Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Valstybės dieną Kaune įvyko jau tradicija tapęs festivalis „Operetė Kauno pilyje“. Ta proga kauniečiai stebėjo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatytą Viačeslavo Ganelino miuziklą „Velnio nuotaka“. Kartu su šio teatro orkestru scenoje pasirodė ir kretingiškis Dovydas Šulskis.

Jaunuolis nuo praėjusio rugsėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) studijuoja džiazo būgnų specialybę. Nors studijos daugumai gali atrodyti labai lengvos ir paprastos, tačiau, pasak Dovydo, studijuojant muziką yra labai daug juodo darbo: „Per mokslo metus kasdien būgnais groju apie 6–7 valandas“.

Pasibaigus pirmam studijų kursui vaikinas svarstė, kokia veikla galėtų užsiimti vasarą: Vilniuje jis dalyvavo keliuose nedideliuose koncertuose, o pajūry jam stigo veiklos. Dovydas atskleidė netikėtai sulaukęs skambučio iš Viačeslavo Krasnopiorovo, pedagogo, pas kurį mokėsi Kretingos meno mokykloje. Šis jaunuoliui pasiūlė prisijungti prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro atlikti miuziklą „Velnio nuotaka“ ir dalyvauti tarptautiniame festivalyje „Operetė Kauno pilyje“.

Vaikinas nutarė pabandyti. Ir, nors jo partija iš pirmo žvilgsnio atrodė nesudėtinga, tačiau pasirengti šiam koncertui Dovydui buvo iššūkis.

Atlikti „Velnio nuotaką“ muzikantui patiko – groti teko beveik visą miuziklą, nebuvo didelių pauzių, o ir jo partija buvo kupina kontrastų. „Iki koncerto vyko trys repeticijos. Muzikuoti su dirigentu, stebėti ir jausti kitus žmones man reikėjo daug pastangų. Pirma repeticija buvo tikrai sudėtinga. Labai džiaugiuosi, kad ir pats dirigentas – Martynas Staškus – ir visas orkestras mane palaikė, įvardijo visas pastabas, ką reikia patobulinti“, – prisiminė D. Šulskis.

Anot Dovydo, studijuojant muziką, labai daug priklauso nuo pačio žmogaus – kiek pastangų jis skirs kasdienėms repeticijoms ir lavins savo grojimo techniką, tokį rezultatą galės pademonstruoti per egzaminus. Taip pat svarbus ir bendradarbiavimas su kitais studentais: „Per egzaminų sesiją suteikiama galimybė atsiskaityti ir su garso įrašu, ir su grupe. Man groti su žmonėmis visada smagiau“, – nuomone dalinosi jaunuolis.

Nors visuomenėje vyrauja stereotipas, kad muzikos studijos – vienos neperspektyviausių, vaikinas dėkingas savo tėvams už palaikymą ir skatinimą studijuoti LMTA. Jaunuolis gerą žodį skyrė savo mokytojui V. Krasnopiorovui. „Beveik visi į akademiją stojantieji yra baigę M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, B. Dvariono muzikos mokyklą ar kurią nors muzikos konservatoriją. Šio pedegogo mokymo metodika labai gera, man nereikėjo mokytis papildomai, kad galėčiau įstoti į LMTA“, – tvirtino D. Šulskis.

Jaunuoliui vienuolika Kretingos meno mokykloje praleistų metų buvo neįkainojama patirtis, kelionės ir kiekvienas koncertas buvo tarsi pamatas studijoms LMTA. „Išmokau operatyvumo scenoje, skaitymo iš lapo. Pastarasis įgūdis šiuolaikiniam muzikantui labai svarbus, nes greita reakcija ir gebėjimas groti pirmąkart matomą kūrinį be klaidų yra didelis pranašumas“, – akcentavo D. Šulskis.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas