Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Suaktyvėjo aplinkos pažeidėjai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2020-03-27

Redakciją pasiekė signalai, kad kai kurie Kretingos miesto ir rajono gyventojai, naudodamiesi sunkmečiu, pažeidžia aplinkos apsaugos įstatymus – nedeginti medžių šakų arti gyvenamųjų namų ar atliekų – krosnyse. Nepaisant karantino, prie konteinerių ar į pamiškes vis vien vežamos senos padangos.

Apie pažeidėjus būtina pranešti 112

„Praėjusią savaitę per langus matėme, kaip pleškėjo laužai kone pačiame miesto centre – vienoje ir kitoje Akmenos pusėje, žemiau bažnyčios. O kitur iš kaminų kyla tokio tirštumo juodi dūmai, kad baugu, ar nepasirodys iš jų ir liepsna. Nesuprasi, kokias atliekas degina, bet smarvę ir nuodus turim kęsti visi dabar namuose užsidarę aplinkiniai gyventojai. Nežinome, nė ką daryti: ar galime kažkur skambinti ir pranešti apie pažeidėjus, ar etiška šiuo metu trukdyti pareigūnus“, – svarstė į redakciją paskambinusi skaitytoja Ona R. Aplinkos ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Karnackaitė patikino, kad, pastebėjus tokius pažeidėjus, iškart reikėtų skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112.

„Pranešti reikėtų nedelsiant, nes vėliau įrodyti pažeidėjus labai sunku. Tačiau situaciją reikia įvertinti atsakingai, kad pareigūnai nebūtų siuntinėjami be reikalo, ypač – šioje sudėtingoje situacijoje. Pastebėjus prie gyvenamųjų namų užkūrus laužą ar namie deginant pavojingas atliekas, būtinai reikia pranešti, nes tie žmonės – akivaizdūs pažeidėjai. Dispečeriai informaciją išsyk perduoda aplinkos apsaugos inspektoriams“, – kalbėjo ministerijos specialistė.

Atsikrato nereikalingomis padangomis

Aplinkos ministerijos Klaipėdos departamento Kretingos agentūros vadovas Ričardas Kašėta patikino, kad jų darbas šiuo metu nors ir apribotas, tačiau nesustojęs.

„Kai žmonės skambina Bendruoju pagalbos telefonu 112, į jų signalus pagal ministerijos sudarytą sąrašą išsyk reaguoja budintys pareigūnai. Pagalbos centras karantino metu atrenka skambučius, pagal kuriuos tikrai reikia vykti į pažeidimo vietą“, – tvirtino R. Kašėta.

Aplinkosaugininko nuomone, visi gyventojai žino, kad prie namų, gyvenvietėse negalima deginti šakų, juolab žolės, tačiau naudojasi dabartine situacija. „Pilnos pamiškės – padangų. Sakytum, žmonės nedrįsta nosies iškišti iš namų, bet kaip tuomet drįsta atvežti padangas ligi pamiškės ar prie Ankštakių atliekų surinkimo aikštelės ir pamesti prie užtvaro?“ – svarstė pašnekovas.

Jo pastebėjimu, iš po nakties pasimato padangų ir prie miesto konteinerių. „Nėra žmonių gatvėse, atseit – niekas nemato. Stebiesi, kad šiukšlintojai neturi padorumo ir sąžinės. Kai vieni žmonės gražina miestą, kiti jį dergia. Suprantu, kad šaukštas deguto pagadina medaus statinę, bet, manau, kad nuo tokių nedorų žmonių poelgių turėtų kristi ūpas tiems, kam rūpi miestas ir aplinka, kurioje gyvename“, – į teršėjų sąžinę pabandė apeliuoti R. Kašėta, pripažindamas, kad karantino metu tokių sukontroliuoti beveik neįmanoma.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas