Pe18152229
Še29162330
Se310172431

Gabrielė Diekontaitė, sutikta su ąžuolo lapų vainiku, artimųjų ir trenerių apsupty Vilniaus aerouoste.

Gera žinia į Lietuvą, taip pat – ir į Kretingą atskriejo iš Bulgarijos sostinėje Sofijoje įvykusio Europos jaunimo iki 19 metų bokso čempionato: kretingiškė boksininkė Kretingos sporto mokyklos auklėtinė Gabrielė Diekontaitė, treniruojama Tomo ir Aivaro Balsių, tapo Europos čempione.

Trečiadienio popietę į Lietuvą sugrįžusią čempionę Vilniaus aerouoste pasitikę ir pasveikinę jos treneriai nė neabejojo: Gabrielė aukso raidėmis perrašė Lietuvos bokso istoriją – ji tapo pirmąja Lietuvos boksininke per šalies moterų bokso istoriją, iškovojusia Europos čempionato auksą.

Ne tik Kretingoje besitreniruojanti, bet ir Panevėžio Raimondo Sargūno sporto gimnazijoje besimokanti G. Diekontaitė Europos čempionate svorio kategorijoje iki 75 iškovojo tris pergales: pirmoje preliminarioje kovoje G. Diekontaitė vieningu teisėjų sprendimu 5:0 įveikė ukrainietę Veroniką Korets, pusfinalyje lietuvė po atkaklios kovos 3:2 nugalėjo airę Lisą O‘Rourke, o finale 4:1 nugalėjo turkę Seną Erdogan.

„Kai teisėjas po finalo iškėlė mano ranką, užplūdo neįtikėtinas džiaugsmas, – Lietuvos bokso federacijos tinklalapyje teigė G. Diekontaitė. – Išsikėliau sau tikslą laimėti Europos čempionatą, todėl prieš pirmenybes daug dirbau treniruotėse. Džiaugiuosi, kad pasiekiau istorinę pergalę bei išpildžiau savo svajonę. Tačiau neketinu sustoti, nes boksas man labai patinka ir toliau sieksiu pergalių ringe.“

Į Europos bokso čempionatą G. Diekontaitė vyko su treneriais Dariumi Katkevičiumi, Vidu Bičiulaičiu ir Mariumi Palioniu, o pirmieji jos treneriai Tomas ir Aivaras Balsiai savo auklėtinės pasirodymą stebėjo internetu. „Sekėme kiekvieną judesį, kiekvieną sekundę“, – prisipažino T. Balsys, prisiminęs pirmuosius nedrąsius Gabrielės žingsnius, kai ji pradėjo lankyti bokso treniruotes.

Gabrielės Diekontaitės – pirmosios Europos čempionės tarp Lietuvos moterų – pergalę paskelbus.

Tęsdamas mintį, jis sakė: „Gabrielė turi geležinę valią. Jei reikdavo, dantis sukandusi ir per pusnis dviračiu 10 km įveikdavo, ir tėvas ilgais vakarais laukdavo, kad galėtų pasitikti po treniruočių. Iki Europos aukso medalio buvo daug duobių, ir medalis – ne pirmas. Bet šis, aukso, – pats svariausias laimėjimas.“

G. Diekontaitė – ne tik valinga, bet ir labai geros fizinės formos sportininkė. Anot T. Balsio, ringe ji jaučiasi tarsi namuose, užlipusi į jį, žino, ką daro, todėl ir įveikė tituluotas varžoves, praėjusių metų prizininkes.

„Dabar jau jos bijo, o ne ji, – pusiau juokais kalbėjo treneris Tomas. – Ir apskritai, valanda darbo su šia mergina pralekia kaip sekundė, ir tą jausmą patiriu ne aš vienas, bet ir kiti treneriai.“

Jis pasidžiaugė, kad Kretingos sporto mokykloje vis daugiau mergaičių ir merginų susidomi boksu ir kad visuomenėje nyksta opinija, jog boksas – tik berniukams ir vyrams skirta sporto šaka.