Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Kretingos motobolo klubo jaunimo komanda (stovi iš kairės) treneris Eduardas Steckis, mechanikas Stasys Večerskis, žaidėjai Mantas Simėnas, Gabrielius Pazdrazdis, Gvidas Laučė, Paulius Žąsytis, Gintas Rudys, Edvinas Gerasimenko, treneris Renatas Žiubrys; priekyje – tupi vartininkai Domantas Barkauskas, Laimonas Savickas, Vygantas Čėsna.

Draugiškame tarptautiniame jaunimo motobolo turnyre Vokietijoje, Kierspe mieste, Kretingos motobolo jaunimo komanda demonstravo gražų žaidimą ir iškovojo II vietą. Taip pat turėjo galimybę savo jėgas išbandyti varžybose su nacionaline Vokietijos jaunimo motobolo rinktine.

Dviejų dienų draugiškame turnyre debiutavę jaunieji Kretingos motobolo klubo jaunuoliai sužaidė ne vienerias varžybas. „Pirmąją dieną turėjome šiek tiek sunkumų – gedo technika. Taip pat žaidėme ant kitokios dangos, todėl sportininkams reikėjo laiko prie jos priprasti“, – pirmosios dienos įvykius apibūdino komandos treneris Eduardas Steckis.

Turnyre dalyvavo dar dvi Vokietijos „Tornado-I“ ir „Tornado-II“ komandos bei Olandijos jaunimo rinktinė. Pirmą dieną kretingiškiai 0:1 pralaimėjo „Tornado-I“ ir 0:2 Olandijos komandoms. Nepaisant patirtų nesklandumų, prieš „Tornado-II“ komanda išplėšė pergalę 5:1. Antroji diena komandai buvo kur kas palankesnė: prieš „Tornado-I“ komandą laimėjo 4:1, o olandus sutriuškino 9:0, tačiau „Tornado-II“ komandai nusileido 3:4. Nors olandų komandą jauniesiems žaidėjams pavyko sutriuškinti, bendroje įskaitoje dėl mažesnio laimėtų rungtynių skaičiaus liko antri.

Kretingos komanda tikino, kad vykdama į turnyrą nesitikėjo nieko. „Varžybose eksperimentavome. Norėjome, kad visi žaidėjai išeitų į aikštelę ir suprastų, ką tai reiškia. Nežaidėme vien pagrindine komandos sudėtimi, todėl rezultatai svyravo“, – paaiškino E. Steckis. Turnyras buvo gera treniruotė prieš birželio viduryje įvyksiantį Europos motobolo čempionatą, kur varžysis keturios komandos iš Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos, Lietuvos. „Reikia su kažkuo žaisti, gerinti įgūdžius, todėl turnyras buvo puiki galimybė tai padaryti“, – tvirtino E. Steckis.

Išvykoje jaunieji motobolo klubo žaidėjai turėjo ne tik galimybę dalyvauti turnyre, bet ir savo jėgas išbandyti žaidžiant prieš nacionalinę Vokietijos jaunimo motobolo rinktinę, kuri dalyvaus ir Europos čempionate. Kretingiškiai juos įveikė rezultatu 2:0. Įvarčius pelnė Paulius Žąsytis ir Gintas Rudys.

Kova buvo įdomi. Jau pirmojo kėlinio apie 20 minutę buvo pelnytas pirmas įvartis, antrojo kėlinio 10 minutę Vokietijos komandą kretingiškiai palaužė įmušdami antrą įvartį, trečiąjį kėlinį komandos sužaidė lygiosiomis.

Nepavykus išlyginti rezultato, Vokietijos komandos žaidėjai nesusivaldė ir aikštelėje kilo konfliktas. Dėl nesportiško elgesio vidury ketvirtojo kėlinio varžybas teko nutraukti.

Jaunimo komanda Kretingoje kurti pradėta prieš trejus metus, joje žaidžia 16–18 metų jaunuoliai. „Visi žaidėjai yra perspektyvūs, tai rodo ir rezultatai“, – kalbėjo treneris. Anot jo, ši sporto šaka populiarėja, tačiau priimti visų norinčių nėra galimybių: „Visiems žaidėjams reikia aprangos, transporto priemonių ir panašiai, todėl viskas priklauso nuo turimų lėšų. Džiaugiamės, kad mums padeda rėmėjai ir Kretingos rajono savivaldybė.“