81:77. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei, Julius Dvaržeckas pataikė iš toli ir sušvelnino skirtumą iki minimumo (80:81), kitoje aikštės pusėje Šarūnas Tiškus atsakė tuo pačiu ir sugrąžino savo komandai 4 taškų persvarą (84:80). „Jokūbavui“ dar vieną tritaškį pataikė J. Dvaržeckas, sušvelninęs skirtumą iki minimumo (83:84), o kitoje aikštės pusėje Andrius Razma pataikė tik vieną iš dviejų baudų ir sugrąžino „Kretingalei“ 2 taškų persvarą (85:83). Po minutės pertraukėlės, likus žaisti 19 sekundžių, „Kretingalė“ dar turėjo minimalią persvarą (84:83), bet „Jokūbavo“ komanda po puikaus Edgaro Vigelio reido po krepšiu ir perdavimo Andriui Bėrontui pelnė du taškus su pražanga, pridėjo baudos metimą ir gelbėtis teko „Kretingalės“ komandai, bet jų paskutinė ataka per 10 sekundžių baigėsi netiksliu Roko Tiškaus dvitaškiu – pergale rezultatu 86:85 džiaugėsi „Jokūbavo“ komanda. „Varžovai finale sužaidė labai geras rungtynes. Tai – labai greitai puolime ir kibiai gynyboje rungtyniaujanti komanda. Mes gi įsivėlėme į tą bėgimą ir mums tai ne visiškai pasiteisino. Nebepamenu, kada taip prastai būtume atakavę krepšį iš trijų taškų zonos – finale pavyko pataikyti tik keturis tritaškius, nors dažniausiai per rungtynes įmetame jų per dešimt. Vis dėlto vyrai parodė charakterį – 35 minutes nė karto nepirmavome ir per likusias minutes pavyko sugrįžti į rungtynes ir iškovoti pergalę, nors, prasidėjus paskutinei minutei, turėjome 4 taškų deficitą. Šiandien labai geras rungtynes sužaidė Gediminas Drungys, o pergalę nulėmė du Juliaus Dvaržecko tritaškiai paskutinę minutę. Sveikinimai ir varžovams – jauna ir įdomi komanda, kuri ateityje gali nustebinti dar ne kartą“, – po finalo rungtynių „Pajūrio naujienoms“ kalbėjo „Jokūbavo“ komandos vadovas Kęstutis Valiukas.

Didžiosios taurės finalinių rungtynių momentas

„Kretingalės“ komandos vadovas Gediminas Ūsas po finalo rungtynių teigė, kad jaunai komandai koją pakišo patirties trūkumas ir jaudulys: ,,Džiaugiuosi, kad varžybų organizatoriai mus priėmė dalyvauti svečių teisėmis. Manau, kad iki pergalės mums pritrūko patirties, varžovai buvo labai stiprūs, daugkartiniai taurės laimėtojai, tad rungtynės buvo sunkios, stengėmės išlaikyti didelį tempą ir, nors išlikome susikoncentravę iki paskutinių sekundžių, rungtynes ištempė varžovų patirtis. Koja pakišo ir jaudulys – geriausias komandos baudų metikas net kelis kartus lemiamu metu nepataikė baudų.“

Atkakli kova užvirė ir rungtynėse tarp „Riflio“ ir SK „Granitas“ komandų. Po I kėlinio „Riflio“ komanda turėjo minimalią persvarą (10 min. 21:20), bet iki didžiosios pertraukos jai pavyko padidinti atotrūkį – 41:34. „Riflio“ komandai nuo varžovų nutolti pavyko paskutinį ketvirtį, kai skirtumas tarp komandų pasiekė 16 taškų (37 min. 77:61), po to SK „Granitas“ laimėjo rezultatu 10:0 ir priartėjo iki 6 taškų (40 min. 77:71), bet per likusias 27 sekundes komandas apsikeitė po vieną baudos metimą ir didesnės intrigos nebeįvyko. Grupės nugalėtojas „Riflis“ iškovojo šių metų Didžiosios taurės bronzos medalius. Po rungtynių „Riflio“ komandos vadovas Tomas Račkus pasidžiaugė, kad mažajame finale komanda sužaidė gerokai kokybiškesnes rungtynes negu pusfinalyje: ,,Rungtynes dėl trečios vietos vertinu gerai, nes pavyko atsitiesti po labai prasto pusfinalio su „Kretingalės“ komanda. Mums pusfinalio rungtynės buvo pirmosios varžybos po karantino, tad buvo galima to tikėtis, tačiau šiandien vaizdas aikštėje buvo geresnis ir, žinoma, svarbiausia – pavyko iškovoti pergalę.“

Prireikė pratęsimo

Dėl Mažosios taurės aukso medalių susigrūmė „Baublių“ ir „Kūlupėnų“ komandos. Susitikimas vyko labai permainingai, po I kėlinio priekyje rezultatu 23:20 buvo „Baubliai“, II kėlinį sėkmingiau pradėjo kūlupėniškiai, 3 minutes neleidę varžovams pelnyti taškų ir persvėrę rezultatą – 28:23, bet iki pertraukos „Baublių“ krepšininkai vėl susigrąžino pranašumą – 40:34. Įpusėjus III kėliniui „Baublių„ komanda turėjo ir 12 taškų persvarą (50:38), bet iki kėlinio pabaigos „Kūlupėnams“ pavyko išlyginti rezultatą – 56:56. Rungtynės taškas į tašką vyko ir IV kėlinį, dėl ko nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo, nes po pagrindinio laiko švieslentė rodė lygų rezultatą – 72:72. Pratęsime sėkmingiau pasirodė „Baublių“ atstovai, pelnytai iškovoję aukso medalius. Nugalėtojų komandos vadovas Algimantas Mačiukas po finalo rungtynių kalbėjo: ,,Finale dėl traumų ir darbų negalėjome visi susirinkti ir buvome priversti rungtyniauti tik šešiese, trečią kėlinį dėl išnaudoto pražangų limito netekome pagrindinio savo žmogaus Deivido Mineikio, bet vyrai pasistengė ir po gražios kovos pavyko iškovoti pirmą vietą. Džiugina ir tai, kad kasmet vis geriname savo rezultatus: užpernai buvome treti, pernai – antri, o šiemet sakiau, kad būtų smagu iškovoti ir auksą. Tai ir pavyko padaryti.“

„Jokūbavo“ komandos vadovas Kęstutis Valiukas gerai įvertino ir saviškių, ir varžovų komandos žaidimą.

„Finalas buvo įtemptas, žaidėme gerai nusiteikę, tačiau mūsų komandai pritrūko taiklumo ir sėkmės“, – taip trumpai finalą apibendrino naudingiausiu Kūlupėnų komandos žaidėju pripažintas Gediminas Mažeika. Paklausus, ar pasiekta antra vieta juos tenkina, jis atsakė: ,,Kadangi nei mes, nei varžovai nebuvome stipriausios sudėties, tai iš dalies rezultatai tenkina. Visą sezoną labai trūko kelių žaidėjų, nes vieni išvyksta į užsienį, kitiems darbai sutampa su varžybomis. Esant visai sudėčiai tikslai būtų buvę kitokie, tačiau pagal dabartinę sudėtį laimėjo stipresni.“

Mažajame finale susitiko dar dviejų Kretingos rajono miestelių komandos: Darbėnų „Darba“ ir „Kurmaičiai“. Susitikimas prasidėjo nelabai rezultatyviai – po I kėlinio pirmavo Darbėnų „Darba“, o po antro rezultatas buvo lygus – 27:27. Įpusėjus III kėliniui kurmaitiškiai dar pirmavo (25 min. 37:32), bet per likusį kėlinio laiką taškų nebepelnė, o darbėniškiai perėmė iniciatyvą ir susigrąžino persvarą – 43:37. Paskutinį kėlinį Darbėnų „Darba“ pelnė net 27 taškus, o „Kurmaičių“ komandos bandymai gelbėtis tolimais metimais nepavyko, ir buvo iškovota įtikinama pergalė 70:47. „Rungtynes dėl trečios vietos pradėjome maksimaliai susikaupę ir susikoncentravę. Akcentavome, kad turim kovoti dėl kiekvieno kamuolio ir dalintis kamuoliu su komandos draugais. Pradėjome gerai, bet vėliau kiek primažinom tempą, ir varžovai tuo pasinaudojo bei pasivijo mus. Vis dėlto antroje rungtynių pusėje išlaikėm pakankamai aukštą rungtynių spartą ir prieš varžovų zoninę gynybą daug aktyviau dalinomės kamuoliu, dėl ko galų gale įmetėme savo metimus, kurių daug nepataikėme pirmoje rungtynių dalyje. Rungtynių pabaigoje taikliau atakavome ir tai leido įtvirtinti bronzinę pergalę“, – taip pergalingas rungtynes pakomentavo Darbėnų „Darbos“ komandas vadovas Modestas Galdikas.

Finalines kovas taip pat papuošė ir „Kretingos“ krepšinio klubo šokėjų pasirodymai.

Tomas KUBILIUS

---

Didžioji taurė: dėl III v. – „Riflis“ – SK „Granitas“ – 78:72 (Eimantas Kupšys – 24, Marius Jurkus – 13; Matas Puotkalis – 26, Linas Narkus – 12); dėl I v. – „Jokūbavas“ – „Kretingalė“ – 86:85 (Gediminas Drungys – 26, Edgaras Vigelis, Julius Paulauskas – po 14; Rokas Žilinskis – 30, Andrius Razma – 22). Naudingiausi komandų žaidėjai: Gediminas Drungys („Jokūbavas“), Rokas Žilinskis („Kretingalė“), Marius Jurkus (KK „Riflis“), Matas Puotkalis (SK „Granitas“). Rezultatyviausi žaidėjai: I v. – Aurimas Girdenis („Granitas“), II v. – Eimantas Kupšys („Riflis“), III v. – Edgaras Vigelis („Jokūbavas“).

Mažoji taurė: dėl III v. – „Kurmaičiai“ – „Darba“ – 47:70 (Remigijus Milašius – 17, Rokas Žilinskas – 10; Laimonas Serapinas – 19, Audrius Agintas – 14); dėl I v. – „Baubliai“ – „Kūlupėnai“ – 80:78 (Jonas Milašius – 24, Darius Skuodas – 21; Šarūnas Stalmokas – 25, Gediminas Mažeika – 17). Naudingiausia komandų žaidėjai: Tomas Guduaskas („Baubliai“), Gedminas Mažeika („Kūlupėnai“), Rytis Galdikas („Darba“), Rokas Žilinskas („Kurmaičiai“). Rezultatyviausi: Remigijus Milašius (188 tšk.), Šarūnas Stalmokas (150), Deividas Mineikis (130).